Skocz do zawartości

EVO 1600cm3 kłopot z gaźnikiem.


Rekomendowane odpowiedzi

Zależy jak go dostroisz, tak będzie palił.

 

qurim, mowimy o dwoch calkowicie roznych sprawach.

Ty mowisz o skladzie mieszanki (powietrze:paliwa) ja mowie o wymieszaniu paliwa w powietrzu poprzez dobranie wielkosci gaznika do wielkosci silnika.

 

Słuszna uwaga. Zapomniałem o tym. :banghead: Czynnik CFM jest ważny.

 

Dla lubiących matematykę polecam te dane:

Stock Harley: 185 CFM

Mikuni HSR42: 213 CFM

Mikuni HSR45: 237 CFM

Mikuni HSR48: 270 CFM

 

I następnie policzyć różnicę pojemności 80 vs.96. Jak mniemam kolega pisze że ma 1600ccm, w calach jest to 96cu a to z kolei daje 1573ccm vs. 1338ccm seryjnego EVO.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harlista, wszystko sie zgadza w tym co piszesz, tylko mam mala uwage-silnik 1600 zasysa jednorazowo 800 cm szesciennych mieszanki paliwowo-powietrznej, a kolejne 800 w nastepnym dopiero suwie ssania

 

OCZYWISCIE MASZ RACJE

Przeciez sa dwa cylindry a wiec 1600:2

THIS IN NOT ABOUT DRIVING ANYMORE

THIS IS A FUCKING FASHION SHOW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaźnik, Keihin SE który mam obecnie ma gardziel 45-46mm.

 

Przyjacielu,

nie chce sie wdawac w niepotrzebna i bezsensowna dla mnie dyskusje. Kazdy ma swoja wlasna recepte na szczescie.

Wiele lat temu kiedy pracowalem przy mojej '93 FLHS mialem ten sam dylemat.

Wiedzialem ze chce Mikunui i wychodzilem z zalozenia ze "wiekszy jest lepszy" a silnikowi bedzie "latwiej oddychac". I po wielu poszukiwaniach dostalem , potwierdzona z wielu zrodel odpowiedz:

dla EVO 1340 cc HSR 45 jest zlym rozwiazaniem. Dlatego kupilem HSR 42 (mam zreszta w garazu)

I dlatego autorowi pytania proponuje poszukac (odrobic zadanie domowe) ktory gaznik dla jego 1600 cc bedzie lepszy

 

Kolego, dlatego poprosiłem Was o radę. Jeżlei dyskusja jest bezsensowna to nie bierz w niej udziału. Mój post z prośbą o pomoc traktuję jako poszukiwanie, który gaźnik dla mojego 1600cc bedzie lepszy. Jeżlei sam miałbym taką wiedzę i umiał zdecydować nie prosiłbym o pomoc. Cenię Waszą opinię w tym temacie. Kwestja kasy jest dla mnie istotna, za 45mm zapłacę 1100 zł (okazyjna cena). a za 42mm 1600 zł. dlatego tez prosiłem o opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niełatwa decyzja, też miałbym rebus na Twoim miejscu. W skrócie - HSR42 jest najlepszym gaźnikiem dla Twojego moto. HSR45 już nie jest ideałem, ale też będzie chodził na takim, ciekawe jak będzie chodził i ile zabawy ze strojeniem będzie.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, dlatego poprosiłem Was o radę. Jeżlei dyskusja jest bezsensowna to nie bierz w niej udziału.

 

Pomylilem cie z inna osoba co zreszta jednoznacznie wynika z tresci tego co napialem

THIS IN NOT ABOUT DRIVING ANYMORE

THIS IS A FUCKING FASHION SHOW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat Mikuni HSR poruszony to i ja zapytam...

Kiedyś gdzieś pisałem że mam w swoim Evo hsr`a. Koleś mi coś gadał że to 45tka. Nie zdejmowałem filtra,a tym bardziej samego gażniora, nie mierzyłem nic. Czy zewnętrznie da się go jakoś rozpoznać tzn. Wiem że to mikuni HSR, tylko czy to 42 czt 45 :icon_question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może taki obrazek pomoże. HSR42 ma po prawej stronie jeden taki "dynks" w postaci półokrągłego nadlewu jakby, pozostałe HSR mają 2 takie elementy.

http://www.mikuni.com/carburator/hsr_group_l.jpg

 

Tu widać co to jest:

http://www.mikunipower.com/Media/HSR42EasyKit.jpg

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...