Skocz do zawartości

Świece zwykłe i sportowe


embe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To daje zdecydowana poprawe, ale kosztuje.

 

Adam M.

Zaciekawiłeś mnie Adam. Możesz napisać gdzie można znaleźć takie cewki :?: Może warto zainwestować. W związku z tym pytanie:

Czy poza wymianą cewek, układ zapłonowy i elektryczny wymaga jeszcze jakichś modyfikacji, np kondensator, akumulator, alternator, przewody wys. napięcia :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, `sky is the limit` jak to mowia w Hameryce, wszystko mozna poprawic w zaleznosci co tam teraz masz bedzie cie to kosztowalo duzo, albo b.duzo.

Zreszta co ja mam sie produkowac - wejdz sobie na strone

http://www.dynaonline.com i poogladaj.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu może pojawić się problem izolacji samej cewki i jej chłodzenia.

Izolacja cewki nie była obliczana na tak wysokie napięcia i najzwyklej może dostać przebicia.

A także bilans cieplny nie był obliczany dla takich warunków i cewka po prostu może się przepalić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe przeciez zartowalem, mialem kiedys trabanta w ktorym zachcialo mi sie zmienic instalacje na 12V, i zmienilem, poza cewkami i silniczkiem od wycieraczek, a ze mialem problemy z reglerem pojechalem do elektryka samochodowego, spytalem go czy ta cewka nie strzeli, odparl ze nie. wogole zabral sie do roboty w nowej bialej kurtce, cos tam grzebal a ja siedzialem w srodku i tylko mi mowil zapal, zgas, wlacz zaplon, wylacz. i gdy tak sobie grzebal nagle jak nie duplo, az wyskoczylem z samochodu, patrze na goscia a on geba cala czarna, kurtka cala w czarne cetki zlewajace sie jakas smola, pytam go "co sie stalo?" a on tylko patrzy i krzyczy " COOOOO? glosniej nic nie slysze". cewka poprostu nie wytrzymala i wybuchla, i tak mial gosc szczescie ze oczu nie stracil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...prosze, prosze. Nie znam zbyt wielu trabantowiczów, a tutaj na forum spotykam :) U mnie jest nawet 12V fabrycznie, także nie mam takiego kłopotu.

Czy cewki do Trabiego są aż tak drogie, że nie mogłeś kupić wersji 12 woltowej? U mnie jedna będzie prawdopodobnie do wymiany, bo coś zacieplutka ostatnio się robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Wszystkim.

 

a czy cewka 6 voltowa (np. trabant :) ) nie da 2 x wiekszego napiecia jak podlaczymy ja do instalacji 12V ?

 

Redziu, to wcale nie jest takie głupie. Kiedyś, w zamierzchłych czasach kombinowałem z zapłonami elektronicznymi w katamaranach. Z zapłonem klasycznym - czyli układem cewka- przerywacz jest ten problem, że przy wyższych obrotach energia iskry drastycznie maleje - bo styki przerywacza są zbyt krótko zwarte, aby prąd w cewce zdążył narosnąć do odpowiednio dużej wartości.

Dlatego w nowoczesnych układach zapłonowych stosuje się cewki o bardzo małej impedancji uzwojenia pierwotnego i ogranicznik prądu cewki.

No więc taka cewka od Trabanta super się do tego nadaje - można jej użyć pod warunkiem zastosowania ogranicznika prądu kolektora tranzystora kluczującego i mamy stabilizację energii iskry - a przy okazji można uzyskać nieco większe napięcie na świecy - z praktyki około 20-30%.

W układzie klasycznym - gwarantowany efekt jak u Redwatera :) :) :) :lol: .

 

Po co to wszystko piszę ? Dla posiadaczy nowoczesnych motocykli pożytek z tego żaden, ale np. posiadacze weteranów ( z zapłonem bateryjnym ) mogą stosunkowo niewielkim kosztem poprawić parametry iskry, a co za tym idzie pracę silnika bez jakichś tam wymyślnych świec "sportowych"

 

Nara. QuadMan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...