Skocz do zawartości

Regulacja gaźnika Keihin CV


Rekomendowane odpowiedzi

"Chcesz regulować gaźnik bez VOESa??? ... Hm... trochę dziwne.."

 

NIc w tym dziwnego, cały sezon jeździłem na odłączonym VOES na gaźniku CV bez żadnych problemów. Teraz przy zmianie gaźnika na nowy chciałbym podłączyc VOES, ten który mam obecnie na pewno był regulowany bo miał wyciagana zaślepkę i śróbka jest dokręcona bardziej niż w inny z EVO nie wiem jak go sprawdzić więc go odłączyłem bo ciężko było wyregulowac gaźnik. Montowałem tez nowy kolektor ssący, i ten nowy ma otwór na "map sensor" po prawej stronie, nie jest on mi potrzebny i muszę go jakoś zaślepić.

 

"FISU" ja potrzebuję VOES do Softail FXSTS EVO rocznik 1998.

Edytowane przez klkw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"FISU" ja potrzebuję VOES do Softail FXSTS EVO rocznik 1998. - no tos wystrzelił- z tymi akurat jest problem, maja inne wartości podciśnienia.

Myślałem, ze potrzebujesz do 95 i starszych...

 

Jeżeli masz ten VOES rozregulowany to moze mi go sprzedasz? Bo po co Ci jak nie uzywasz... :rolleyes:

"Radość z jazdy zaczyna się tam, gdzie kończy się ekonomia.''

Autoryzowany dealer S&S Cycle

site-logo-badge.png

https://harley-parts.pl/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że VOES nie zależy od rocznika. Z okresleniem rocznika dla moje go silnika nie jest taka prosta sprawa, HD jest rocznik 1998, ale silnik wyglada tak, że dół mam S&S na duże cylindry, ale u mnie cała góra jest standardowa. Podejrzewam, że elektronika jest z rocznika 98'.

Wiem, że można wyregulować VOES ale trzeba mieć jakieś urządzenie ciśnieniowo-pomiarowe. Może jest Ktoś na forum Kto wie o co chodzi z tą regulacją i umiałby to zrobić?

Jeżlei się z tym nie ogarnę to sezon będzi ebez VOES tylko pytanie czy wpłynie to negatywnie na HD.

 

Co do sprzedaży to jeżlei nie przyda mi się, a Tobie tak to nie będzie problemu.

Chyba bedzie trzeba zacząć wyprzedawać resztę gratów bo po zakupie zestawu Mikuni nie mam budżetu na przyszły sezon:-)

Edytowane przez klkw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VOES jest do wyregulowania, bo czemu by nie. Dlatego jestem chętny na zakup. :)

Parametry podciśnien wszystkich rodzajów mam, a przynajmniej pamietam, ze mam. :wink:

 

Z opisu widze ze to trochę pokombinowany sprzęt.

Wg mnie do rodzaju VOESa liczy się tylko wałek i moduł zapłonowy. VOESy są kodowane kolorem.

Coś się tam musiało dziać z tym silnikiem, że ktoś wdupił tam drogi blok. Przegladnij sobie ten silnik przed sezonem.

Jak pamietam to kiedy dostawałem podobne "zabafki" do roboty, przewaznie jakiś tam "kfiatki" wychodziły... no chyba ze wiesz co masz....

"Radość z jazdy zaczyna się tam, gdzie kończy się ekonomia.''

Autoryzowany dealer S&S Cycle

site-logo-badge.png

https://harley-parts.pl/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VOES jest do wyregulowania, bo czemu by nie. Dlatego jestem chętny na zakup. :)

Parametry podciśnien wszystkich rodzajów mam, a przynajmniej pamietam, ze mam. :wink:

 

Z opisu widze ze to trochę pokombinowany sprzęt.

Wg mnie do rodzaju VOESa liczy się tylko wałek i moduł zapłonowy. VOESy są kodowane kolorem.

Coś się tam musiało dziać z tym silnikiem, że ktoś wdupił tam drogi blok. Przegladnij sobie ten silnik przed sezonem.

Jak pamietam to kiedy dostawałem podobne "zabafki" do roboty, przewaznie jakiś tam "kfiatki" wychodziły... no chyba ze wiesz co masz....

 

Pytanie czy nie zechciałbyś podjąć się regulacji mojego VOES (oczywiście za odpowiednia opłatą), głupotą było by sprzedanie tego co mam i szukanie drugiego, którego jest cieżko znaleźć.

