Skocz do zawartości

pilnie kupie papiery do Junaka!


noise of death
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Noise' date=' jesteś starym wyjadaczem na forum, wiesz że takie teksty nie mają prawa bycia tutaj.[/quote']

 

Kiedys była na ten temat rozmowa i było powiedziane ze do weteranów mozna szukac papierów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurna ludzie zastanówcie się

albo tak albo nie :!:

najpierw mnie wkurzało że na każdego co potrzebował najeżdżaliście a teraz taki tekscior

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Bo weterany sa jednak troszke inna para kaloszy.

Co jak znajdziesz w jakiej szopie zwloki Junaka, odkupisz za flaszke, a sie okaze, ze papiery sie poprzedniemu wlascicielowi na przestrzeni wielu lat zawieruszyly?

Szukasz papierow, proste. Szkoda, by jakis cenny zabytkowy motor przestal istniec, lub nie mogl jezdzic tylko dlatego, ze nie ma papierow...

Inna sprawa z nowoczesnymi motocyklami - tam papiery bez motocykla oznaczaja tylko jedno.

Nie przecze, ze papiery kupowane do zabytku moga pochodzic z nielegalnego zrodla... Ale tego sie nie da sprawdzic...

Zreszta, nikt takiego dylematu (kupic czy nie?) nie zrozumie, do czasu, gdy nie bedzie mial klopotu z rejestracja pieczolowicie latami odnawianego motocykla.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czeeee

 

Zbychu zagadzam sie z tobą w calej rozciaglosci :buttrock: ;) .. weterany to inna rzeczywistosc i trzeba to brac pod uwage (dla mnie Junak to juz weteran ......w koncu jest dwa razy starszy odemnie :mrgreen: :mrgreen: )

ja rowniez juz od jakiegos czasu szukam papierow(na M10) i wcale nie jest z tym tak wesolo .. bo jak juz sie cos trafi to ciezko zarejestrowac bo albo wlasciciel niezyje , albo bylo po drodze kilku posrednikow albo jeszcze co innego ;) i wychodzi na to ze moto juz prawie na ukonczeniu a i tak stoi w garazu bo ne ma kwitów :clap: ;)

 

pozdrawiam herflik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to pieprzenie

albo w jakiś sposób walczymy z nieleglanym działaniem albo mamy to w dupie-trza się zdecydować

skoro ktoś potrzebuje papierów to robi to w celu popełnienia przestępstwa

junaki dobrze zrobione są jak dla mnie warte ok 2000-3000zł (choć niektórzy debile wołają za nie 7000zł)

i co teraz: powiedzmy zrobiłem sobie junkersa a ktoś mi go buchnie i potrzebuje papierów-ogłasza się i legalizuje bo kupi sobie flepy-czy to jest wpożądku?

wg was jest bo popieracie takie działanie

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

wg was jest bo popieracie takie działanie

 

Znajdz mi jedno slowo poprarcia czegos takiego w mojej wypowiedzi.

W stosunku do weteranow tego az tak nie potepiam' date=' a to spora roznica.

A punkt widzenia zawsze zalezy od punktu siedzenia.

Nie sadze Konrad, ze zezlomowalbys np. danego Junaka tylko dlatego, ze nie masz na niego papierow. A tak by nalezalo zrobic.

Ja mam na to inny sposob. Nie kupuje po prostu sprzetow bez dokumentacji. Unikam dylematow ;'].

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czeee

 

no chlopie za 2000- 3000 zl to chyba remontu nie zrobisz ...... choc to zalerzy co dla kogo znaczy remont :? , a w przypadku Junaka akurat to okreslenie "remont" jest baaaaaardzo wzgledne , proste wyliczenie ... zlom z dokumentami 700zl+lakiery 400zl(jak masz znajomego lakiernika) + chromy (koszt pochromowania jednej rafki to 80 zl ) + remont silnika + remont podwozia + masa innych czesci i wlasnego czasu ..... za 100% dobrze zrobiony orginal cena 4000 nie wydaje sie wcale duza :buttrock:

 

a swoj poglad na temat papierow do weteranow juz wyrazilem w innym dziale wiec nie bede sie powtarzal

 

pozdrawiam herflik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Ja tylko dodam od siebie, ze w zwykla WSK w stanie "idealnym" wpakowalem spokojnie 1500zl nie wliczajac zakupu (840zl), a to tylko prosty w konstrukcji dwusuw.

