Skocz do zawartości

GS500f i Hyosung GT650 - moje wrażenia


Rekomendowane odpowiedzi

Na stronie widze że dają 5 lat gwarancji ;]

 

Jeśli to koreańczyk to nie widze problemu , jeśli chinol - to tylko wyglada ładnie na zdjęciu .

Kia Ceed też daje 5 lat gwarancji i jest z Korei -co z tego jak wozy policyjne kupione parę lat temu tylko ładnie wyglądają.

Reszta to porażka, skrzynie,turbiny, problemy z elektryką, wiecznie psujące się radia, wycierające sie tapicerka, chromowany plastik we wnętrzu co schodzi po kilku mc, itd

Myślę, co więcej widziałem rok temu te Hyosung na targach w Warszawie, chromy masakra, wystające wiązki kabli, lakier itd.

Obecnie Kia jest dużo lepiej wykonana ale cena nie odbiega również od innych modeli konkurencji.

Edytowane przez łysy31
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kia Ceed też daje 5 lat gwarancji i jest z Korei -co z tego jak wozy policyjne kupione parę lat temu tylko ładnie wyglądają.

Reszta to porażka, skrzynie,turbiny, problemy z elektryką, wiecznie psujące się radia, wycierające sie tapicerka, chromowany plastik we wnętrzu co schodzi po kilku mc, itd

Myślę, co więcej widziałem rok temu te Hyosung na targach w Warszawie, chromy masakra, wystające wiązki kabli, lakier itd.

Obecnie Kia jest dużo lepiej wykonana ale cena nie odbiega również od innych modeli konkurencji.

Dokładnie, tak samo było z fiatami. Do momentu aż zrobili Stilo, które jakością nie odbiegało od Opla czy VW, ale cena również nie była niższa, i dlatego hitem sprzedaży nie był. Co do Kia, to i tak jest sporo lepiej niż np 10 lat temu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kabli i linek to my, posiadacze harleya nie powiniśmy się wypowiadać , bo hary to jak dla mnie porażka w tym temacie.

<p>była mz - była xj600s - była vn800 - była vl 800 - był Road King 1550 - był Fat Boy TC 96 - była Electra TC - był Night Rod - był Heritage Softail TC jest Electra i Softail Springer - malina. :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są marki jak np Harley albo Ducati, gdzie mimo że jakość nie jest zbyt wysoka i lubią się zepsuć, to jednak mają charakter, i to "coś" Koreańczyki ani nie mają jakości ani tego czegoś :D

 

Ratuje je to, że są lepsze niż chińczyki :D Troszke lepsze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kabli i linek to my, posiadacze harleya nie powiniśmy się wypowiadać , bo hary to jak dla mnie porażka w tym temacie.

No nie wiem jak u ciebie ale ja mam pochowane w kierownicy, żona też :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku hd mówi sie że płaci sie za legendę a motocykl dostajemy gratisem.

Hyosung nie ma jeszcze wyrobionej renomy, jest mało popularny dlatego płacimy za to co używamy (czytaj motocykl). Tylko niestety mało kto jak narazie skusił się na zaufanie tej marce. A nowy motocykl z salonu za niecałe 20k i 5 lat gwarancji potrafi zachęcić. A używane z rocznika 05 można od 5k dorwać.

 

Samochody to inna bajka bo znam paru posiadaczy Kii Ceed czy Daci Duster i sobie chwalą.

Łoś50>Dragstar125>CBR125>FZS600>FZ6>CBR600>SV650>FZS1000>Versys650>G310r/gs>F850GS>K1600Gt>RnineT Scrambler>R1250GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim byłym RK tez pochowałem co się dało w kierownicę , a na główkę ramy kupiłem nakładki Arlena Nessa aby zakryć te wszystkie kable i przewody. Nie wiem jak to będzie w nowym Fat boyu bo dopiero gdzieś za 2 tyg. go zobaczę w realu.

<p>była mz - była xj600s - była vn800 - była vl 800 - był Road King 1550 - był Fat Boy TC 96 - była Electra TC - był Night Rod - był Heritage Softail TC jest Electra i Softail Springer - malina. :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem Hyousungiem na nauce jazdy w 2007. Już wtedy motocykl miał parę lat, ale jakość wykonania była tragiczna. Poza tym problemy z płynnością jazdy na wolnych obrotach, często gasł, złe spasowanie materiałów, duże wibracje od silnika.

Może teraz się poprawili. Nie wiem...

freude am fahren

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.moto-opin...tywy-czasu.html takie coś znalazłem. Łysy co o tym powiesz?

Oj sama prawda zapomniałem dodać zawieszenie -masakr, wozy nie wytrzymują patrolowania polskich ulic (dziur, progów zwalniających itd)

Ergonomia tylko palanty z euro landu nie potrafią stworzyć wozu dla policji gdzie można by wygodnie siedzieć z całym tym naszym majdanem.

Wybacz ale więcej mi się na ten temat nie chce pisać :sad: :blink: :excl:

Ku*wa te wozy nie mają nawet kraty zabezpieczającej nas od zatrzymanego -bo nie ma na to miejsca .

Dla policji tylko silniki benzynowe co do spalania to różnie od 8 do 9 litrów w prędkości patrolowej bez klimy.

 

Jeździłem Hyousungiem na nauce jazdy w 2007. Już wtedy motocykl miał parę lat, ale jakość wykonania była tragiczna. Poza tym problemy z płynnością jazdy na wolnych obrotach, często gasł, złe spasowanie materiałów, duże wibracje od silnika.

Może teraz się poprawili. Nie wiem...

Zachowywał się jak prawdziwy Koreaniec :biggrin: .

Edytowane przez łysy31
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kia ceed hatchaback jest calkiem ładna, ciekawe co warte są te ich silniki crdi.

 

Kia Carens 2.0 CRDi z 2003r (bez koła dwumasowego) 220tys nakulane (chuiwi ile naprawdę) - Od 5 lat nic się nie zj**ało, tylko serwis eksploatacyjny. Późniejsze roczniki miały to zasrane koło dwumasowe i niestety już się... ;)

Dlaczego na świecie żył i czego chciał, dokąd dążył, komu służył - sam nie wiedział. Służył stepom, wichrom, wojnie, miłości i własnej fantazji.

 

 

Primum non nocere.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...