Skocz do zawartości

Ciśnienie Sprężania


rysyam4
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bez przesady z tym druciarstwem. Zakładając nowe pierścienie na pewno trzeba zrobić honowanie żeby mogły się dotrzeć i jeśli jest próg to go zlikwidować co by nie dzwoniły.

 

 

Rozwiń proszę swoją tezę o zakładaniu nowych pierścieni na stery tłok.

Jaki jest cel takiego zabiegu?

A co ze zużyciem oleju ? zmaleje czy wzrośnie?

Jak będą się zachowywać nowe pierścienie w wybitych rowkach tłoka?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy piszecie za brednie.. Jak sobie wyobrazacie honowanie bez zbierania materialu?? Chyba nie macie pojecia o obrobce skrawaniem..

Poza tym pisalem wczesniej, co da samo honowanie prawdopodobnie zuzytemu cylindrowi ktory ma pewnie prog, barylke i owal czyli typowe dla cylindra zuzycie?

Samo honowanie moze pomoc cylindrowi ktory np po remoncie byl niewlasciwie dotarty, ale nie cylindrowi zwyczajnie zuzytemu

Chodzi mi o to że po honowaniu nie musisz zakladac nadwymiarowych tłoków i pierścieni, bo ubytek materiału jest tak mały. Nie chodzi mi o to że w ogóle go nie ubywa bo to niemożliwe.I rysy po honowaniu dodatkowo utrzymują film olejowy :icon_mrgreen:

Edytowane przez rafael
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to że po honowaniu nie musisz zakladac nadwymiarowych tłoków i pierścieni, bo ubytek materiału jest tak mały. Nie chodzi mi o to że w ogóle go nie ubywa bo to niemożliwe.I rysy po honowaniu dodatkowo utrzymują film olejowy :icon_mrgreen:

 

Napisales najpierw ze podczas honowania "nie trzeba zbierac materialu" ale niewazne- zabieg taki wraz z wymiana pierscieni pomoze jak umarlemu kadzidlo z powodow ktore opisalem wyzej, a takze oczywiscie z przyczyn o ktorych napisal Piotr Dudek.

Niech wlasciciel napisze czy zmierzyl powtornie cisnienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyborg, ty nie zalapales ze dyskusja Piotrka z Moca odbyla sie prawie rok temu ?

Kolega rysy cos tam nigdy nawet nie odpowiedzial na zaden z nastepnych postow i najwyrazniej olal dyskusje.

 

Co do honowania, ktore nazywam "bez zbierania materialu" to robi sie je nie glowica honownicza tylko specjalna szczotka z kulkami na koncach drutow, ktore tylko sluza do zrobienia rys w tulei cylindra.

Tego typu honowanie nie wymaga zadnych nadwymiarowych tlokow, ale z drugiej strony nie stosuje sie go do zuzytych cylindrow tylko do cylindrow nieprawidlowo dotartych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiń proszę swoją tezę o zakładaniu nowych pierścieni na stary tłok.

Jaki jest cel takiego zabiegu?

A co ze zużyciem oleju ? zmaleje czy wzrośnie?

Jak będą się zachowywać nowe pierścienie w wybitych rowkach tłoka?

 

Cel, zachować kompresję i ograniczyć zużycie oleju. Myślałem o tłoku który mieście się w normach serwisowych i nie jest wymęczony ze wszystkich stron.

Sam byłem blisko takiego zabiegu ale tłoki nie nadawały się do niczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktos tam napisał wczesniej, duzo wczesniej, o pozbywaniu sie nagaru z komory spalania.

Na kilku forach (nie na tym) czytałem o wpryskiwaniu z atomizera wody do gardzieli gazników otwartych na 50%.

Niektórzy sugeruja wode z płynem do mycia naczyń, oczywiście wymiana oleju po takim "czyszczeniu" musowa, ale czy faktycznie to ma sens?

Widziełem gdzies foty kawałków białego prześcieradła przywiazanego do wydechu, przezd i po... po było czarne jak smoła, faktycznie takie płukanie usówa nagar z komory spalania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...