Skocz do zawartości

Co kupić za 7-9 tyś, pierwszy motocykl


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem początkujący na forum i chciałbym zgłosić się o poradzę do bardziej doświadczonych.

Jeżdżę już 2 sezony (wcześniej tez trochę jeździłem, ale to po polnych drogach) MZ 251 i myślę nad zmianą motocykla. Chciałbym kupić coś w nie za wielkiego (500-700cm3) za w miarę rozsądne pieniądze. Najlepiej, żeby motocykl był dość tani w utrzymaniu, nie robię wielkich przebiegów (w sezonie góra 3tyś). Chciałbym, żeby było to coś szosowo-turystyczne, nie zależy mi na typowym ścigaczu obudowanym mnóstwem plastików.

Myślałem o BMW f650, ale mam nadzieję, że coś mi podpowiecie.

Na co zwracać uwagę przy zakupie, żeby ustrzec się naciągaczy i złomu?

Dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gs500, CB500.....może Transalp :icon_rolleyes: Za tą kase wyrwiesz te motocykle w dobrym stanie :crossy:

 

Na co zwracać uwagę przy zakupie,poszukaj w wyszukiwarce :icon_evil:

Edytowane przez Syrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f650gs raczej w tych pieniądzach nie kupisz. albo kupisz parcha i będziesz potem kultywował pogląd, jakoby bmw były drogie w serwisie i utrzymaniu

ale w tej kasie powinieneś spokojnie kupić jakiegoś starszego trampka w dobrym stanie. nada się i na polne drogi, i na dłuższy wyjazd

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ci polecał JAJKO, bo jest tanie w eksploatacji i utrzymaniu. Zajebiście wygodny i elastyczny. Miąłem 600 przez 4 lata i zero problemów, aż zgruzowałem go.

kwotowo się wpasujesz, tylko musisz celować w droższe, a nie najtańsze.Minus dla ciebie to to że jest trochę bardzo obudowany,a piszesz że ci na tym nie zależy. Jeśli nie chcesz owiewkowego to weź zwykłego bandytę - prawie taki sam sprzęt.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby taki sam, ale o niebo ładniejszy od jajka ;)

Jak to mówią - rzecz gustu. Mi się bardziej podoba jajko, ale to chyba dla tego , że motocykle które się posiada, lub posiadało to zawsze się bardziej podobają od innych.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jajko czemu nie, stara , sprawdzona konstrukcja, wygodny a i wygląd ładny, jeszcze możesz pomyśleć o VFR`ce, co do Jajka to dobrą sztukę (gsxf 750) sprzedaje forumowicz Domel, w orginale, z kilkoma drobnymi rysami, w stanie technicznym zajebistym ... Sprzęt mi znany, polecam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli myślałeś o f650 to polecam pegaso 650

w lepszych cenach można wyrwać młodsze roczniki w lepszym stanie

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo!

 

Jest jeszcze Fazer 600, ale to juz ma sto kuni, wiec jedzie i po MZ trzebaby troche ostroznie :].

 

XJ 600 moglaby byc, Honda CB 500... Od biedy da sie w tej cenie tez kupic bardzo przyjemny motorek - Honda CB 750 (Seven Fifty).

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za ta kase wg mnie najlepsza opcja jest bandyta 600. sam robiłem rozeznanie w tej kwestii. wygląda świerzo i nie pracuje jak telepiące sie wiadro pełne gwoździ (xj600) czy prykający traktor (cb500 gpz 500s).

juz nie wspomne ze silnik daje naprawde niezlego kopa, ładnie chodzi i świszcze. w tej cenie najlepszy wybó także z racji dużej podaży tych motocykli. ale co komu pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...