Skocz do zawartości

bardzo ciekawy silnik z dziurą- prosze o pomoc


tomxx92
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pierwszy raz widze takie coś że w sliniku jest dziura- Czy wie ktoś moze po co producent zrobił takie dziury za lożyskami?

http://img687.imageshack.us/img687/7608/dsc06586x.jpg

http://img706.imageshack.us/img706/3746/dsc06584f.jpg

Na początku myślałem ze tą dziure z pierwszego zdjęcia wyrwało mi łożysko walu korbowego ktore się rozpadło i przez nie rozpoławiałem silnik -ale po doładnym wyczyszczeniu tej dziury zobaczyłem ze jest ona gladka, jednakowo glęboka dlatego musiał zrobić ją producent. Po wybiciu łożyska z drugiej połowki kartera zobaczyłem dziure widoczną na drugim zdjęciu- tylko do czego służą te dziury??

Jest to peugeot jetforce 50ccm na gaźniku. Dodatkowo jak zdjąłem lożysko to była na min czarna maź (widoczna na drugim zdjęciu) - czy łożyska wału korbowego w silniku dwusuwowym smaruje się jakimś smarem przed montażem??

Prosze o odpowiedzi pozrdawiam

Edytowane przez tomxx92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dziurę" to masz w d.... i zapewne w głowie. Ja tam widzę tylko OTWORY oraz kanały smarujące. Nie wiem skąd takie zdziwienie? :banghead:

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli te zagłębienia są całkowicie normalne w silniku dwusuwowym i w każdym są takie kanały smarujące?? Dlaczego na jednej połówce karteru i na drugiej maja inny kształt??

Edytowane przez tomxx92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Bo Peugeot robi dziwne silniki... Olej z elektrycznej pompki oleju płynie kanalikami pod płaszczyzną stykową z cylindrem, następnie płynie do łożysk wału korbowego po obu stronach, dopiero dalej smaruje resztę silnika.

Zwykłe dwusuwy mają otwory w miejscach kanałów przelotowych, jak np. http://www.bikepics.com/pictures/1559543/ Łożyska są smarowane mieszanką a nie czystym olejem.

lubisztosuko.gif7,352 osób lubi to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

O w pytkę...gdzie taki wrak znalazłeś? Seksowne otwory pod szpilki. :biggrin: Tuningowym sprayem malowany wentylator i jakiś pijany spawacz miał ten blok w rękach. :biggrin:

 

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli te zagłębienia są całkowicie normalne w silniku dwusuwowym i w każdym są takie kanały smarujące?? Dlaczego na jednej połówce karteru i na drugiej maja inny kształt??

Tak w każdym.

 

 

O w pytkę...gdzie taki wrak znalazłeś? Seksowne otwory pod szpilki. biggrin.gif Tuningowym sprayem malowany wentylator i jakiś pijany spawacz miał ten blok w rękach. biggrin.gif

 

Zapewne chcieli dokręcić szpilki "na oko" :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne chcieli dokręcić szpilki "na oko" :biggrin:

 

 

Zrzucając go z dachu wieżowca? :icon_mrgreen:

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w każdym.

O w pytkę...gdzie taki wrak znalazłeś? Seksowne otwory pod szpilki. biggrin.gif Tuningowym sprayem malowany wentylator i jakiś pijany spawacz miał ten blok w rękach. biggrin.gif

 

Zapewne chcieli dokręcić szpilki "na oko" :biggrin:

nie na oko tylko na "czuj" czyli wspomniany w innym temacie nowy rodzaj klucza dynamometrycznego :D hehehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A używacie klucza dynamometrycznego np. do przykręcenia głowicy w II-biegowym Romecie? :biggrin:

 

Młotek to "ściągacz kinetyczny". Ściąga wszystko, nawet paznokcie z palców. :icon_twisted:

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chciałbym widzieć świat forum w taki sposób. :icon_mrgreen:

 

Piękną zimę mamy tej wiosny, to dlatego. Zimą była wegetacja, bardzo długa nawet. Kilka dni jazdy i znowu zima,ludziom siada i klęka psycha, powoli zaczynają bredzić, pisać "trzy po trzy", jeszcze trochę a zaczniemy robić pod siebie bujając się w przód i tył ze wzrokiem posępnie wbitym w plakat motocykla, z pyska tocząc gęstą ślinę...

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...