Skocz do zawartości

Zgodnie z przepisami


RuSheR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm.. jestem początkującym motocyklistą, i mam takie może trochę głupie/dziwne pytanie co do przepisów ruchu drogowego, czy jazda na jednym kole jest jakoś określenie karalna w polskim prawie? I czy możliwe, że policja przyczepi się kiedy wolno będę przejeżdżał z dziewczyną po deptaku (tzn. tak bardzo wolno <10km/h), może to pytanie dziwnie brzmi, ale chodzi o to, że chcę zrobić dziewczynie niespodziankę z romantyczną kolacją i podjechać pod samo wejście do lokalu ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. jestem początkującym motocyklistą, i mam takie może trochę głupie/dziwne pytanie co do przepisów ruchu drogowego, czy jazda na jednym kole jest jakoś określenie karalna w polskim prawie? I czy możliwe, że policja przyczepi się kiedy wolno będę przejeżdżał z dziewczyną po deptaku (tzn. tak bardzo wolno <10km/h), może to pytanie dziwnie brzmi, ale chodzi o to, że chcę zrobić dziewczynie niespodziankę z romantyczną kolacją i podjechać pod samo wejście do lokalu ;P

 

z dziewczyną na tylnym kole chcesz jechać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jazda na kole traktowana może być jako naruszenie bezpieczeństwa w ruchu: brak/ ograniczenie kontroli nad pojazdem, itp.

 

natomiast deptak jak sama nazwa wskazuje (i zapewne znaki) jest wyłączony z ruchu: sugerowałbym znalezienie innego lokalu, jeśli nie chcesz ryzykować zakończenia romantycznej kolacji przed rozpoczęciem. za przyczyną policjanta lub wk**onego przechodnia

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. jestem początkującym motocyklistą, i mam takie może trochę głupie/dziwne pytanie co do przepisów ruchu drogowego, czy jazda na jednym kole jest jakoś określenie karalna w polskim prawie? I czy możliwe, że policja przyczepi się kiedy wolno będę przejeżdżał z dziewczyną po deptaku (tzn. tak bardzo wolno <10km/h), może to pytanie dziwnie brzmi, ale chodzi o to, że chcę zrobić dziewczynie niespodziankę z romantyczną kolacją i podjechać pod samo wejście do lokalu ;P

no,no-po deptaku,z dziewczyną na kole,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam spojrzeć do taryfikatora

dwa late temu za jazdę chodnikiem było 200zł i 0pkt :bigrazz:

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale co się nie robi dla miłości czy dla pokazania się :>

Dwie stówy to mała cena za małą przygodę z laską, do tego ile wrażeń do pamiętania :-P

 

- 200 złych w kieszeni

+ 10000000 pkt podziwu u laski :D (sex byłby szybciej :P)

Edytowane przez ZwierZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mało prawnicza ta dyskusja. Równie dobrze może trafić się mało uczuciowy Policjant i zamiast mandatu skierować wniosek o ukaranie do sądu i domagać się tam orzeczenia zakazu prowadzenia pojazdów. A wówczas ani miłości nie będzie, ani miłej atmosfery w domu, ani jazdy skuterem/motocyklem przez dłuższy czas...

 

Art. 86. § 1. (7) Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu, nie zachowując należytej ostrożności, powoduje zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym,

podlega karze grzywny.

§ 2. Kto dopuszcza się wykroczenia określonego w § 1, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka,

podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

§ 3. W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1 przez osobę prowadzącą pojazd można orzec zakaz prowadzenia pojazdów.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak Cię gliniarz przyczai na tylnym kole (i oczywiście złapie) to masz spory problem :buttrock:

Wydaje mi się, że jeżeli od drogi do lokalu jest kilkanaście metrów i żaden moherek nie znajdzie się w polu rażenia to może być to całkiem ciekawy pomysł :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...