Skocz do zawartości

Minimalne minimum bezbieczeństwa.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, usiłuje skonstuować pierwszy w życiu post stąd prośba o wyrozumiałość.

Oto moje zmartwienie , zrobiłem tak jak wiekszość nowych , czyli kupiłem moto , robię prawko i zbieram na ciuchy , - w tej kolejności.

Miałem 4 koła na wszystko w tym mam tysiaka (1200 ) na ubiór, stąd pytanie -co kupic po taniości , jak i gdzie, używki mile widziane , moje moto to Honda CG 125 10 km i realna predkość ze mną to tak ze 100 km/h-podróżna 80 km/h.

Przewiduje glebe w formię slizg i na to chcę się przygotować.Innych wypadków nie przewiduje ,ze skutkiem innym niż smiertelny.Używanych rzeczy sie nie boje i tyle ( są na to sposoby).Mogę wydać 1200 zł na kurtke buty i spodnie, kask i rękawiczki - wiem ,że to połowa, jak nie jedna trzecia , ale nie chcę czekać rok , aby tyle uzbierać.

Zarabiam 1500 zeta i nie zamierzam juz czekać dłużej.Dodam ,że mam 170 wzrostu i ważę 100 kilo - jestem gruby.Doswiadczenia nie mam żadnego w kompletowaniu stroju na moto, cel -rozsądne minimum bezpieczeństawa - po taniości bo kasy brak.

Ubranie tylko na jeden sezon, tak jak i moto ,mam też i suzuki 400 , ale jeszcze sie nie czuje na nim , więc mam też takiego małego pomykacza co sie prowadzi jak po szynach, bo waży 100 kg.Po stroju oczejuke 2 rzeczy ,niezbędnego minimum bezpieczeństwa i przewiewnosci -priorytrem jest jednak ochrona.

Ciuchy i reszte zamierzam kupować na allegro bo tu chyba najtaniej , kask markowy - wszystko używki jeżeli się da.Szukam tanich rozwiazań na jeden sezon i nie mam dużych funduszy więc rzeźbię w g..... , ale to , albo rok czekania i tyle.Pomózcie i doradźcie.Jestem zielony ..... :)

Ps. - myslałem już nawet aby do skórzanej kurtki , którą mam - zwykłej ,podoszywać u kusnierza takie wzmocnienia ze skóry czy cóś.... . Kasy mało a jeździć będę wiec poradźcie jak to pogodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup nowy kask. Tutaj możliwy sprzęt. KLIK.

Oczywiście te za około 400 zł.

Poza tym opcja szukaj i wpisuj części ubioru po kolei.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż bardzo chętnię to zrobię i niniejszym czynię :) , ale za Chiny nie mogę znaleźc takiego "działu /wątku" -powitalnia , przywitania , jedyne co znajduje to np: forum miłosników Hondy - Waszawa , zloty itd .. ( tam są przywitania jakieś ).

Jasne , pewnie fajni ludzie, tylko ja sie z nimi raczej nieidentyfikuje , bo tam chyba nizej 600ccm i 50 koni to ze swiecą szukać.Ja obecnie mam raczej mało z nimi wspólnego , nie wyobrazam sobie spotkań z nimi na trasie i wspólnej jazdy bo ja 80 a oni 160 km/h.Nikogo nie oceniam , ani nic z tych rzeczy , tylko znam życie i wiem ,że nie pohasamy razem raczej z oczywistych względów.Staram sie nie być kretynem i domyslam się ,że może jest taki dział , tylko ja go znależć nie mogę , jakby mi ktoś napisał jak krowie na miedzy- zakładka po zakładce to bym sie ładnie ze wszystkimi przywitał jak należy i nie robił z siebie wulca.Witam tych , których mogę w tym miejcu , nazywam sie Krystian i jestem z okolic Otwocka po Wa-wą.Zakupiłem Honde CG 125 stan nieznany ale ładnie pali i jeżdzi , jadę na "przeglad" do Kanalii z Michałowic - ( Warszawa ) tam sie dowiem co to za maszyna , raczej niejest to złom.Będzie to mój pierwszy sezon na moto i poza nim nie mam nic -zero ciuchów stąd poprzedni post.Prawka obecnie nie posiadam (mam B ) , dopiero zaczynam kurs od marca.Chciałbym poznac nowych ludzii ciekawe miejsca , jedno i drugie jak mi sie poszczęsci :) - zapewni mi w perspektywie czasu , to oto forum.Planuje sporo jeździć moto w tym sezonie , raczej kraj w wolne weekendy.Pierwsze wojaże planuje na majowe swięta.Jak ktos jest z okolic i nie ma przecianaka tylko jakies wolne moto jak moje lub jest w stanie znieść v-podróżna na poziomie 80 km/h to jestem do dyspozycji.Cos czuje ,że to nie odpowiedni dział na takie anonse wobec czego przepraszam i obiecuje poprawę.

