Skocz do zawartości

tdi czy pb+gaz


kiki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja wole drugą generację z blosem od sekwencji, chodzi tak samo ale ma jedną niezaprzeczalną zaletę, można odpalać na gazie więc koszty się zmniejszają zwłaszcza na krótkich trasach. A co do mniejszego spalania na sekwencji to można między bajki włożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wole drugą generację z blosem od sekwencji, chodzi tak samo ale ma jedną niezaprzeczalną zaletę, można odpalać na gazie więc koszty się zmniejszają zwłaszcza na krótkich trasach. A co do mniejszego spalania na sekwencji to można między bajki włożyć.

A ja wolę sekwencję, bo w ogóle nie wiem że mam gaz. I to mi się podoba. A pali pewnie z 15-20 % więcej niż na benie. Ja wolę odpalić na benzynie i nie mieć szarpnięć na niedogrzanym silniku. Jak na razie paliwo spalone do odpalania przez 8 tys km kosztowało mnie pewnie z 80 złotych. Majątek normalnie :icon_mrgreen:

 

A jeszcze podobają mi się przeglądy co 15 tysiecy km i ogólnopolska sieć stacji serwisowych BRC :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo!

 

A ja wole drugą generację z blosem od sekwencji, chodzi tak samo ale ma jedną niezaprzeczalną zaletę, można odpalać na gazie więc koszty się zmniejszają zwłaszcza na krótkich trasach. A co do mniejszego spalania na sekwencji to można między bajki włożyć.

 

Na sekwencji tez mozna odpalic na gazie. Mozesz zamrozic sobie reduktor, ale sie da :].

Wiec Twoja zaleta jest slaba ;).

Spalanie u mnie wzroslo o ok. 1-1,5l na setke. Z 7-7,5 na 8-9l - w zaleznosci od ciezkosci nogi. W kazdym razie koszty jazdy sa nizsze o ok. 40-45%.

A mozna (kosztem osiagow) wyregulowac sekwencje tak, ze bedzie palila tyle samo lub nawet mniej niz benzyny. Ja mam tak wyregulowana, ze roznicy w mocy niemal sie nie zauwaza, no ale pali ciut wiecej.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

benzyna vs diesel

 

imo pisanie o wyższości jegno nad drugim jest bez sensu, każdemu pasuje coś innego ja lubie silniki benzynowe i koniec, inni lubia diesle i wsio ;]

 

osobiście mam stare toczydło clio 1.2 z gazem, spalanie 8-9 litrów, przebieg 240 z czego troche ponad 100kkm na gazie i nic sie nie dzieje :D wlewam gaz, co jakiś czas trochę benzyny i wsio ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad nowym samochodem to bym się zastanawiał nad benzyniakiem, ale w kilkuletniej skodzince to brałbym 1,9 tdi 90 km albo sdi . Ja mam Cordobę 1,9 d silniczek chodzi malina (prawie to samo co sdi ) wujek miał passka w 1,9 tdi 90 km i też był niezawodny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak to wyglada w benzynie, ale diesle VAG maja beznadziejna skrzynie na miasto

jedynka tak krotka, ze jeszcze dobrze nie ruszysz, a juz trzeba zapinac dwojke, szlag czlowieka trafia jak co chwile staje na swiatlach

Zauważyłem to samo i nie wiem co przyswiecało konstrukotorom w robieniu tak krótkiej jedynki. 2 też wcale nie lepsza, da sie z niej normalnie ruszać bez palenia sprzęgła.

Edytowane przez Arni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo!

 

z tym ze silniki ponizej 2.0 na gazie to jakas masakra.

 

A co, masz, ze wiesz?

Ja mam 1,4 i zapi*dala :]. Mozna polamac wszystkie ograniczenia predkosci, to co wiecej potrzeba? ;)

Jasne, ze od 130 w gore juz jest slabo, ale 170-180 pojedzie i ma ciagle ok. 12 sek do setki :P.

Do wyzywania sie "czysta" mam moto. Auto ma jezdzic bezawaryjnie i tanio.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie biore diesla, natomiast jezeli nie przeszkadza ci gaz to kupuj benzyne, z tym ze silniki ponizej 2.0 na gazie to jakas masakra.

Większość benzyn bez turbo o pojemności poniżej 2 litów to słabizny. Gaz nie ma tutaj nic do rzeczy. Jak się ze swojego Civica 1,6 przesiadam do firmowej Fabii 1,9 TDI to jakbym rakietą leciał :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...