Skocz do zawartości

Sami zmieniacie opony?


Rekomendowane odpowiedzi

Siema, złapałem gumę w przednim kole i musiałem wracac na flaku 10km, nawet nie było tragedii :D

 

Umyłem moto, zdjałem koło, ale zeby wyjąc dętkę będą niezłe schody, bo opona jest twarda jak diabli i nie chce sobie podrapac złotych felg łyżkami. Nie wiem czy nie lepiej od razu pojechac z tym do fachowca bo czuję ze oszarpie sie z tym jak dziki osioł a i tak nic nie zdziałam. W MZtkach i inncyh pomykacach wymiana dętki to 20min roboty, a tu...

 

A wy sami zmieniacie opony itp?

Edytowane przez jjank
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz specjalne łyżki - do opon motocyklowych, najlepiej do kostek to idzie przyjemnie i szybko, ale potrzeba dwóch osób bo samemu to ciężko. Najłatwiej pojechać do fachowca, ale do takiego co ma odpowiedni sprzęt i umiejętności, bo jeśli pojedziesz do pana Miecia co zmienia w autach to różnie może to się skończyć.

wesołych świąt!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba 2 osób do zmiany, sam to zrobisz.

Oponę z felgą połóż na starej oponie samochodowej lub starej z moto.

Odkręć dzyndzel z dętki i przydeptaj oponę tak aby odeszła od rantów.

Potrzebujesz 2 łyżek. Przy ściąganiu i zakładaniu pamiętaj aby łyżki nie pchać za głęboko bo przyszczypiesz dętkę. Przy zakładaniu dętkę posyp talkiem a rant felgi wysmaruj smarem lub ludwikiem (wolę smar). Jeśli nie chcesz Porysować felgi (był temat niedawno) to pod łyżkę podkładaj np kawałek plastiku z pojemnika po oleju. Przy zakładaniu pamiętaj również aby trzymak do opony był poluzowany. Na samym końcu zakładania opony ( ostatnie pociągnięcie łyżką) przydeptaj przeciwległy koniec opony tak aby opona weszła w rant, zrobi ci się trochę luzu na łyżce i opona ładnie wejdzie. Pamiętaj o smarowaniu :)Warto nauczyć się samemu zmieniać oponę bo zapewniam że w sezonie zdarzy ci się jeszcze nie raz złapać kapcia. Dobrze, że zaczynasz od przodu bo tył to dopiero wyzwanie, powodzenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem dętkę na nową, ale musiałem ją przeciac łyzką przy ostatnim wciskaniu łyzką opony, bo juz nie mogłem palców wsadzic zeby wyczuc czy nie przycisnałem detki :/ :/ :/ pompuję, a tu szybciej schodzi niz ostatnio :/ ogólnie czynnosc bardzo mecząca a do słabych nie naleze bo silnik sam wyjmuję i wkładam,

po swietach jade z tym do serwisu SKÓRY, nie bede się męczył, ale najbardziej boli mnie ze nie polatam dzis i jutro bo pogoda zajefajna i mam akurat czas bo swieta :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...