Skocz do zawartości

Pirelli Diablo Corsa 3 czy Diablo Rosso


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

(...)Secundo - teraz ganiam na 190/55 a tutaj mi w Motocyklu pisza, ze to pogarsza stabilnosc, wiec sie zaczalem zastanawiac czy nie wziac 190/50?(...)

 

 

 

A ja właśnie w rsv4 dostałem fabrycznie 190/55 i teraz do sc59 też kupiłem diablo supercorsa sp 190/55. Jestem zachwycony tymi oponami, co na nich można wyprawiać. No i nie wiem, co z tą utratą stabilności, w jakich wypadkach? Nic takiego nie zauważyłem. Można głębiej składać sprzęt i ogólnie lepiej się składa w winkle.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie opony torowe 190 są w profilu 55. Co jak napisałeś gwarantuje lepszą przyczepność, stabilność w zakręcie.

Dlatego zmieniam z 190/50/17 na 190/55/17, tylko zakatuje swoje Rosso.

 

zgadza się - powierzchnia boków 55 jest większa niż 50 - większy margines/wyższa prędkość/lepsza stabilność w złożeniu.

Edytowane przez kamikazze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy aktualnym kursie Euro bedzie gorzej. Na razie najtaniej wyhaczyłem diablo rosso corsy to za 1350PLN. W tym tygodniu odbieram.

Ktoś się pytał o Supercorsy ... moje SP2 wytrzymały u mnie nieco ponad 4500km. Zaliczyłem nimi 5 treningów na torze w Pznaniu, czyli jakieś 800-1000km. Z prawej strony opon już ... no cóż ... niema. Opony kupiłem jako po-torówki od znajomego zawodnika zeszłorocznego pucharu R6. Kupiłbym je ponownie, tym razem nowe gdyby nie cena i planowane wyjazdy. Supercorsy na mokrym zachowują się tragicznie - innego słowa na to nie ma, ale i tak wiem że będę za nimi tęsknił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bimbak, gdzie je zamówiłeś? Obok Motorwni (Gumiś) wyrwałem za 1170...

opony1.pl

a kiedy je tam za tyle wyrwałeś?

Co prawda u Gumisia jeszcze nie byłem, ale na opony1.pl jeszcze pod koniec czerwca mogłem mieć komplet za nieco ponad 1000pln. Niestety, nie zdecydowałem się wtedy na zakup i teraz łykam świeżą dostawę po zawyżonym kursie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak właściwie to opony1 = opony24h = motogum (przynajmniej jeśli chodzi o hurtownię z której korzystają) ale pocisę kumpla o tą cenę bo faktycznie chyba się mogą lepiej postarać ;)

Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...