Skocz do zawartości

KASKI - po wypadku


Zdolny
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jeżdżę an swoim shoei xr1100, po wypadku. Nie kupiłem nowego. Ubezpieczalnia ALLIANZ oswiadcyzła ze nie zwrócą za kask,bo to NIE WYPOSAŻENIE motocykla. Ale napisałęm im kolejnego kwita, żeby odpisali papierem a nie @ jak to oni lubią.

Wyposażenie motocykla raczej to nie jest, ale wyposażenie MOTOCYKLISTY owszem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie kask nie podnosi bezpieczeństwa jazdy?, to po co one.

 

Kask podnosi Twoje bezpieczenstwo wtedy kiedy jazda sie gwaltownie skonczy.

 

Co do szkod likwidowanych z AC (a do warunkow wlasnie takiej polisy podal linka Zdolny), to kask, kurtka, spodnie, buty itp., itd. nie sa objete polisa - polisa obejmuje tylko pojazd, natomiast kask i te inne jak sam napisales sa wyposazeniem kierowcy (w tym przypadku motocyklisty).

 

Inna bajka jest przy likwidacji szkody z polisy OC sprawcy wypadku (jezeli nie jestes nim Ty - motocyklista), wtedy ubezpieczenie pokrywa wszelkie szkody jakie poniosles.

 

Pozdrawiam

Internetowy sklep komputerowy http://mirwit.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

no i d....

Kolejny (w sumie nie z mojej winy) szlif i w asfalt i ziemię w drzewa i krzaki.... 115km/h , Mój kask (ten shoei xr1100), mocno nie dostał, w sumie zabrudził się nie wiem czy dokładnie ma jakieś uszkodzenia bo nie patrzyłem jeszcze dobrze. Kombi trochę się przetarł i pobrudził. Moto więcej przetrwało niż poszło na tamten świat. Ja żadnych złamań, ale duzo potłuczeń.

oczywiście żaden samochodziaż się nie zatrzymał, jeden zwolnił popatrzył jak stoję w rowie, i odjechał bez słowa. No jedynie 2 - motocylistów zatrzymało się.

pozdro bracia

Edytowane przez Zdolny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopie 600 chcesz brać? przecież Ty chcesz prawko na litrach zdawać.

 

@Zdolny: no niestety za ciuchy z AC nic nie wytargasz. Mam nadzieje, że miałeś wszystkie dodatki spisane w umowie, bo inaczej one też pójdą się kochać. Mi np za crashpady nic nie dali, bo niebyły na umowie wyszczególnione, a za szybkę MRA dali raptem 50%, i to po moim mocnym sprzeciwie. I taka moja rada. Jak motocyklem da się jeździć (np tylko owiewki popękane etc) to nie zgłaszaj szkody teraz, tylko już jak sezon się definitywnie skończy. Bo pogoda może być nawet w listopadzie (w tym roku to nigdy nie wiadomo), a ja się męczyłem z ubezpieczalnią ponad 2 miesiące, i straciłem prawie całe lato. Szkoda czasu w sezonie. Warto zostawić sobie takie rzeczy na zimę ;)

 

Jak nie przywaliłeś głową w asfalt za mocno to ja bym kasku nie wyrzucał, ale tego musisz być pewien. Ja walnąłem dyńką całkiem konkretnie, aż mi szybka wypadła i poturlała się parę metrów dalej, więc kask zmieniłem, ale jak tylko pojechałeś po asfalcie z głową w górze to moim zdaniem można zostawić. Ale to Twoja decyzja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy lecąc z moto w tym całym ferworze walki będziesz wiedział czy uderzyłeś o ziemię czy nie. Odkształcenia mogą być nie widoczne, a wyjdę przy następnej przygodzie. Nie założył bym takiego kasku. Kiedyś w moto-akcesoriach w Szczecinie mieli taki kask "po drugiej glebie". Wyglądał motywująco do zakupów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm nie wiem czemu tam 115 wpisałem. Przy tylu to głowa by odpadął pewnie. Było ok 65km/h. Po prostu droga, zakręt kamyk z piaskiemi. No i było już pod wieczór, a wzrok zawsze słabiej widzi.

Co do kasku ma trochę rysek i w piachu. Ale przesunęłą się plastikowa część ta jak zakłąda się głowę, trzymająca gąbkę, nie wiem jak to nazwać.

Teraz mam problem jeszcze w ubezpieczalni, więc jako ktoś zna się na tym bym poprosił na PW. Mam pytanie.

Edytowane przez Zdolny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...