 

Co do silnika to dobrze wiem co mam bo miesiąc po zakupie obrócił mi się dolny wałek i silnik był rozbierany za brobne części. W ostatnim sezonie nakreciłem prawie 15 000 km, takrze sprzet jest sprawdzony :-) Moduł mam Sceraming Eagle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra pogrzebalem troche w temacie i znalazłem.

"FISU" ja potrzebuję VOES do Softail FXSTS EVO rocznik 1998- nie wiem jak z dostępnoscia, ale moge go spróbowac sciagnac. Oczywiscie nówke sztuke. Moze nie pasowac jedynie wtyk, ale tego nie jestem pewny na 100% i dopoki się go nie kupi, nie bedzie wiadomo. Tak więc tu jest "rydzyko".

 

Jednak jak chcesz regulowac to... mozna. Ale wolałem go kupic, bo nie moge dac Ci gwarancji, ze bedzie OK. A nie lubie robić sobie doswiadczeń na kimś. Wole niektóre rzeczy sprawdzac na sobie...

Reszta na PW jakby co.

"Radość z jazdy zaczyna się tam, gdzie kończy się ekonomia.''

Autoryzowany dealer S&S Cycle

site-logo-badge.png

https://harley-parts.pl/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam małe pytanko do ekspertów. Kupiłem gaźnik Mikuni HSR 42 razem z całym zestawem do Twincam. Pytanie czy kolektor dolotowy (portki) dedykowane do Twincam mozna zamontowac do EVO? Juz je załozyłem i wygląda ok. ale motocykl jeszcze nie nadaje sie do odpalenia więc nie moge tego sprawdzic w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy silnik zdechnie na ssaniu. Niektóre sobie poradzą z taką ilością paliwa, szczególnie w obecnych warunkach temperaturowych. Poczekaj do wiosny i wtedy baw się w regulacje. Bes testu drogowego i tak niewiele teraz zdziałasz, a jeśli coś ustawisz to w upalny dzień może nie banglać jak należy.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z linka ssania w gazniku . Zlamal sie plastik blokujacy ssanie .Szukalem calej linki do wymiany a znalazlem to cos bez linki:

 

http://www.ebay.com/itm/HARLEY-DAVIDSON-KEIHIN-CV-CARBURETOR-CHOKE-CABLE-ELIMINATOR-/110901828535

 

Moze ktos z Was ma cos takiego w swoim gazniku chodzi mi jak to sie sprawdza ? bo z plastikiem to mam co jakis czas problemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... dziwne trochę, moze za mocno ją przykrecasz....

 

Z tym gadzetem to jest tak, że bedziesz miał tylko 2 położenia ssania.

No chyba ze sobie dopiłujesz więcej.

No i łapy trzeba pchać pod zbiornik...

Ja to miałem w jednym Shovlu i takie sobie to jest... :wink:

"Radość z jazdy zaczyna się tam, gdzie kończy się ekonomia.''

Autoryzowany dealer S&S Cycle

site-logo-badge.png

https://harley-parts.pl/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlodek63 nie ma co kombinować, takie rozwiązanie jest kłopotliwe w użytkowaniu - chyba, że masz gażnik S&S, gdzie ssanie jest wyprowadzone ku górze.

Kup oryginalną linkę i tyle.. może miałeś ją zagiętą, że plastik się uszkodził, albo cięzko chodziła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mocno skręcone było. Ja miałem pęknięte gdy kupiłem Elkę, żyłem z tym 5 lat prawie. Zeszłego sezonu kupiłem nową. Jeśli musisz to szukaj linki z metalowym dynksem, są takie.

 

 

Sprytnie ktoś przyspawał kołnierz do tego gaźnika w linku.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie ssanie chowa się powoli samo po uruchomieniu motocykla, może ktoś wie dla czego?

I prośba o radę: zmieniłem oryginalny filtr na Arlen Ness Big Sucker Stage 1 i wydech na S&S. Czy powinienem wymieniać dysze w gaźniku? W zasadzie jeździ dobrze, ale na 5 biegu i 80km/h po szybkim odkręceniu gazu wyraźnie nie ciągnie. Śruba regulacji składu mieszanki skręcona do 4 obrotów od położenia górnego, dysze fabryczne.

Edytowane przez WJurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...