Skocz do zawartości

Suzuki RF600R (RF 600 R)


Gość ssimpson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki bardzo za info. Znalazlem pare ciekawych rzeczy w poprzednich tematach i na kilku stronach. Na 900 to sie nie porywam bo nie chce miec motocykla o tak duzej pojemnosci i mocy. 600 w zupelnosci mi wystarcza, chociaz i tak nie wykorzystuje jego mocy na codzien. No a jesli chodzi o RF to chyba jednak zrezygnuje... ;) Moze F2 lub VFR poceluje

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

ja bylem bardzo zadowolony z RFy chociaz tez duzo sie nasluchalem, o skrzyni, ramie itd, a jezdzilem na kole troche i rozne rzeczy sie robilo :banghead: jak na motocykl z 93 roku to nic zlego nie moge chyba powiedziec, troche duzo palila :) ale 240 sie bujnela i czulem ze jeszcze ciut zapasu ma :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

mialem okazje sie przejechac w piatek na RFce i powiem ze niezle mi porobila w glowie...juz wiem co bedzie moim nastepnym sprzetem:) pozatym widzialem tez RFe w komisie we Wrzesni i naprawde mi sie spodobala..prowadzi sie super i nie widzialem w niej zadnych wad...no i ta turystyczna pozycja...to za mna przemawia...jesli RFy maja jakies seryjne wady to prosze uswiadomcie mnie teraz:D

 

P.S. Ile pala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie glowne wady RF 600 dla mnie to slaba dwojka ( droga naprawa bo trzeba silnik rozpolawiac ) i zawory traktowane jako jedna czesc z cena $1000.

Jak sie skoncza to tyle trzeba zaplacic.

Szukalem dla kolegi z precli i nie ma mowy zeby kupic na sztuki nowe - tylko uzywane i to b trudno znalezc.

900 pod roznymi wzgledami bardziej do mnie przemawia.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozycja...to za mna przemawia...jesli RFy maja jakies seryjne wady to prosze uswiadomcie mnie teraz:D

 

- ciezkie

- duzo pala jak na 600-tki (pokombinowanie z KN-em, wydechem i nastawami gaźnikow moze nieco pomoc)

- slaba dwojka

- ponoc slaba rama, ale to raczej mit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widizalem na własne oczy motocykl młody rocznikiem ,ale w którym odpadła główka ramy. Obecny jak i poprzedni właściciel namiętnie latali na przednim jak i na tylnim kole. Dodam że moto nie miało żadnego dzwona ani szlifu (nieliczac tago po odpadnieciu przedniego koła podczas jazdy). Moto stoi od kilku miesiecy bo problem z dostaniem ramy.

 

Ciekawe czy to odosobniony przypadek czy może ktoś miał też takie przejścia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej lubie odpowiedzi typu : slyszalem, tak mówią, podobno... po co to wszystko.

Nie wiesz, nie paplaj !

 

Glowka w RFie coprawda jest slaba ale nie od strony dawania na kolo

lecz od DZWONA ! Skoro rozleciala sie komus jak dawal na kolo to juz

byla bardzo oslabiona i mogla nadpeknac.

 

Jesli kupujesz RFe pociagnij ja wiele razy na dwojce, jak bedzie wyskakiwac

to skrzynka niebawem bedzie do roboty, jak nie zdziwiasz to skrzynia lata dluuugo.

 

To ze RFa pali 7,5 litra jak pisali 4 lata temu w ŚM to nie calkiem prawda.

Moze i nie jest najoszczedniejsza ale mnie 7,5 litra to pali

jak jezdze do pracy 4 km (odpalenie,chodzi na ssaniu z 1 minute,jade,

silnik jeszcze nie zdazy sie zagrzac a ja juz gasze bo jestem w pracy :P

i to samo do domu ).

Normalnie na trasie (V=100-140 kmh) z plecakiem i duuzym bagazem spalila mi

niecale 6 L !!! Wiele zalezy od wyregulowania gaznikow.

 

Noooo chyba ze ktos bedzie jezdzil na 8-10 tyś na obrotomierzu to nic dziwnego.

Ja preferuje 4-6 tys.

 

Generalnie jest to piękny i wdzieczny sprzet, ladnie sie prezetuje i np. dlatego ją nabyłem.

 

Jak kazdy sprzet - i RFe trzeba przy zakupie obejrzec....

 

Aha, i wywraca sie tez bardzo ladnie niszczac tylko w niewielkim stopniu boczny plastik

(jedynie zarysowany), niestety sprawdzone :P

 

 

I to tyle. Wiecej szczegolow na PW .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Nareszcie ktoś co poważnego napisał bo jak czytam te opisy typu "bo ja kiedyś widziałem lub słyszałem" i to prawie w co drugim poście to mnie krew zalewa, ale to chyba tak już musi być w końcu zyjemy w polsce i tu zawsze ktoś coś widział lub słyszał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej lubie odpowiedzi typu : slyszalem, tak mówią, podobno... po co to wszystko.  

Nie wiesz, nie paplaj !  

 

Glowka w RFie coprawda jest slaba ale nie od strony dawania na kolo  

lecz od DZWONA ! Skoro rozleciala sie komus jak dawal na kolo to juz  

byla bardzo oslabiona i mogla nadpeknac.

 

Moto o którym mówie obecny włąsiciel kupił od swojego kuzyna z niemeic a on był pierwszym właścicielem i nie miał żadnego dzwona - tak dla ścisłości :P. A główka wyglądała jak odcięta nożem w okolicy spawów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moto o którym mówie obecny włąsiciel kupił od swojego kuzyna z niemeic a on był pierwszym właścicielem i nie miał żadnego dzwona - tak dla ścisłości . A główka wyglądała jak odcięta nożem w okolicy spawów.

 

A masz może jakąś dokumentację fotograficzną?? :twisted:

Najlepszym dowodem na istnienie obcej inteligencji w kosmosie jest to, że nas nie odwiedzają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...