Skocz do zawartości

Zderzenie przy hamowaniu


jjank
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

w tym przypadku rzeczywiście, bo ma 100% racji pkt po punkcie...

 

założyciel tematu nie chciał się pochwalić tylko ostrzec nas... nie do końca zrozumiałem przed czym więc przyjmuję ostrzeżenie przed:

1. kurami na drodze we wsi (a ja myślałem, że tam komputery hodują...)

2. jeżdżeniem w grupie bez poznania elementarnych zasad tegoż...

3. jeżdżeniem bez jakiejkolwiek ochrony... (qrwa, do lasu na enduro bez buzerów i innych ochraniaczach pojechaliście??? siatkowa zbroja to nie kurtka, a jak przypakujesz barkiem w drzewo to jednak pomaga...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardziej chciałem się odnieść tylko do przelotu 70'tką, bo jest to jak zwykle jest to przekoloryzowane. Równie dobrze dziecko może wyskoczyć jak jedziesz 30 kmh na rowerze i też nic nie zrobisz.

 

Jak lecisz w trasie to co chwile mijasz jakieś posesje. jak nie 70 to ile co chwilę zwalniać do <50? a może się zatrzymać i przeprowadzić motocykl przez wieś bo 50 to też czasem jest za dużo. Trzeba uważać ale nie można popadać w skrajność.

 

I moim zdaniem taki morał przyświecał założycielowi tematu. Żeby bardziej uważać bo coś najbardziej niespodziewanego może się zdarzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wez nie pier**l To ze wy nie znaczy, ze inni.

 

:crossy:

 

Się odezwał motocyklowy moher - 50kmh w mieście, 90 na trasie, 130 na autostradzie, trzeba było 125 jakąś kupić to byłbyś o niebo bezpieczniejszy.

 

 

 

 

To tu, gdzie się błękit splata z betonem..

http://bikepics.com/members/grebur/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardziej chciałem się odnieść tylko do przelotu 70'tką, bo jest to jak zwykle jest to przekoloryzowane. Równie dobrze dziecko może wyskoczyć jak jedziesz 30 kmh na rowerze i też nic nie zrobisz.

 

I owszem, tylko, ze szanse przezycia dziecka przy uderzeniu rowerem przy predkosci 30 km/h sa nieco inne niz przy motocyklu, ( nie biore pod uwage specyfichych uderzen w ktorych moze zginac na miejscu, bo i taka opcja jest )

 

Jak lecisz w trasie to co chwile mijasz jakieś posesje. jak nie 70 to ile co chwilę zwalniać do <50? a może się zatrzymać i przeprowadzić motocykl przez wieś bo 50 to też czasem jest za dużo. Trzeba uważać ale nie można popadać w skrajność.

 

Popadasz w skrajnosci, o ile zdaje sobie sprawe z tego jak pop*..nie sa w PL ustawione znaki to jednak mozna sie do nich dostosowac.

 

Się odezwał motocyklowy moher - 50kmh w mieście, 90 na trasie, 130 na autostradzie, trzeba było 125 jakąś kupić to byłbyś o niebo bezpieczniejszy.

 

Najpierw dozyj moze tego moherowego wieku nakrec tyle co ja a kiedys moze w przyszlosci bedziemy mogli podyskutowac na ten temat, bo na razie to nawet partnerem do dyskusji z moje corka nie jestes - kumkasz ? :icon_mrgreen:

 

Podasz mi moze medrcu calkowita droge zatrzymania sie z predkosci

 

1. 30 km/h

 

2. 50 km/h

 

3. 70 km/h

 

P.S. zaden szczeniak nie bedzie mi mowil co mam kupic, bo w przeciwienstwie do niego nie kupuja mi tego rodzice. A bezpieczenstwo nie ma nic wspolnego z pojemnoscia ani moca ale do tego rowniez musisz jeszcze dorosnac.

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeżdżę na motorze, nie kalkuluje co mnie czeka.

a ile latek ma twoja córeczka, z chęcią z nią podyskutuje..

to że motocykle kupili mi rodzice to jakiś grzech ? jestem inny ? czy to zwykła zazdrość że ty w moim wieku mogłeś tylko o ogarze marzyć ?

Edytowane przez grebur

To tu, gdzie się błękit splata z betonem..

http://bikepics.com/members/grebur/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

! Przecież bezpieczeństwo jest najważniejsze

Bezpieczeństwo Kur !

Ten co wynalazł pojazd spalinowy jest większym zbrodniarzem niż ten co wynalazł dynamit.

