Skocz do zawartości

Hayabusa 1300% Carbon


Gość Adam
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dyzio i VX.. JEŚLI macie na myśli również mnie, wskażcie fragmenty moich wypowiedzi, które są wg. Was bez sensu.

 

Poza tym - powstał wątek o karbonowej "Hayabusie". Po co powstał? Ja myślałem, że po to, aby o niej podyskutować... Byłem jednak w błędzie z którego wyprowadził mnie VX. Otóż wyjaśniam reszcie - w tym wątku nie dyskutujemy z tym co pisze Adam - akceptujemy to bez zastzreżeń. Ba...nie wolno powiedzieć nic innego, niż wyrażenie słów zachwytu....w końcu to forum.

 

Fajnie byłoby też, gdybyście napisali coś konstruktywnego odnośnie czasów osiąganych przez Adama i tego, co napisał Climat. Mam na myśli tekst po angielsku. Jeśli jest konieczne - przetłumaczę.

 

VX i Dyzio - dodajcie A.D.F. i będzie git :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyzio i VX.. :mrgreen:

 

Hej!

Sprawa ma się mniej więcej tak: gościu przy przebudowie maszyny poświęcił nie tylko masę kasy, ale też i setki godzin pracy. W tym momencie między kimś takim , a maszyną rodzi sie rodzaj pewnego uczucia 8) . Myślę , że Adam doskonale zna słabe "punkty" maszyny ale... jest po prostu tak jak z ukochana kobietką :D

Myślę, że zarówno Ty jak i ja mamy szacunek dopracy i uczucia 8) :D he, he.A myślimy i tak swoje wyrażając to natomiast w temacie np "Czy najlepiej stuningowana Hayabusa, jest w stanie "wyciąć" na torze fabryczną 125-kę" 8)

Pozdro

Dyzio

PS. Może się mylę :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Dyzio za odp. A z tym >>

"Czy najlepiej stuningowana Hayabusa, jest w stanie "wyciąć" na torze fabryczną 125-kę"

...to faktycznie jest taki wątek? :smile2: :D

 

Ja teraz wyjaśnię od siebie co z kolei ja miałem na myśli. Otóż czteroletnie zacięcie i praca przy motocyklu są wg. mnie godne podziwu. W całej dyskusji zirytował mnie głos Adama na temat mechanika z Poland Position (który rzekomo niewiele wie). Ja nie wiem nic o jego Hayabie, a on o mechaniku. Też święty nie jest :D Później dyskusja była już o osiąganych czasach. Zauważ Dyzio, że nikt NIE OBRAZIŁ EFEKTU JEGO PRACY. To z czym odbywa (lub odbywała) się dyskusja, to: uzyskany czas oraz to, czy to jeszcze jest Hayabusa. Zauważ, że pominąłem to, że mi się owy sprzęt nie za bardzo podoba. Jeśli Adam go kocha, mi to wystarczy :) Nie mogłem się jedynie zgodzić z obrażaniem mechanika polskiego zespołu startującego w międzynarodowych zawodach. Mam nadzieję, że Ty również się z tym nie zgadzasz? Później już tylko kwestia czasu. Dyzio, jeśli Adam faktycznie uzyskał ten czas, to nie zrobił tego na Hayabusie, tylko motocyklu bądź co bądź własnej konstrukcji :D Trochę głupio mi sięzrobiło, gdy z VXem zarzucacie nam buractwo. Uważam, że moje teksty nie zabraniają Adamowi "się wychylać" jak to kwieciście nazwał VX.

 

Po prostu nikt nie ma prawa pisać, że jest dobry, że ma szybki sprzęt, że coś umie, wie...

 

Wszyscy mają prawo pisać o swoich osiągnięciach, że mają dobre sprzęty, a jeśli "coś umieją, wiedzą" to prędzej czy później wyjdzie i tak na forum :D Fajnie by było, gdybyście chopaki :) wyrazili zgodę, aby czasem podyskutować z tym, co piszą ludzie. Mogę...mogę...mogę?? :smile2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Embe, Climat - sorki że się wtrącam, ale z Waszych postów wynika, że Adam mocno przegina. Idzie lato, możecie się z facetem umówić - włochy to nie koniec świata i "organoleptycznie" przekonać się co Adam i jego moto potrafi...

