Skocz do zawartości

Strata prawa jazdy, a jazda skuterem na dowód


Magik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

znajomy stracił prawo jazdy. A jak stracil prawko to moze prowadzic skuter, ktorym bedzie jezdzic na dowod osobisty ?

 

 

pozdr.

Pozdrowienia z Kołobrzegu, europejskie miasto, ceny niemieckie pogoda angielska :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyzej, jezeli sad orzekl pojazdom silnikowym / z napedem spalinowym czy jeszzce jakos inaczej,

to " znajomemu " pozostaje jedynie ROWER i to nie ten przez " V " :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze się zdaje: sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mają za zadanie wyeliminować z ruchu drogowego daną osobę. jeśli w treści wprost jest powiedziane, że zakaz dotyczy pojazdów silnikowych, to w oparciu o definicje z pord można się kłócić, że nie dotyczy motoroweru. ALE intencją sądu jest zakaz jako taki, więc osobiście wolałbym nie ryzykować uznania jazdy motorowerem za złamanie tegoż zakazu - i odwieszenie wyroku

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem może jeździć, jeśli dostał zakaz "prowadzenia POJAZDÓW SILNIKOWYCH". W myśl polskiego prawa, skuter / motorower nie jest pojazdem silnikowym, więc może nim normalnie jeździć na dowód, mimo zakazu. Policja, ani sądy nie powinny się do niego przyczepić, ponieważ nie łamie on prawa, śmigając skuterem, a jeśli będą mieli jakieś "ale", to właśnie może się posłużyć tym zapisem z Kodeksu, że pojazdem silnikowym nie jest motorower.

Gorzej by sprawa wyglądała, gdyby dostał zakaz np prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, wtedy wydaję mi się, że niestety pozostanie mu tylko rower, hulajnoga czy co tam chce ;P bez silnika ;]

 

Tyle tylko, że zawsze istnieje pewne ryzyko, że "Sąd się wkurzy" i właśnie, tak jak pisał kolega wyżej, odwiesi wyrok ;/

Edytowane przez oskarroza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejrzałem kilkadziesiąt tematów dot. zakazu prowadzenia pojazdów, pytania zamieszczone na forum prawników: jeśli jest sprecyzowane jaki to zakaz, wszystkie pytania cytują w wyrokach "zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych". jeśli jakimś cudem gość z pytania powyżej nie ma odmiennego zapisu, to sprawa jest jasna - nie wolno jeździć motorowerem

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...pojazd silnikowy - pojazd wyposażony w silnik, z wyjątkiem motoroweru i pojazdu szynowego..."

 

 

Lipa jest w tych polskich przepisach. Niech ktoś straci prawko za jazdę po pijaku a nadal będzie mógł jeździć po pijaku motorowerem. Wniosek nasuwa się taki że pijaków powinno się bezwzględnie zamykać na cwelownie.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd mechaniczny to pojazd wyposażony w silnik, niezależnie od pojemności. PoRD nie definiuje określenia "pojazd mechaniczny". Istnieje tam "pojazd silnikowy". I bądź tu mądry... :banghead:

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd mechaniczny to pojazd wyposażony w silnik, niezależnie od pojemności. PoRD nie definiuje określenia "pojazd mechaniczny". Istnieje tam "pojazd silnikowy". I bądź tu mądry... :banghead:

 

 

Wniosek z tego, ze motorower nie ma silnika :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A rower i motorower nie jest pojazdem?

Pojazd - środek transportu przeznaczony do poruszania się po drodze oraz maszyna lub urządzenie do tego przystosowane.

Motorower - pojazd jednośladowy lub dwuśladowy...

Rower - pojazd jednośladowy lub wielośladowy poruszany siłą mięśni osoby jadącej tym pojazdem.

 

PS. ciekawe czy można dostać zakaz prowadzenia wózka inwalidzkiego?

lubisztosuko.gif7,352 osób lubi to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A rower i motorower nie jest pojazdem?

 

Czym jest napedzany rower a czym motorower ?

 

Nalezalo by jeszcze rozgraniczyc motorowery ktorych mozliwosc poruszania odbywa sie za pomoca miesni ludzkich a tych ktore wyposazone sa w jednostke napedowa. ych ostatnich jest nico wiecej.

 

PS. ciekawe czy można dostać zakaz prowadzenia wózka inwalidzkiego?

 

Z jakim napedem ?

 

1. silnikowym Tak

2 miesniowym NIE

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magik miałem podobną sytuację w moim życiu. Zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Pytałem w sądzie, odpowiedzieli mi że nie mogę nawet skuterem.

Ale kupilem na ten czas chińska 50, 2 razy mnie policja zatrzymała i nic się nie przyczepili.

NIKT NIE BEDZIE MI MÓWIŁ JAK MAM ŻYC - BO NIKT ZA MNIE NIE UMRZE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli za jazdę (ba, nawet za prowadzenie obok) na rowerze pod wpływem, zabierają wszystkie uprawnienie do kierowania, to chyba to coś to oznacza....

Ostatnio słyszałem, aby zdjąć łańcuch jak sie wypiło kilka piw ;) Wtedy się nie mogą przyczepić, bo juz nie jest pojazd mechaniczny :icon_eek:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...