Zero zaworow, pomp olejowych itd, itp. Zero lakierowania, chromowania (w moim przypadku).

Jednak troche w taki remoncik trzeba wlozyc pieniedzy :buttrock:.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nie bądźcie tacy karni wobec innych co szukają dokumentów. trzeba brać pod uwage że kiedyś podczas recesji ;) niedbało sie o dokumenty. Odziwo ludzie jak mogli to wyrejestrowywali tymczasowo bądź na stałe swoje maszyny i przytłaczali je kilogramami węgla w szopach. Założe ie że w polsce jest conajmniej 3 razy więcej junaków (no można je tak nazwać :buttrock: ) które nie mają ważnych kwitów właśnie przez takie głupie powody. Sam byłem ofiarą podobnego zachowania sie mojego wujka wobec wSKi No i jej przeznaczeniem było już służenie jako zamiennik do innych pojazdów. Zauważcie ile ludzi sprzedawało kiedyć pojazdy za bezcen byle sie go tylko pozbyć , przykładowo junaka jeszcze pare lat temy można było za 300 zł z podziękowaniem kupić , a staremu właścicielowi nawet sie nie chciało zaglądać do szuflady po papier, "bierz pan i niegadaj" albo " papiery kiedyś były ale teraz to ciężko będzie znaleźć" a jak ktoś nacisał to mówili że "spłoneły w pożarze ;) ". teraz natomiast jak ten motocykl zaczął nabierać na wartości i wogule zapanowała taka moda to sie okazuje że ludzie zaczeli odnajdować kwitki i sprzedawać je za znaczne kwoty. czy to dobrze... niewiem, ale moge powiedzieć że mój kumpel znalazł niedawno na bazarze kwit do wiesi o identycznych numerach ramy jakie widniały u niego .A jak kupował ją w kartonach to właśnie usłyszał drugą wypowieć jaką zacytowałęm w tym poście :clap:

A tak dla innych to polecam kupować kwitki od kolesi którzy sie zajmują masowo handlem, zazwyczaj mają dosyć wysokie ceny ale dają gwarancje i to oni zajmują sie wyregulowaniem wszystkich formalności związanych z rejestracją. Ty tylko kupujesz, musisz spisać z nimi umowe i zadbać o to by numery ramy i silnika pokrywały się z tymi w papierach , resztą zajmie sieurząd ;) (średnia cena papierów janka to 250 - 300 zł ale zato pewność że problemów nie będzie ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Noise, jesteś starym wyjadaczem na forum, wiesz że takie teksty nie mają prawa bycia tutaj.

 

Wyabczcie, pisalem na GG to Redasa, ze jezeli nie odpowiada mu taki temat i beda z jego powodu dymy, to niech to usunie, niestety pozniej dowiedzialem sie, ze Redas zmienil nr GG.

 

Chcialbym sie wytlumaczyc, wszystkim tym, ktorzy sa przeciwni temu, wiec Junaczek jest odnowiony i pewny, ze nie byl kradziony!!!

A stoi w garazu i sie marnuje tylk odlatego, ze nie ma papierów :)

 

Jak juz pisalem, jezeli komus przeszkadza, to prose moda o usuniecie tego tematu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czytałem ten temat, powstrzymywałem sie od wypowiedzi ale jak sobie go teraz jeszcze raz przeczytałem to jednak coś napisze :twisted:

 

Dla mnie kupno papierów do Junaka to żadna zbrodnia i takie będzie zawsze moje zdanie.Kupowałem i sprzedawałem papiery do Junaka i nadal będe to robił i to bynajmniej nie z chęci zysku!! Każdy kto mi tu pieprzy że trzeba walczyć z takimi praktykami jeździ zapewne jakimś japońcem lub czymś współczesnym i nie ma pojęcia co to znaczy mieć odrestaurowanego weterana którym nie wolno jeździć bo nie ma papierów. Dziwi mnie w tym temacie postawa kolegi Pipcyka który mając Junaka i Ruska potępia wołanie o pomoc kolegi.

Zastanówcie sie nad tym...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...