 

Z góry założyliście, że busą się nie da. Buzą Adama się nie da. Bez względu na to, co on zmienił... A z tego co widać to zmienił prawie wszystko...

Embe, to dalej będzie busa - bo busa to... tak naprawdę silnik! To silnikowi i jego niesamowitej elastyczności zawdzięcza to że ludzie się nią zachwycają. A Adam wymienił w moto to, do czego wszyscy znawcy się czepiają... I zrobił "dream hayabusa"...

 

A co do mechanika, też nie znam gościa, ale nie dziwi mnie reakcja Adama, że ktoś kto nie widział na oczy TEGO motocykla, równa go do powszwchnie panujących opinii. Dla Ciebie to jest POLSKI zespół który należy szanować. Dla niego jest to jakiś tam zespół, o którym być może nawet nie słyszał więc...

 

Więcej luzu i spokoju...

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wdech, wydech, wdech, wydech.... Spokój, spokój...luz. Już. Już mam więcej spokoju i luzu. :mrgreen:

 

Dyzio...przepyszna Hayaba :D Lubię dowcip w takim wydaniu.

 

Maniek a Ty...no kurcze nawet mądrze prawisz, ale ja jednak trochę bym się poupierał. Swoje zdanie ujmę w ten sposób: Adam, szkoda że nie jeździsz w MotoGP lub WSB skoro uzyskujesz czasy jak kandydaci do tych mistrzostw (zgodnie z tym co pisał Climat). Teraz założyłem, że na prawdę takie czasy osiąga, dlatego szkoda...bo fajnie by było zobaczyć Polaka (Włocha?) w TV. Ale z Mańkiem się tutaj zgodzę i nie będę się wypowiadał, bo rzeczywiście nie ma mnie tam i nie mam podstaw "prawnych" żeby cokolwiek negować. To w temacie czasów.

 

Co do hajabuzowatości Hayabusy to trochę podyskutuję :) Maniek, a co powiesz, jeśli kupię silnik od Subaru Imprezy i obuduję go ramą konstrukcji jakiejś firmy, nadwozie też ktoś mi zbuduje nowe...albo jeszcze ostrzej: wstawię ten silnik do Malucha. Imprezę się lubi (jeśli) za silnik, czy wtedy Maluch stanie się Imprezą? No dobra - "dream Imprezą" :D Ja się jednak upieram, że czasów na torze nie osiągnął Adam na Hayabusie, tylko Adam na pojeździe własnego pomysłu. Pisałem wcześniej, że to JEST Hayaba, ale w głowie właściciela i w papierach. Cywilna Hayabusa nie ma przecież zbyt wiele wspólnego z Adamową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Embe... zgadzam się, że z busy został silnik. Ale ze zdjęć wynika, że moto wyglądem dalej przypomina Hayabuse... Technicznie rzecz ujmując, może to i nie jest busa, ale na pierwszy rzut oka widać, że jakaś rasowana, ale busa... Nietuzinkowa, ale busa...

 

Swoją drogą, jestem ciekaw jakie są koszty TEJ busy w porównaniu do np. MV Augusty... tam w końcu są same elelmenty z najwyższych półek oplecione wokół silnika dukati... i jak by wypadło porównanie takich "tuningowych" moto...

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

embe wszystko spoko ale porówanie motocykla do samochodu to niezbyt trafny pomysł.

To pop pierwsze...

Po drugie "buza" adama stylistycznie i z kształtu przypomina pierwowzór który opuścił fabryke więc nie jest to dokońca taki przeszczep o jakim ty mówisz a co do ramy to jeśli ją będzie zmieniał to wcale nie powiedział czy zmieni geometrie i inne sprawy czy poprostu chce mieć identyczną zbudowaną tylko z innego materiału...

 

W sumie to bardzo ciekawa dyskusja wynikła.

Ja jestem gdzieś pośrodku.

