Skocz do zawartości

niewyobrażalne spalanie i ogolnie klopot


tiger666
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ok ok...:)znajomy mi polecil :) prawdopodobnie bardzo dobry mechanik :) Nie zalewa mi go przez noc. Raz tylko zalało jak zostawilem na rezerwie. Moto odpala normalnie tyle ze bez ssania, jak dam ssanie to mi zalewa :) a i jak dodaje gazu powyżej 6tys obr, oczywiscie na rozgrzanym silniku, az do odcinki czarny dym idzie.

 

Zapytalem tylko o ten filtr, bo warto chyba wiedziec

O jeden raz za dużo go zalało.

Naprawę wypada rozpocząć od kranika paliwa.

 

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary, masz opisane chyba wszystkie możliwe przyczyny i zamiast po kolei sprawdzić i wyeliminować je to rzucasz ogólnikowym pytaniem "czy co tam?" :banghead:

Idź do tego garażu i zrób tak:

-sprawdź czy moto leje pod siebie na zgaszonym silniku i otwartym kraniku

jesli leje to nieszczelne zaworki iglicowe

-jeśli nie to:

-sprawdź czy filtr powietrza jest czysty, jeśli tak to:

-odpal, pojedź i w czasie jazdy zakręć kranik i trzymaj manetkę w tej samej pozycji na 3/4 obrotów silnik ( najlepiej na 2 czy 3 biegu). Jeśli po dłuższej chwili dostanie "przypływu mocy" albo lepszej pracy silnika to masz za wysoki poziom paliwa w gaźniku.

Zanim rozwalisz te gaźniki w drobny mak to na wstępie sprawdź czy ssanie się zamyka, jeśli nie to zrób coś z tym.

 

"Ja przerabiałem temat zaworków. Moto lało pod siebie jak pies, więc udałem się do serwisu. Zostawiłem tam 120zł i wróciłem do domu zamontować zaworek z łożem/dyszą nie wiem jak to nazwać w każdym razie komplet. Problem ustąpił."

 

Cytat z tego tematu. 120zł, tyle mnie kosztował zestaw jednego zaworku iglicowego z siedziskiem. Montaż we własnym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie koszty naprawy tych zaworow, kranika czy co tam? orientuje sie ktos? Już nigdy wiecej nie kupie moto bez mechanika;/ pech to pech

Motocykl, ale i samochód też, to taki rodzaj zabawki, że albo się na nim zna i wtedy kupuje, obsługuje, naprawia samodzielnie, albo ma się gruby portfel i sponsoruje mechaników. Z twoich słów wynika, że jesteś zupełnym laikiem technicznym, a to niestety trochę boli finansowo. Jeśli cienko z kasą, to po prostu musisz szperać w literaturze, internecie, rozmawiać z kimś, kto ma pojęcie o jednośladach i poznawać tajniki mechaniki. Inna droga, to kupno nówki sztuki i regularne przeglądy gwarancyjne w serwisie. W motocyklach trzeba być twardzioszkiem nie miencioszkiem, jak mówi pewna reklama. :icon_idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacze. A jak sprawdzic czy jest uszkodzony ten pływak? Ogolnie rzecz birac kupilem ksiazke o gaznikach i bede walkowac od podstaw co i jak. Odnosnie zalania wyraznie powiedzialem ze 'byl' zalany, a potem udalem sie do mechanika i wszystko zostalo zrobione, benzyna w oleju byla, zostal wymieniony wraz z filtrem oleju i powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pływak sprawdzasz organoleptycznie, czyli oglądasz, dotykasz, wąchasz a nawet możesz polizać. :biggrin: A tak na serio - wyjmujesz pływak i oglądasz go, potrząś i posłuchaj czy wewnątrz niego nie ma paliwa. Jeśli nie ma to zanurz go w ciepłej wodzie w naczyniu. Jeśli będzie puszczał bąbelki powietrza to jest uszkodzony.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienilem ostatnio wydech na przelot i odpalilem moto po kilkudniowym postoju, poszedl za 1razem i pracowal normalnie na ssaniu, z tym że szybko wylaczylem i zdechl. Może mieszanka byla za bogata? Aha i jak długo na ssaniu ma pracowac? odejmowac stopniowo ssanie?

 

zapomnialem dodac ze kranik nówka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...