To tu, gdzie się błękit splata z betonem..

http://bikepics.com/members/grebur/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy bym nie probował nawet hamować przed takim zwierzakiem , nawet jakby to był mały pies , ani wymijać dotyczy to również jazdy samochodem , chyba że jechał bym naprawdę wolno

 

inaczej jest proszenie sie o kłopoty

 

jak tu ktoś słusznie zauważył trzeba też myśleć o tych kto za nami jedzie rzeby nam w dupę nie wjechał

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeżdżę na motorze, nie kalkuluje co mnie czeka.

I wszystko jasne

 

a ile latek ma twoja córeczka, z chęcią z nią podyskutuje..

 

Nie chciala by cie olec, za mlody i za .... jestes

 

czy to zwykła zazdrość że ty w moim wieku mogłeś tylko o ogarze marzyć ?

 

jak powiedzialem, za .... jestes a przedewszystkim to masz za mala wyobraznie do ego co mialem bedac od Ciebie mlodszym :icon_mrgreen:

 

:crossy:

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i myślisz że zgine na motorze bo nie wiem jaka jest droga hamowania z 50km/h albo dlatego że nie jeżdżę spięty i przestraszony oglądający się dookoła co by mi tu jakaś kura nie wyskoczyła ?

Na starość nie stajemy się mądrzejsi, po prostu nie mamy siły się wygłupiać (i tej fizycznej i tej psychicznej)

i nie wyjeżdżaj mi z tym że jestem głupi czy nie wiadomo jaki bo w nie jednej rzeczy bym cię zagiął, ehh tęsknisz za młodością - to widać.

Skoro masz takie wrzeźbione ego i mi radzisz więcej dystansu do samego siebie to ja również tego samego tobie życzę, bo myślisz że zawsze masz racje i jesteś nie wiadomo jak doświadczony, fajnie że na wielu motocyklach jeździłeś (galeria) i tego ci zazdroszcze, ale w twoim wieku mam nadzieję że jeszcze troche młodego temperamentu będę posiadał.

pozdro

Edytowane przez grebur

To tu, gdzie się błękit splata z betonem..

http://bikepics.com/members/grebur/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oooo widze że temat który przerabiałem ostatnio :)

jade z nad wody ostatnio-kończy się wieś, stoi znak że koniec terenu zabudowanego no to ogień :) może miałem tak z 180 na budziku i tylko kontem oka zobaczyłem jak coś wyłazi mi z rowu centralnie pod koła, nie hamowałem tylko odpuściłem gaz i poczułem delikatne podbicie koła... Za 500 metrów na oko się zatrzymałem, znajomi za mną już wiedzieli że w coś trzasnąłem :) ja schodzę z moto i tylko troche pierza było na zaciskach i chłodnicy, no i trochę na bucie było krwi :) wracamy w miejsce "zdarzenia" a tu na poboczu leży szyja z łbem kury :icon_eek: :biggrin: z reszty nic nie zostało...

Edytowane przez ernestZL

Od wojny, głodu, TVN-u i Platformy, zachowaj nas Panie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu odwieczna wojna między kierowcami szosówek a crosiarzami. Nigdy się nie dogadacie więc po co ten głupi spór. A co do tematu to za duża prędkość połączona z brakiem umiejętności, chociaż z tą prędkością to chyba trochę zawyżyłeś bo nie chce mi się wierzyć że tyle lecieliście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oooo widze że temat który przerabiałem ostatnio :)

jade z nad wody ostatnio-kończy się wieś, stoi znak że koniec terenu zabudowanego no to ogień :) może miałem tak z 180 na budziku i tylko kontem oka zobaczyłem jak coś wyłazi mi z rowu centralnie pod koła, nie hamowałem tylko odpuściłem gaz i poczułem delikatne podbicie koła... Za 500 metrów na oko się zatrzymałem, znajomi za mną już wiedzieli że w coś trzasnąłem :) ja schodzę z moto i tylko troche pierza było na zaciskach i chłodnicy, no i trochę na bucie było krwi :) wracamy w miejsce "zdarzenia" a tu na poboczu leży szyja z łbem kury :icon_eek: :biggrin: z reszty nic nie zostało...

 

Sprobuj tak z sarna albo jeleniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie wiem o co spór. Ja tylko opisałem wypadek ku przestrodze. Nie mam wątpiwości, że kolega na DR dał ciała. Problemu nie byłoby gdyby kumpel na EXC nie hamował przed kurami, bo w terenie czasami rozbija się podwoziem motocykla grube gałęzie, więc kura nie zrobiłaby wrażenia...

Czy prędkość ok 100km/h w terenie niezabudowanym to az takie przegięcie? Przeciez wasze motocykle zamykają 1kę na większej prędkości...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...