Skocz do zawartości

Kominiarka


Sylwek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odświeżę temat bo większość linków już nie działa.

 

Zastanawiam się na tymi 2 modelami:

Vanucci CoolMax - http://www.moto-akcesoria.pl/product_info....roducts_id=6410

POLANDEX Dri-Relase - http://www.allegro.pl/item213782688_komini...lase_od_ss.html

 

która bedzie lepsza?? kaski integralne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Szukałem na forum ale nic podobnego nie znalazłem więc pytam

 

Odkąd zacząłem jeździć w kominiarce zauważyłem że gdy jest bardziej wilgotna pogoda, szczególnie pod wieczór, gdy jadę małą prędkością albo zatrzymam się np na światłach i mam zamkniętą szybkę to momentalnie ona jest cała zaparowana i muszę ją otwierać, psikałem już od wewnątrz środkiem antyroszeniowym (ponoć miało pomóc) ale żadnej poprawy nie ma. Dodam że mam kask Nolan N62.

 

Macie może na to jakiś sprawdzony sposób ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osmiele sie zauwazyc, ze bez kominiarki rowniez bedziesz mial ten sam problem, raczej nie ma ona z tym nic wspolnego. Sa dwa czy trzy artykuly ktore uniemozliwiajakondensacji, Najdrozszym jest Pin Lock inne znajdziesz jako naklejke na wewnetrzna strone visiera w sklepach z akcesoriami motocyklowymi lub necie.

 

:icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zauważyłem dokładnie to samo jak wczoraj w nocy jeździłem w nowej kominiarce (takiej zimowej, z polaru i windstoppera) - okulary i szybka strasznie mi parowały. Bez kominiarki zamknięta szybka trochę parowała, przy uchylonej nie było problemu.

 

Najprostsze rozwiązanie problemu jakie mi przychodzi do głowy to rura od maski przeciwgazowej wypuszczona na plecy, hrhrhr. ;-) Ale raczej skończy się na wklejeniu antifoga do kasku i jeżdżeniu w kontaktach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie może na to jakiś sprawdzony sposób ?

Ja mam w kasku pin lock. Nic nie paruje choćbym chuchał i dmuchał.

 

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest specjalny środek który zapobiega parowaniu szkła. Używała ich Polska armia w maskach przeciwgazowych. Mam coś takiego w garażu ale nigdy nie sprawdzałem. Może macie gdzieś torbę na maskę gdzie znajduje się taki środek a nawet o tym nie wiecie. Nie wiem jak jest z okresem przydatności ale warto spróbować.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest specjalny środek który zapobiega parowaniu szkła. Używała ich Polska armia w maskach przeciwgazowych. Mam coś takiego w garażu ale nigdy nie sprawdzałem. Może macie gdzieś torbę na maskę gdzie znajduje się taki środek a nawet o tym nie wiecie. Nie wiem jak jest z okresem przydatności ale warto spróbować.

Pozdr.

 

To chyba te przeźroczyste krążki, które się wkładało za szkła. Rzeczywiście nie parowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w kasku pin lock. Nic nie paruje choćbym chuchał i dmuchał.

Jakie marki jest ten kask? Właśnie kupiłem Nolana N62 z Pinlockiem (jest już w drodze) i liczę, ze będzie mniej parowało - dotąd jeździłem w Lazerze LZ6; podczas jazd wieczornych i porannych przy założonym ocieplaczu na szyję (coś jakby niepełna kominiarka) zaparowauje bardzo szybko. Nawet otwieranie szyby nie zawsze daje efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie marki jest ten kask?

Jedynej słusznej :icon_biggrin: Shoei

 

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...