Skocz do zawartości

Bielizna termoaktywna


Rekomendowane odpowiedzi

Po woli kupuję ubrania przygotowując się na nadchodzący sezon i chciałbym was prosić o radę co do bielizny termoaktywnej.

 

Na typowe gorące dni upatrzyłem coś takiego http://allegro.pl/odziez-termoaktywna-brubeck-dirt-z-j-srebra-r-xl-i3850201755.html

Czy w tym przypadku nie płaci się za markę? Warty jest tej ceny czy jest jakaś tańsza alternatywa?

 

Potrzebuję też czegoś, co zależnie od warunków pogodowych chłodzi lub ociepla?

Zależy mi na tym ze względu na przykład na to, że jak wyjadę w dzień kiedy jest gorąco żeby chłodziło a wracając chłodną nocą aby ocieplało.

Mam typowo sportowy kombinezon Arlen Nessa bez podpinek dlatego na tym mi zależy.

Przeczytałem kilka tematów ale większość postów pochodzi z przed kilku lat i może już można kupić coś lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję też czegoś, co zależnie od warunków pogodowych chłodzi lub ociepla?

Zależy mi na tym ze względu na przykład na to, że jak wyjadę w dzień kiedy jest gorąco żeby chłodziło a wracając chłodną nocą aby ocieplało.

Mam typowo sportowy kombinezon Arlen Nessa bez podpinek dlatego na tym mi zależy.

To bierz bieliznę Outlast, co prawda koszulka (Rukka) będzie kosztować prawie tyle co wspomniany komplet Brubeck. Nie wiem jak się sprawdza Brubeck, ale jeśli nie zawiera materiałów opartych o PCM, to na pewno nie tak jak Outlast.

Edytowane przez Arcer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch lat się czaję na Redline i dotąd nie miałem czasu się do tego zakupu zabrać, a bardzo mnie to ciekawi. Wziąłbym sam dół bo mam ocieplinę Outlast w kurtce i działa fajnie mimo wielu prań...

Ale na lato i tak dobrze mieć coś silnie oddychającego, choć na takie zmienne warunki jak wspomniałeś - outlast jest miodzio!

O działaniu Outlastu pisał na FM jeden z prowadzących kanał Moto Sapiens (na przykładzie jego kurtki Rukki, chyba Merlin)... W całości podzielam te doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że lepiej mieć oddzielne zestawy ale chciałbym coś, w czym nie dam się zaskoczyć pogodzie.

Może lepiej byłoby na wiosnę kupić coś ocieplającego a dopiero na lato Outlast i podany przeze mnie wyżej Brubeck.

Sam nie wiem a na wszystko na raz wyłożyć od razu coś około 800zł trochę ciężko ;/

Edytowane przez PanJarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja jestem wielkim fanem wełny merino. Od czasu kiedy po raz pierwszy się zaopatrzyłem w nią prawie nie ściagam jej z karku. Dobrych marek takich jak Smartwool czy Icebreaker jest podobna do bawełny trochę, ale ma w sobie coś wełnowatego, choć nie gryzie:) nie mylcie tego z wełną góralską. Najlepsza jakość wełny merino jest z nowozelandzkich merynosów. Ogólnie nawet mokra trzyma ciepło, jest przewiewna, naturalnie antybakteryjna, co sprawia, że wiele dni można w niej śmigać bez zapachowych rewolucji, co więcej, nawet wtedy gdy już jest wyczuwalny zapach poleży chwilę, obeschnie i dalej nic nie czuć ( z czasem po wielu praniach potrafi na mokro jechać baranem, ale po wyschnięciu zapach znika).Wiele firm robi różne i widać duże różnice w materiale i potem w użytkowaniu ale ogólnie wełna merino ma te właściwości, o których wspomniałem. Osobiście nie lubię syntetyków, dla mnie po prostu przepocone śmierdzą niemiłosiernie jakimś plastikiem, choć może nie miałem żadnej top of the top to się zraziłem do nich i nawet nie poszukuję. Choć ostatnio się trochę przełamałem i kupiłem taką 50/50% wełna merino z poliestrem, co ma w założeniu zachowac właściwości merino do których dojdzie jeszcze szybsze odprowadzanie potu, ale to się okaże jak będę testować na karku:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

może mi ktoś odpowiedzieć czym się będą róznić od siebie te dwa modele Brubecki ?

 

 

 

Brubeck base layer

Skład: 70% polipropylen, 30% poliamid

http://www.brubeck.pl/pl/content/koszulka-unisex-typu-base-layer-z-d%C5%82ugim-r%C4%99kawem

 

od

 

Brubeck Dirt

SKŁAD: 98% polipropylen, 2% elastan

http://www.brubeck.pl/pl/content/bluza-unisex-dirt-z-d%C5%82ugim-r%C4%99kawem

Pozdrowienia z Kołobrzegu, europejskie miasto, ceny niemieckie pogoda angielska :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

(..) czym się będą róznić od siebie te dwa modele Brubecki ?

 

Brubeck base layer

Skład: 70% polipropylen, 30% poliamid

http://www.brubeck.pl/pl/content/koszulka-unisex-typu-base-layer-z-d%C5%82ugim-r%C4%99kawem

 

od

 

Brubeck Dirt

SKŁAD: 98% polipropylen, 2% elastan

http://www.brubeck.pl/pl/content/bluza-unisex-dirt-z-d%C5%82ugim-r%C4%99kawem

Najlepiej by było jakbyś je na żywo pomacał. Ale z opisu i pewnych moich "macań" różnych Brubecków śmiem twierdzić, że różnią się grubością materiału. Dirt będzie tym grubszym, w opisie jest "dwuwarstwowy". Rękawy są inne - Dirt ma krój reglanowy, Base klasyczny.

Edytowane przez derbixxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak powyżje- będą rżnić się głównie materiałem oraz jego jakością,wykonaniem. W sumie i tak główna rolę odgrywa budżet jaki możesz przeznaczyć na zakup bielizny termoaktywnej. Akurat firma Brubeck jest moim zdaniem jedna z lepszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

w temacie bielizny motocyklowej przez ostatnie kilka lat przerobiłem już trochę rożnych rozwiązań, od bawełny poprzez tkaniny sztuczne a'la coolmax, bieliznę outlastową i wełnę merynosów.

Wydaje mi się że nie ma produktu uniwersalnego, na cały rok. Co innego przyda się latem, a co innego jesienią. Co więcej, w zależności od warunków bardzo fajnie sprawdzają się połączenia kilku kompletów bielizny, w tym także różnych jej typów.

Jeśli kogoś interesuje ten temat napisałem dotąd:

- artykuł o bieliznie motocyklowej, traktujący ogólnie o moich doświadczeniach w tym temacie z różnymi modelami: http://www.globtroter.pila.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=48:skarpety-majtki-koszulka-getry-kalesony-kominiarka&catid=3:sprzt-motocyklowy&Itemid=11

- test praktyczny kompletu z Outlastem Redline: http://www.globtroter.pila.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=68:bielizna-termoaktywna-redline-outlast-test-&catid=3:sprzt-motocyklowy&Itemid=11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mialem kilka roznych i jak na razie CRAFT jest najlepszym produktem. oczywiscie dwa zestawy, jeden na zimno drugi na ciepło.

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...