Skocz do zawartości

Uszkodzenie motoroweru po kupnie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam następujący problem.Sprzedałem honde mbx w czwartek wszystko było sprawne spisaliśmy umowę wszystko podpisane.Klient pojechał do domu i po jakichś 60km skrzynia się zablokowała.Związku z tym mam pytanie czy zgodnie z prawem jest na to jakaś gwarancja czy teraz nic nie może mi zrobić.Zgory dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobny przypadek ale koleś nie robił problemów bo wiedział co kupuje. Jeśli nie dałeś gwarancji rozruchowej to raczej pozostaje zasada "widziały gały co brały" ale jeśli masz jakąś wiedzę na temat tego silnika to wypadałoby przynajmniej pomóc gościowi znaleźć części potrzebne do naprawy jak np. odpowiednie łożyska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obu panom udzielającym ww. porad zalecam lekturę kodeksu cywilnego, dział 2 pt. rękojmia. ewentualnie lekturę podobnych pytań w tym dziale, gdzie Łukasz wyjaśnił dokładnie obowiązki sprzedawcy

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opinia. polecam również dalsze wątki z odpowiedziami Łukasza, oraz proszę o niewprowadzanie ludzi w błąd w oparciu o swoją wiedzę (chyba objawioną)

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to jeżeli w umowie była adnotacja że: "sprzedający zapoznał się ze stanem technicznym pojazdu..."

to nic nie może już zrobić.

taką adnotację możesz pisać ale nie ma żadnej mocy prawnej

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z ciekawości spytam co najpierw trzeba zrobić żeby rękojmia zadziałała ??

 

teoretycznie : kupiłem xx, koleś zapewniał że stan idealny, po 2 dniach sie zatarł, okazało sie że zamiast oleju ma siki i co teraz będzie dla sądu dowodem na to że uszkodzenie jest z winy sprzedającego a nie mojej ?? opinia rzeczoznawcy ??

 

rozumiem że moje zdanie że zastosowano nieprawidłowy olej nie ma żadnej wartości prawnej musi to potwierdzić ktoś kompetentny ??

 

 

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem trochę tego kodeksu i tam wychodzi tylko ze jak jest jakaś wada ukryta a przecież mi skrzynia przez 2 lata dobrze służyła i dziwne ze przy normalnej jeżdżę coś by się po psuło.Jak myślicie sprawa jest do wygrania??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedając motocykl, auto odpowiadasz za wady ukryte które wyjdą na jaw w przeciągu 24 m-cy. Wady czyli usterki techniczne takie jak: spawany podnóżek który pęknie i będzie skutkiem gleby przyszłego nabywcy, lakierowane i klejone plastiki... najlepiej kupującego o tym poinformować i mieć kwitek podpisany przez niego że się z tym zapoznał i przymuje taki stan wtedy faktycznie nic nie może nam sprzedającym zarzucić. Nie brane jest tu pod uwagę odpowiedzialność za normalne zużycie elementów podczas normalnej ekspoatacji wynikającej z prawidłowego użytkowania sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...