Skocz do zawartości

Pirelli Diablo Corsa 3 czy Diablo Rosso


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra a Diablo Corsa 3 jak przy nich wypada?

 

Nie było żadnej odp na to pytanie, może ktoś jednak jeździł na nich? I może coś nich powiedzieć, ile km wytrzymały.

 

 

 

 

W weekend dobiję swoje M3, więc czas chyba na Rosso Corsa.

 

Ile na nich przejechałeś?

Edytowane przez Delta81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czytałem ostatnio wyniki bodajże niemieckiego testu opon klasy 'supersport' (cokolwiek to znaczy), i na suchym Pirelli Diablo Rosso Corsa zajęły pierwsze miejsce, drugie były nowe Dunlopy Sportsmart. Na mokrym zwyciężyły Micheliny Power Pure, drugie były Dunlopy, Rosso Corsa dopiero piąte.

 

Ciekawe jak wygląda ich żywotność, liczę że nam to zrelacjonujesz, bo myślę o następnych oponkach i zastanawiam się między Diablo Rosso a Diablo Rosso Corsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ostatnio wyniki bodajże niemieckiego testu opon klasy 'supersport' (cokolwiek to znaczy), i na suchym Pirelli Diablo Rosso Corsa zajęły pierwsze miejsce, drugie były nowe Dunlopy Sportsmart. Na mokrym zwyciężyły Micheliny Power Pure, drugie były Dunlopy, Rosso Corsa dopiero piąte.

 

Ciekawe jak wygląda ich żywotność, liczę że nam to zrelacjonujesz, bo myślę o następnych oponkach i zastanawiam się między Diablo Rosso a Diablo Rosso Corsa.

gadałem ostatnio z kolesiem u którego widziałem je na litrowym dzinksie ...koleś mówił, że dopiero co założył (kilkaset km) a już było widać zużycie na obydwu. Jeśli chodzi o trwałość to na pewno wyjdzie kiepsko i nie ma się co dziwić, bo są to opony z przeznaczeniem drogowo/torowym, nastawione na zap***e a nie przemieszczanie się w deszczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z Corsa III nie było takich problemów. Choć z drugiej strony na rsv4 Ania ma supercorsa sp i chyba na takie teraz się przesiądę w sc59. Opona moment gorąca, super się klei, tylko nie wiem ile wytrzymają, bo bieżnik znika w oczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy juz cokolwiek wiadomo o metzeler M5?

Cena 990 pln więc niezła, może ktoś coś słyszał?

 

W tescie ogolnym o ile dobrze pamietam III - cie miejsce wiec daje spokojnie rade. Pytanie tylko jak z jej zywotnoscia ?

 

Tak, bardzo za nimi tęsknie. Dlatego postanowiłem jeszcze dokupić M3, a Rosso zdejmę i komuś oddam.

 

Napisz moze cos wiecej.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W tescie ogolnym o ile dobrze pamietam III - cie miejsce

Jak Niemcy testują to zazwyczaj pierwsze:)

Żywotność im mniejsza tym lepiej w przypadku performansowej opony?

Jak jest miękka to musi się szybko zjechać. Cos za coś.

:crossy: :crossy: :crossy:

Edytowane przez kivi

24cefcm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Moje Pilot Powery 2CT juz na wykonczeniu i mam podwojny dylemat.

Primo - nie wiem czy brac jeszcze raz PP 2 CT, czy Metzelery M5, czy Diablo Rosso :(

Secundo - teraz ganiam na 190/55 a tutaj mi w Motocyklu pisza, ze to pogarsza stabilnosc, wiec sie zaczalem zastanawiac czy nie wziac 190/50?

 

Najlepiej byloby, zebym kupil teraz PP 2CT 190/50 i zobaczyl co mi pasuje, ale te gumki nie do konca budza moje zaufanie w ciasnych winklach.

 

Podobaja mi sie Rosso, ale nie mieszkamy na poludniu europy i ciagle mnie deszcz zastaje na trasie, wiec chcialbym gumy, ktore daja rade. Poza tym chyba trzeba je mocno zbutowac, zeby osiagnely temperature, a w Wawie, przy tej ilosci swiatel to prawie nie mozliwe.

Yuby co radzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PP i PP2 na deszczu były super. Wiem bo miałem. Teraz mam Corsy z 2005 roku w swoim Bladym i trzymają jak szalone. Lepiej niż PP2, nie ślizgają się przy heblowaniu i na wyjściach. Ale już czekają w szafie Diablo Rosso Corsa... :icon_twisted:

 

Co do Michelinów. Te opony ze względu na te pie*dolone uślizgi nie wywołały pozytywnych wrażeń. Dlatego jeśli nie poprawią swoich laczków następnych nie kupię. Natomiast Pirelli jak dla mnie to bajka. Drogowy terror w pełnej krasie :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...