Skocz do zawartości

Ciemna szybka do kasku?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Panowie, posiadam kask AGV, i problem. Szybka po ostatnim sezonie troszkę się porysowała, i nadaje się do wyrzucenia... Teraz stoję przed dylematem, dotychczasowo miałem przeźroczystą, ale jak wygląda sytuacja z ciemną? Słyszałem, że ubezpieczyciel przed takową szybkę może odmówić wypłaty ubezpieczenia, że w nocy nic nie widać itd. A jak naprawdę z nimi jest?

 

 

Wczoraj na parkiet spadł mi właśnie kask AGV, mniej wiecej na wysokosci prawego oka zrobiło mi sie pare rysek które na szczęście udało mi się zetrzeć pastą do polerowania automax ;)

 

Najpierw zacząłem od miejsca w ktorych szybka łączy się z kaskiem - widać było, że w miejscu w którym wcierałem paste utworzyła się czysta powierzchnia. Powolutku, cierpliwie wypolerowałem całą szybke która teraz wygląda jak nowa ;)

 

Spróbuj, nie masz nic do stracenia jeśli wizjer spisałeś już na straty. Automax to koszt rzędu 3zł, nowa szybka 150-200zł.

 

Jeśli chcesz, to mogę spróbować pyknąć pare fotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciemna szyba Shoei ma na opakowaniu wielką zieloną naklejkę z informacją, że nie nadaje się do użytku drogowego.

Ja mam dark smoke do xr-1100 i nic takiego nie miałem napisanego. Moja posiada homologacje, lecz jest napisane, że tylko do użytku w dzień.

Niestety trzeba jeździć wtedy z dwiema szybami, bo pogoda może zaskoczyć i wtedy lipa. Za to w upalne lub słoneczne dni to jest bardzo komfortowa. Po pierwsze nie grzeje Ci w facjatę (czego w przypadku blendy nie uświadczysz), po drugie nie oślepia słońce. Ja jeźdżę nawet w pochmurne dni i widoczność jest bardzo dobra. Jazda w przeźroczystej szybie w słoneczne dni jest bardzo uciążliwa i męcząca. W moim przypadku ciemna szyba jest podstawową. Przeźroczystą zawsze jest schowana w torbie, bądź kufrze na wypadek jazdy w deszczu lub nocy.

Kask z blendą jest bardziej uniwersalny, ale trzeba pamiętać, że jest to zawsze kompromis.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huh, nikt nie napisał bo może nie wie? W Shoei AFAIK jest light smoke, dark smoke i lustro (iridium/spectra?). Nie mam bladego pojęcia jakie to są wartości procentowe. Jak mniemam ciemna szyba oznacza dark smoke :)

 

P.S. http://jp.shoei.com/support/en/faq/parts.html tutaj też nie podają procentowo, ale z grubsza dark smoke to 'osiemdziesiątka'.

Z dark smoke można wieczorem po mieście latać. Ja daję radę mimo kiepskiego wzroku.

 

ja mam silver i blue lustrzanki shoei i tez daje radę po mieście latać ciut gorzej bez lamp ale 60-100 można jechac na długich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamiętaj że jak będziesz za długo trzeć w jednym miejscu to będzie potem zniekształcać obraz :)

 

A ma ktoś może jaśniejszą szybkę np. smoke albo jakieś lekkie lustro z homologacją ? Szczególnie HJC mnie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamiętaj że jak będziesz za długo trzeć w jednym miejscu to będzie potem zniekształcać obraz :)

 

A ma ktoś może jaśniejszą szybkę np. smoke albo jakieś lekkie lustro z homologacją ? Szczególnie HJC mnie interesuje.

Nie ma z homologacją.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciemna szyba to świetna sprawa do jazdy w dzień - słońce nie oślepia i kask lepiej wygląda. Po zmroku lepiej żadnej ciemnej nie wkładać ;)

 

Co do homologacji, to żadna firma na świecie nie posiada homologacji na swoje ciemne szybki. Zauważcie, że wszystkie kaski są sprzedawane fabrycznie z jasnymi szybkami, a ciemne można dokupić dodatkowo.

W przypadku wypadku, każda firma ubezpieczeniowa ma prawo odmówić wypłaty odszkodowania ze względu na ciemną szybkę, gdyż nie jest homologowana - w tym wypadku najlepiej taką szybkę wyrzucić lub wymienić na jasną.

 

Jazda z ciemną szybką na terenie całej UE teoretycznie jest zabroniona, ale nie słyszałem o przypadku (nawet na zachodzie), żeby komukolwiek coś policja zrobiła za to.

www.motoautostrada.pl zobacz co robią dla Ciebie inni motocykliści

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, i to jest przepis, którego nie rozumiem. Przecież w słoneczny dzień jazda ze zwykłą, przezroczystą szybą to mordęga. Słońce oślepia, trzeba mrużyć oczy, dramat.

 

Kierowca samochodu jak założy okulary przecisłoneczne to też jest niehomologowany? :D A kaski z blendą? Co, też nielegalne?

 

Tak, ja wiem, prawdopodobnie ustawodawca traktuje szybę jak niezdejmowalną i dlatego akurat przyciemniana jest nielegalna, a blenda już może być, podobnie jak jazda w kasku w okularach przeciwsłonecznych.

 

Tak czy inaczej to kretynizm, bo jak mówię, jak dla mnie jazda w przyciemnianej szybie w słoneczny dzień jest bezpieczniejsza, niż w przezroczystej. Niezgodzi się ze mną chyba tylko ten, kto nigdy w przyciemnianej nie latał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość komandosek

No właśnie, i to jest przepis, którego nie rozumiem. Przecież w słoneczny dzień jazda ze zwykłą, przezroczystą szybą to mordęga. Słońce oślepia, trzeba mrużyć oczy, dramat.

 

Kierowca samochodu jak założy okulary przecisłoneczne to też jest niehomologowany? :D A kaski z blendą? Co, też nielegalne?

 

tak :icon_razz: mozesz maksymalnie mieć okulary klasy 3, 4 i 5 to mozesz sobie stosować wyłącznie na lodowcach, bo gówno w nich widać, chyba ze wlasnie slonce swieci ci prosto w oczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle ze ja wycieczek w strone zachodzacego slonca nieuprawiam

 

widać nie wszyscy mają układ ze słońcem. Także wszyscy Wy którzy macie trasę do pracy na wschód przez kręte górskie drogi w lesie i wracacie po południu musicie zmienić pracę. Innego wyjścia niema. Życie.

Edytowane przez niwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...