To co mówi Adam też z początku wydało mi sie nieco szokujące ale również nie widze powodów dla których miałby nas okłamywać i wydaje mi sie że jest to teoretycznie możliwe więc nie chce opowiadać sie ani za tym że adam troche wyolbrzymia ani za tym że jednak wydaje mi sie że mógł wykręcić taki czas... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem gdzieś po środku. Zgodzę się z Mańkiem, że to jest Hayaba, ale jednak coś w środku nie pozwala mi przytaknąć tutaj w 100%. To taka Busa nie-Busa Jestem opętany czy jak? :D Niby Hayabusa, kształt jest...ale coś mi tu nie gra.

 

Co do ramy. Kilka postów temu napisałem o geometrii i Adam odpisał, że to też chce zmienić. Z oryginału pozostaną chyba tylko silnik i może jakieś drobiazgi....a cena. Adam napisał, że koszt przeróbek wyniósł tyle, co cena kilku oryginalnych Hayabus :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Stare polskie przysłowie mówi: Koń jaki jest, każdy widzi.

Problem jest taki, że konia niby widzimy, ale tylko na zdjęciach, więc nie ma go jak dotknąć i obmacać. Jeźdźca z kolei nawet na zdjęciu nie widzimy.

Także dyskusja nieco jałowa jest.

Ja bym tam Adam jednak radził Ci jakoś poprzeć faktami te informacje o uzyskanych czasach, tak jak sugerował Climat czy Embe. Nie chodzi o to, że Ci nie wierzę, ale o to, abyś moją wiarę ugruntował :D

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 2grosze:

 

O gustach sie nie dyskutuje, ale... mi sie akurat Twoja Busa nie widzi, innym moze sie podobac, mi sie nie podoba , podobnie jak Climat-owi. Jednak bardziej wole oryginal, poza tym dlugo uwazalem ze Busa to taka ciezka ... (az nie chce tego powiedziec), ale w miare czasu i wiedzy moje zdanie sie zmienilo... jest to cholernie dobry i szybki motocykl. Jest swietna baza do dalszych modyfikacji, co tez @Adam zrobil. Z tego co widac zrobil naprawde duzo, DUZO !!! Byc moze, ze po tych modyfikacjach jego Busa jest wstanie wyciagnac takie czasy, wkoncu jest bardzo odchudzona i wlozono duzo pracy w silnik.

 

Zastanawia mnie tylko jedna rzecz, skoro jestes tak dobrym riderem dlaczego nie startujesz w zadnych wyscigach? Nawet amatorskich? Mysle ze pieniadze nie sa dla Ciebie przeszkoda, skoro byles w stanie wlozyc tyle $$$ w Twoja Buse..? Jezeli ejstes tak dobry, to na pewno dawalbys rade i byc moze znalazlbys sponsora..?

 

Chcialbym bardzo zobaczyc wiecej fotek Twojego moto, jakies czasy z toru, moze kamerke na buse zamontujesz i zamiescisz filmik? NIe chce abys sie obrazil / urazil itd.To nie jest post typu / flame & hate / tylko poprostu suche slowa nie poparte niczym. Dla nas Polakow byloby wielkim zaszczytem miec kogos w swiatowej lidze, Twoje czasy wskazywalyby na to , ze moze Ty moglbys nim byc...

 

pozdrawiam serdecznie i czekam na jakies *.jpg/*.avi/*.mpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam.

Dzisiaj. Mugello.

23 zakwalifikowany do wyscigu moto GP - czas 1'54,696

Czyli ustawienie strikte na 2-3 okrążenia + super miękkie opony.

 

Adam. Jesteś prawdziwym kozakiem z tą Hayabą.

:lol:

-----

Jeszcze jedno.

Do zakwalifikowania się potrzebne jest 107% czyli 1'57,614 co oznacza że jesteś o ok 2 sek od czasu który pozwolił by Ci na wyścig w motogp... hayabusą.

Patrząc na zeszłoroczny czas został byś zakwalifikowany do wyścigu moto GP z Twoim czasem.

Teraz zacząłem się zastanawiać czy ten motor jest naprawdę Twój skoro nawet nie dodałeś zdjęć o które prosiłem.

Ciekaw jestem skąd jest IP z którego nadajesz...

Włochy być może ale zastanawiam się czy to nie te pod Wawką.

:D za fantazję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...