Skocz do zawartości

Schuberth Concept 2


Rekomendowane odpowiedzi

Siemka !

 

Z pewne zrodlo donioslo, ze w krotkim czasie na rynku polskim pojawia sie helmy Schuberth Concept 2.

 

Zostaly zakupione za naprawde smieszne pieniadze. W sumie nic w tym zlego, helmy maja juz jednak ponad 7 lat a vizjery sa drogiego gatunku ( co moze / bedzie powodowac odpryski warstwy "antifog'a" ). Rozmiary roznem, kolory helmow;

 

czerwony, srebrny, czarny, bialy.

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schuberth wyprodukował lipe która nie zeszła na zachodzie, długo leżały aż w końcu polaczek je kupił i będzie opychał w polsce jako super nowoczesny i najlepszy kask schubertha za grubą kase lub co bardziej prawdopodobne - troszke taniej wtedy zejdą jak ciepłe bułeczki.

 

Dobrze kombinuje? :)

Edytowane przez tmi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teksty o lipie sobie mogłeś darować, pewnie przeleżały gdzieś zapomniane w magazynach. co do reszty masz rację, dlatego KS ostrzega. chociaż jak znam życie, to na nic taka przestroga, żyjemy wszak w kraju w którym gnojki na allegro sprzedają przewiercane i przecinane na boku opony (złom z fabryk), a ciemna masa bierze na pniu, bo parę zeta "oszczędzone"...

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego miałem sobie darować uwage nt lipy?, już sam ks pisze o wizjerach drugiej jakości, a te kaski mogą być taką samą lipą jak wspomniane opony, tylko, że nie musi być to widoczne - może coś nie tak z wypełnieniem kasku absorbującym uderzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobnie beda rozprowadzane z Chojnic lub ich okolic.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, nie od dziś wiadomo, że do Polski trafia towar drugiego i trzeciego sortu. I że większość ludzi przy zakupie kieruje się głównie ceną :icon_arrow: łatwo wcisnąć im wszelkiej maści "okazje". To jest właśnie jeden z elementów składowych polactwa, o którym przed chwilą pisałem w innym wątku.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie jeden z elementów składowych polactwa, o którym przed chwilą pisałem w innym wątku.

A ty jesteś taki uberpolak? Po prostu ludzi nie stać, bo nie mają kasy. Ciesz się że ty masz, ale nie wytykaj tego innym w ten sposób.

BTW to tez jest polactwo - "ja mam, a ty wsioku nie masz" albo "jak on ma to złodziej i oszust, bo normalnie ni emożna w polsce zarobić pieniędzy"

 

Weź przykład ze zgniłyhc amerykanów, którzy jak widzą bogatszego to nie zazdroszczą tylko pytaja "jak to zrobiłeś, jak tez tak chcę!"

 

A w temacie - no już nie przesadzajmy. Wszędzie kupisz towar zaraz przed upłynięciem daty taniej. Pytanie czy będą te kaski właściwie ogłaszane. Ja nie mam problemów, np jeżeli ktoś sprzedaje tanie opony i pisze "leżakowane" bo wtedy sprawa jasna. I kto chce kupić, to wie co kupuje.

Oczywiście jezeli będą reklamować jako "super hiper najnowszy model" no to wtedy ściema. Ale złodzieje i kłamcy to nie jest cecha polactwa, tylko ludzkości. TYlko Polacy uwielbiają sie takimi rzeczami przejmować, a to już co innego.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko kwestia ceny. Wizjer do C2 kosztuje w Louisie 50 euro, z pinlockiem 70 - więc jeśli z wizjerem będzie coś nie halo można zmienić. Pytania są dwa - 1) co jest nie tak z kaskiem klasy C2 który był przechowywany (zakładam) w odpowiednich warunkach w magazynie. 2) Po czym poznać że kask jest 7 letni. Kupiłem 2 Schuberthy w Niemczech przez internet i nie wiem do dziś czy były wtedy roczne czy 7-letnie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te ktore beda wysylane nie beda w oryginalnym kartonie, nie beda mialy szarego schuberth'owskiego worka ( bedzie bialy ). ryski transportowe na skorupie.

 

Co innego przechowywac helm jak sam zauwazyles w odpowiednich warunkach a co innego trzymac go na polce.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fantom

 

rozbieraj kask,tzn wyciągnij wyściółkę i wszystko co się da,zazwyczaj jest naklejka z data produkcji na ,,styropianie" bądź pod nim(sprawdzone na 2 firmach),w przypadku ,,lewych" kasków mogą być pozrywane

Par montaignes et par valees

Et par forez longues et lees

Par leus estranges et sauvages

Et passa mainz felonz passages

Et maint peril et maint destroit...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozbieraj kask,tzn wyciągnij wyściółkę

 

Hehe, daj spokój :biggrin: Kupiłem już dawno - jeden w Louisie a drugi w fc-moto. Kaski są oryginalne, z fakturami, kartonami, workami miód malina itp. - tak tylko pytam po czym poznać. BTW - ja mam worki granatowe, nie szare. A w S1 wyciąga się tylko część wyściółki.

 

Koleżanka miała problem z wizjerem w S1 kupionym w którymś ze sklepów w Niemczech - schodził jej antyfog czy coś takiego. Jak przyjechała wkurzona do sklepu z reklamacją, goście już wiedzieli o co chodzi, bo to jakaś wadliwa seria była i z pocałowaniem wymienili wizjer za friko, bez pytania o fakturę zakupu. Także w zwykłych legalnych seriach też są możliwe jakieś wady.

 

A jak kask będzie porysowany, bez oryginalnego kartonu to wszystko jasne. Jak sprzedawca napisze "Nowy" to jest złodziej, jak napisze np. "Powystawowy" "Z ekspozycji" to będą widziały gały co brały.

 

Ja zaoszczędziłem ok. 40% kupując kask w promocji zimą w Niemczech i to bym sugerował tym co chcą oszczędzić, zamiast kupować z podejrzanych źródeł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak btw teraz w Louisie jest promocja i można kupić S1 PRO taniej o ok 32%.

i tak np. zamiast dać w PL około 2430 zł, ten sam kask można kupić na stronie Louisa za ok 1800 zł (już z przesyłką i kosztami przelewu zagranicznego).

 

pzdr

 

KAPD Klub Anonimowych Piratów Drogowych
"Człowiek zbyt poważny jest strasznie śmieszny"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

szukam szczęśliwego użytkownika który zakupił w miarę nie dawno schubertha c2 kask

szanowna firm a zapomniała dodać w instrukcji ze anti fog należy tylko i wyłącznie przecierać wodą!

nie czują sie obowiązani by pomóc zakupić mi 2 szybkę w cenie nie co bardziej atrakcyjnej, a 220 zł to nie mało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...