Skocz do zawartości

"Wymiana uszczelki pod glowica" ile moze kosztowac


STaszek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

wlasnie siadla mi uszczelka w motocyklu HONDA CB750F '83

wiec pytanie do FACHOWCOW, ile moze kosztowac taka usluga ???

zaznaczam ze dostarcze nowa uszczelke no i oczywiscie MOTOCYKL ;)

no i czy przy tej wymianie trzeba jeszcze szykowac dodatkowe fundusze na jakies inne czesci

 

z gory dziekuje za odpowiedz

Pozdrawiam, Staszek

Honda CB750F i CBF600

Lexmoto ZSB125 SOLD

Yamaha Majesty 400 SOLD

2x WSK125 i Komar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że ludziska ze stolycy maja dziwną skłonność do planowania głowic. Gadałem już z Damianem na ten temat

Na południu u nas po prostu sprawdza się na płycie traserskiej płaszczyznę głowicy i już. Moge tu wymienić kilka renomowanych serwisów.

Jeżeli jest OK. nikt nie robi na siłe planowania.

Powiem tak : dziwi mnie to

No ale co kraj ( rejon ) to obyczaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł czy doliczylęś do tego koszt uszczelki? Jeśli nie to będzie cię ona kosztowala z 90zł.

 

 

Pzdr

 

No i jak juz głowica zdjęta to może warto uszczelniacze sprawdzić/wymienić - robota praktycznie ta sama a nie trzeba bedzie za rok znów głowicy ściągać - a i tak jak Paweł mówi - planowanie koniecznie chocby sie "mechanik" zaklinał że nie trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze...

Nie wszyscy ze stolicy nie wszyscy Pipcyk

Mam czarno na białym w manualu napisane, że niepłaskość głowicy to np. 0,06mm

Przykładam liniał czy sprawdzam na płycie i za diabła nie wchodzi blacha szczelinomierza o grubości 0,02mm to po co planować głowicę ?

To tak jakby remontowć silnik który ma dobre ciśnienie sprężania

Pozdr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marlew, uszczelke pod glowicą po zdjęciu głowicy ZAWSZE wymienia się na nową. Stara jest już odkształcona i napewno nie trafi na to samo miejsce po ponownym jej założeniu. Ponadto temu gościowi wlaśnie chodzi o jej wymiane wiec nie wiem o czym mówisz? czytaj posty uważniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marlew' date=' uszczelke pod glowicą po zdjęciu głowicy ZAWSZE wymienia się na nową. Stara jest już odkształcona i napewno nie trafi na to samo miejsce po ponownym jej założeniu. Ponadto temu gościowi wlaśnie chodzi o jej wymiane wiec nie wiem o czym mówisz? czytaj posty uważniej.[/quote']

 

Oj ! Nie unoś cię, tylko sam przeczytaj :-). Marlew powiedział uszczelniacze (zaworowe) a nie uszczelka.

 

Pipcyk ja zawsze planuję głowicę, by mieć pewność - tak jak piszesz - co kraj to obyczaj :-). Nie robię tego ze swojego widzimisię, tylko dla pewności - szczególnie w sprzętach 4-ro cylindrowych i oczywiście w samochodach. Zawsze też zlecam sprawdzenie szczelności - po co mam robić coś dwa razy i narażać klienta na koszty i czas tylko przez to, ze zaoszczędziliśmy 50 zł. Nie warto. Ale co tam .. Róbta co cheta :-)

 

Pozdro, Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oooo 8O :oops:

 

 

Marlew bardzo cie przepraszam za ten naskok gdyż samemu nieprzeczytalem dokladnie 8O :oops: . Cóż jednak przypowieść że widzimy u kogoś drzazgę a u siebie nie widzimy belki się sprawdza. Bardzo przepraszam za tą pomyłkę i wszystko odwołuję... :oops:. Co do uszczelniaczy to faktycznie w sumie to nie najgorszy pomysł. Niewiele kosztują a sprawa bedzie załatwiona za jednym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej tak, gdyż prawdopodobnie nie dasz rady wyciągnąć głowicy z ramy gdyż zanim zejdzie ze szpilek to oprze ci się o górną belkę ramy.... chyba będziesz musiał wyciągnąć... ale nie przejmuj sie to niewielka sztuka i niewiele z tym roboty. W sumie nabardziel to lubie zakładać silniki zpowrotem do ramy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie we wrocku minimalna cena za wymiane to ok 400zł do tego uszczelka i planowanie to razem koło 570zł :D chyba wolę dolewać oleju... taniej mnie to wyjdzie... Uszczelkę już kupiłem w larsonie nie było do mnie tak że orginał musiałem wziąć za 105 zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile by mogło kosztować samo założenie głowicy? :D bo mam zamiar u siebie zdjąć żeby sprawdzić czy zawory sa ok (cos mi chyba tam strzeliło). Najwiekszy problem przy sciaganiu głowicy to dla mnie łańcuch rozrządu - jak zrobić żeby sie nic nie przestawilo? da sie tak to zrobić czy trzeba poprostu ustawić potem od nowa? I jak rozpiąć ten łańcuszek? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że koszt założenie głowicy gdy byla ona uprzednio zdemontowana nie będzie wiele odbiegał od calej operacji. Mechanicy chcą zarobić... co do ustawiania znaków. To najlepiej jakbyś znalazł oryginalne znaki na wałkach rozrzadu i wale korbowym. Po ponownym złożeniu ustwaisz na nie zpowrotem i nie ma bolu. Najlepsza byl by manual przy jego pomocy napewno znalazł byś znaki gdyż czasami trudno je znaleźć. NAtomiast jeśli nie masz manuala i nie możesz znależć znaków to musisz zrobić zwoje znaki na walkach głowicy, wale i kadłubie. Ale nie polecam tej metody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz oznaczyć wałki, policzyć ilośc ogniw między oznaczonymi zębami (jeśli nie, sam je zrób np, korektorem - ja tak robię). Oczywiście wał ustawiasz w punkcie zero (też powinny być znaki, musisz zdjąć jedną z obudów silnika (o ile się nie mylę - prawą w tym silniku - znajdziesz tam znaki itp). Łańcucha się nie rozpina tylko podwiesza np. na druciku, tak, żeby nie wpadł do środka.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...