 

Temat powitania ogarnięty,błedy niemowlęctwa na forum naprawione -zirytowanych przepraszam.Witam kolegów i koleżanki, chociaż to nie miejsce na to.Temat ubrania na moto aktualny dalej - wszelkie rady mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

 

co do wszycia łat wzmacniajacych to kurtki maja jeszcze tę przewagę iż posiadają protektory .

Wiec np

kask mds edge - http://allegro.pl/agv-mds-new-edge-sprawdz...1446187993.html

sam taki mam i wg mnie jest fajny , można kolo 250 spokojnie go trafić

 

np taka kurtka http://www.kurtkimotocyklowe.pl/index.php?...duct&prod_id=47 tkanina 600D , komplet protektorów , wypinany ocieplacz 280 zl

 

spodnie http://www.kurtkimotocyklowe.pl/index.php?...uct&prod_id=137 250zł

 

to razem daje 780 zl

 

 

Edytowane przez wagabunda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kask i buty - polecam nowe

osobiście przez pierwsze kilka lat latałem na moto w butach wojskowych (najpierw polskich, potem bundeswehry) i sprawdzały się w tej roli może nie znakomicie ale co najmniej przyzwoicie (100 - 250zł)

czapkę polecam kupić firmową choć może z nie najwyższej półki, np jakiegoś nolana, lazera, hjc (do 500zł na pewno znajdziesz coś fajnego)

po spodnie czy kurtkę wybierz się na jakiś motobazar - jest wybór i nowych, i używanych z możliwością przymierzenia

 

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż dziw, że Cie najpierw nie zje**li za pominięcie działu "powitalnia" (...)

 

"wyprostować" to trzeba byłoby ww. poglądy; ani regulamin, ani tut. zwyczaje nie nakładają takiego obowiązku

 

co do pytania: używaną można kupować kurtkę, spodnie, ostatecznie buty. problem jest z trafieniem rozmiaru, więc nie nastawiałbym się jakoś mocno na takie zakupy. kask powinien być nowy, bo gros tego co sprzedaje się na allegro to śmieci: albo z racji wieku, albo powypadkowej przeszłości (kask jest jednorazowego użytku). skorzystaj z wyszukiwarki ("szukaj" po prawej u góry, szukanie w tematach), wpisując kolejno "kurtka", "kask", itd. - podobne pytania już się pojawiały, więc kilka przykładów rzeczy możliwych do kupienia "po taniości" znajdziesz. rzeczy lepiej kupić motocyklowe, niż byle co - doświadczenie mówi, że cokolwiek kupisz będzie używane znacznie dłużej, niż pierwszy motocykl

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za tak liczny odzew, pomysłów co niemiara i wszystkie konkretne więc mam już pogląd na sytuację .Dziekuje wszystkim , tematu nie zamykam ,bo coraz ciekawsze pomysły padają.

 

Wielkie dzięki za tak liczny odzew, pomysłów co niemiara i wszystkie konkretne więc mam już pogląd na sytuację .Dziekuje wszystkim , tematu nie zamykam ,bo coraz ciekawsze pomysły padają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacun.

