Skocz do zawartości

Ciemna szybka do kasku?


Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie jest to oczywiste że kask z blendą jest mniej bezpieczny, miejsce na blendę wygospodarowane jest kosztem materiałów ochronnych. pytanie tylko czy dużo mniej bezpieczny?

 

Mam pytanie, chciałbym zakupić lekko przyciemnianą, lub lustrzaną szybę do kasku UVEX Flash. Niestety na allegro nie ma, na ebayu nie ma i... skończyły mi się pomysły gdzie mogę takową zakupić. Ktoś może coś podpowie? Gdzie widział, za ile, albo gdzie ewentualnie mogą być.

 

Czy może lepiej tą naklejaną folię na przezroczystą szybę? Słyszałem też, że są jakieś nakładki (tzw. blendy zewnętrzne?). Gdzie coś takiego kupić do mojego kasku?

Edytowane przez test1uci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoc w szwckiej policji wycofali kaski shuberrt C3, bo byly niebezpieczne.

 

Ponoć wszyscy motocykliści na plastikach jeżdżą ze stalową linką przywiązaną do szyi bo nie chcą po wypadku zostać warzywami.

 

Dziwne, ale jakoś nigdzie nie znalazłem informacji o tym wycofaniu Schuberthów C3 przez szwedzką policję :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Odkopię temat.

Potrzebuję w dobrej monecie zakupić wizjer do Xr-1000, srebrne lustro z mocowaniem pinlocka. W moto-akcesoria kosztuje 400zł, trochę mi szkoda.

Może wiecie gdzie kupię troszkę taniej, ale oryginał.

 

Ja też właśnie szukam, identycznej. http://www.ebay.com/itm/Shoei-iridium-Gold-visor-shield-xr-1000-x-spirit-multi-/230651972561?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&hash=item35b3edcbd1&vxp=mtr#ht_500wt_922 ten typek ma tylko trzeba do niego napisać. Ostatnio jeszcze była srebrna na ebayu, ale ktoś kupił. Może załatwić prawie dowolny z dostępnych kolorów, tylko trzeba maila wysłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To i ja zapytam. Szukam czarnej bądź niebieskiej szybki do Scorpion exo 450. Wiem, że dla wielu już jest w dobrej monecie, ale czy ktoś wie gdzie można kupić taniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 3 lata później...

Odgrzewam temat.

Szukam przyciemnianej szybki do Shoeia. Na razie mam przezroczystą. Jeśli chodzi o słoneczne dni to sprawa jest jasna. Dark smoke załatwia sprawę. Ale w sytuacji gdy słońce zajdzie za chmury albo dzień będzie deszczowy to czy taka szybka zda egzamin? Nie chce mi się kupować kilku szybek bo kasę wolę wydać na paliwo. Chcę jedną, która najlepiej pogodzi różne warunki w zależności od pory dnia, pogody itp. Zaznaczam, że nie chodzi mi o jazdę w nocy tylko w dzień. Czy jeśli już kupować to dark smoke czy może wystarczy light smoke? I czy różnica pomiędzy przezroczystą a light smoke jest warta tych pieniędzy.

I jeszcze jedna sprawa. Na rynku są też szybki medium smoke. Na stronie Shoeia nico nich nie ma ale jest za to mellow smoke. Czy to to samo? Mellow smoke jest jaśniejsza niż light smoke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem do HJC dark i jest rewelacja, byłem zmuszony wracac niedawno ok 21.00 z pracy i było ok, kupiłem sobie nerkę na szybkę seryjną ale nie uzywam bo w każdych warunkach pogodowych widać bardzo dobrze. Miałem mozliwość zamówienia do sklepu 2 i na miejscu zdecydowałem

post-72046-0-89372300-1463127863_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kupiłem dark i przetestowałem. Decyzja była doskonała. W szybce dark można spokojnie jeździć za dnia w każdych warunkach pogodowych. Zdarzało mi się kilka razy wracać po zmroku i jeśli droga jest oświetlona lub jedzie się za kimś (np. innym motocyklem) to nie ma najmniejszego problemu. Gorzej jest w terenie nie oświetlonym gdy nie ma się przed sobą żadnego pojazdu. Wtedy widać tylko na 2-3m przed motocyklem a reszta to sama czerń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W poprzednich shoeiach miałem zawsze ciemną szybke, ale zbyt wiele razy musialem jechać w ciemnej szybce po zmroku dlatego zamiast dark smoke do nxr wybralem lustro. Rozważałem fotochroma ale wydawał mi się kiepski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy szybka do Schubertha c3 pro będzie pasowała do Schuberta E1 ?, bo chciałbym lekko przyciemnianą, a nigdzie nic nie mogę znaleźć na ten temat.

"Gdy szykuję śniadanie, zwykle se o korkach słucham, jak tkwią te ch*je w tych jebanych autach."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...