Skocz do zawartości

Wymiana napinacza w XJ 900 diversion


Sylwester
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czeka mnie wymiana napinacza lancuszka w mojej xj 900 diversion. Zastanawiam sie czy robic to samemu czy oddawac do mechesa. Robil to ktos moze, jezeli tak to jak to mniej wiecej wyglada i na co zwrocic uwage przy wymianie?

 

Z gory dzieki za pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czeka mnie wymiana napinacza lancuszka w mojej xj 900 diversion. Zastanawiam sie czy robic to samemu czy oddawac do mechesa. Robil to ktos moze, jezeli tak to jak to mniej wiecej wyglada i na co zwrocic uwage przy wymianie?

 

Z gory dzieki za pomoc.

Pozdrawiam

nie ma problemu, jenak nalezy ustawic walki rozrzadu w polozeniu jak do kontroli luzow zaworowych, wtedy krzywki nie napieraja na plytki zaworowe i nie ma ryzyka przeskoczenia lancuszka rozrzadu

pozdr

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale to w singlu tak jest. W R4 zawsze ktoryś zawór będzie uchylony.

Przepraszam że sie wtrącam ale po co chcesz wymienić sobie ten napinacz??

Z tego co ja pamiętam jest tam na 99% napinacz zapadkowy więc?

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale to w singlu tak jest. W R4 zawsze ktoryś zawór będzie uchylony.

Przepraszam że sie wtrącam ale po co chcesz wymienić sobie ten napinacz??

Z tego co ja pamiętam jest tam na 99% napinacz zapadkowy więc?

jasne sorry, troche to uproscilem... dzieki za poprawienie

pozdr

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma problemu, jenak nalezy ustawic walki rozrzadu w polozeniu jak do kontroli luzow zaworowych, wtedy krzywki nie napieraja na plytki zaworowe i nie ma ryzyka przeskoczenia lancuszka rozrzadu

pozdr

Tak, ale to w singlu tak jest. W R4 zawsze ktoryś zawór będzie uchylony.

Nawet pomijając ilość cylindrów, to przecież wałki są przykręcane do głowicy, więc nawet jak krzywka naciska na zawór to wykręcenie napinacza nie spowoduje przeskoczenia łańcuszka.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nawet pomijając ilość cylindrów, to przecież wałki są przykręcane do głowicy, więc nawet jak krzywka naciska na zawór to wykręcenie napinacza nie spowoduje przeskoczenia łańcuszka.

Prawisz gościu herezje i wstyd przynosisz mechanikom :banghead:

 

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawisz gościu herezje i wstyd przynosisz mechanikom :banghead:

 

Pisze Pan Panie Dudek tu i ówdzie, że ten i tamten pisze herezje, opowiada głupoty, że nie ma pojęcie itp. To jeśli tak, to od razu prosze pisać dlaczego tak jest i wytłumaczyć zagadnienie niedouczonym i niedoświadczonym forumowiczom. Pisanie tego co w wyżej w cytacie jest po prostu za przeproszeniem spamem, który się Pan stara na forum tępić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawisz gościu herezje i wstyd przynosisz mechanikom :banghead:

No to wyjaśnij dlaczego łańcuszek miałby przeskoczyć po wykręceniu napinacza przy otwartym zaworze, zakładając że nie obraca się wałem. Chociaż znając ciebie to i tak pewnie zamkniesz temat :bigrazz:

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wyjaśnij dlaczego łańcuszek miałby przeskoczyć po wykręceniu napinacza przy otwartym zaworze, zakładając że nie obraca się wałem. Chociaż znając ciebie to i tak pewnie zamkniesz temat :bigrazz:

poniewaz po wyjeciu napinacza lancuch zrobi sie na tyle luzny, ze spokojnie przesunie sie po zebach zebatek walkow rozrzadu...

pozdr

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wyjaśnij dlaczego łańcuszek miałby przeskoczyć po wykręceniu napinacza przy otwartym zaworze, zakładając że nie obraca się wałem. Chociaż znając ciebie to i tak pewnie zamkniesz temat :bigrazz:

 

hehe kolega chyba jeszcze się nie spotkał osobiście z takim przypadkiem w R4. Kolego przeskoczy Ci dlatego że bez napinacza, łańcuszek będzie mniejszą siłą - że tak powiem "łopatologicznie" - dociskany do koła zębatego wałka rozrządu i dlatego ten wałek przekręci się pod wpływem siły nacisku zaworu na krzywkę. Sprawdzone osobiście. Lepiej nie wyciągać napinacza na "widzi mi się" w byle jakim położeniu wału względem wałków rozrządu. Dodasz sobie tylko pracy przez to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wyjaśnij dlaczego łańcuszek miałby przeskoczyć po wykręceniu napinacza przy otwartym zaworze, zakładając że nie obraca się wałem. Chociaż znając ciebie to i tak pewnie zamkniesz temat :bigrazz:

 

Czytaj i się ucz mechaniki a nie pyskowania pod byle pretekstem.

Nic nie będę wyjaśniał bo wystarczy chwilę pomyśleć, chyba że myślenie bardzo Cię boli.

 

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w Div bywały takie przypadki...

Dla świętego spokoju dobrze podczas wyjmowania mieć zdjęto pokrywę zaworów i obserwować co się dzieje.

 

Mnie też interesuje po co wymieniasz napinacz? Akurat w Diversionach są one prawie dożywotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem się jeszcze z przeskoczeniem napinacza w Diversion, ale mimo to, zawsze jak go odkręcałem, to dla pewności silnik był ustawiony na znakach, a pokrywa zaworów była zdjęta. Potem kilka obrotów wałem i można wszystko składać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...