W grudniu kupiłem kask SHIRO Shiro kask

w Olek Motocykle w Katowicach. A kupiłem go dlatego, że jako jedyny z wielu przymierzanych wszedł mi prawidłowo na głowę. Był tani 200zł. Może wybierzesz coś z tej marki. Jestem początkujący /w kwietniu xj600 :) kupuję/ i tez dysponuję ograniczonymi funduszami. Również myślę o wszyciu jakichś "wsadek". Buciki dostałem solidne, motocyklowe Hein Gericke. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm.. no ja mysle ze w kwocie 1500zł sie spokojnie zmiescic zeby kupic rzeczy na 1sezon. a nawet cos moze Ci sie trafic na 2 np. kask. mozna przeciez kupic w miare dobra AGV-ke spokojnie do 3stówek ; kurtke z protektorami tak samo ; wazne sa buty ale to tez pieniadz Ci zostal - zrezygnowalbym moze ze spodni co? tzn nie calkiem :biggrin: :biggrin: :biggrin: mam na mysli jakies "specjalne" :biggrin:

 

ja tam na swoim latam w orzechu, jeszcze zwyklej skorze (szukam okazji na ramoneske - moze ktos cos ma uzywanego w przystepnej cenie?!) i podartych jeansach.... :crossy:

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sie ma.

Kask, tak jak koledzy wyżej piszą, kup nowy. Na przykład coś takiego:

 

http://moto.allegro.pl/kask-lazer-vertigo-...1446091569.html

 

Chińskie badziewie czy jakieś probaikery sobie odpóść, to na prawdę straszne gówno.

Jeśli chodzi o łachy, to musisz też zdecydować, czy skóra, czy texy.

Jejli texy to polecam markę BUSE. Sam w tym jeżdżę i jestem bardzo zadowolony.Np coś takiego:

 

http://allegro.pl/kurtka-buse-lago-evo-tur...1426211328.html

 

A spodnie do tego mogły by być takie:

 

http://allegro.pl/spodnie-buse-lago-klasyc...1428519081.html

 

No i jeszcze na jakieś rękawice starczy :bigrazz:

 

Jeżeli natomiast ma to być skóra, to polecam firmę TARBOR. Mają w ofercie też łachy ze skóry świńskiej, które są sporo tańsze od bydlęcej, a też dają radę.

Jak widzisz można już szukać za tą kasę nowych rzeczy, które na pewno trochę czasu ci posłużą.

 

Powodzenia w zakupie

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż patrząc ze chcesz jeździć tylko 1 sezon ( ciekawi mnie czemu ale jak nie chcesz odp to nie odp ) to kupujac nowe mniej znanej firmy będziesz miał wg mnie większa utratę wartości niż przy markowych .

 

W innym temacie nikt mi nie odp , wiec moze tu

 

Ktora z tych 2 kurtek wydaje sie wam lepsza do lightowej jazdy głownie latem i jesienią

 

http://www.moto-rider.pl/index.php?p1103,k...irit-0507-szara

czy

http://www.moto-rider.pl/index.php?p1112,k...f-lisboa-czarna

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

ja również mam na cały obiór ok 1500 (dopiero zaczynam przygodę z motocyklami, nie wiem czy mi się to spodoba, a jeśli tak to przecież za jakiś czas obecny kask będzie dla pasażera a ja już będą wiedział czego wymagam od stroju)

 

-rękawice i kurtkę firmy (Modeka Space lub Aero-Dynamic ew. Buse Race) a może Alpinestars T-dyno lub T-RC-1 X1 ew. DEL MAR AIR FLO

-kask LS2 lub coś podobnego

-buty (wygodne i w miarę solidne) :) znalazłem ciekawy model Modeka Jarez lub LE Mans 2 (chyba, że lepiej coś wyższego)

-spodnie (nie wiem na co tu zwracać uwagę, prócz protektorów)

 

Co myślicie? nie spodziewam się tu jakościowych cudów. Ważne żeby kurtka chroniła przed wiatrem i nie przemakała (nie lubię jak mi jest za ciepło ale na motocyklu zauważyłem, że temp inaczej są odczuwalne przez wiatr). Kask LS2 wydaję się całkiem solidny i dobrze wyposażony jak za tą cenę.

Edytowane przez Petryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykladowy komplet:

 

-Kask AGV K3 - 300 zl, do tego konieczne:antifog od 15 zl, oslona podbrodka od 20 zl, razem okolo 340 zl.

-rekawice okolo 120zl

-Kurtka Adrenaline brute(trzy czesciowa, wypinana podpinka, membrana)-300zl

-spodnie skorzane okolo(np. kroj jeans) 300 zl(na miasto jeansy motocyklowe Freestar,A-PRO ok.300zl)

-Buty krotkie wolf-250 zl

Razem:

okolo 1320zl

Edytowane przez spiwor

Notoryczny kłamca :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...