Skocz do zawartości

ksenony


ruffneck
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam kolegów którzy mają prawdziwe xenony w swoich motocyklach.

Dwóch z nich jexdzi Fireblade'ami(jeden to pierwszy model z roku 93 a drugi też nie młody ale plastiki i lampe ma od modelu 98).

W obu tych motocyklach zastosowali Xenony(żarówki wraz z przetwornicami) pochodzące z Mercedesa i w obu przypadkach poza przeróbką samego mocowania żarówki i podłączenia nie było żadnej ingerencji czy montowania soczewek.

 

Wbrew pozorm nie oba te motorki nie oślepiają jadących z przeciwka tak mocno jak mogło by sie wydawać a poprawa oświetlenia drogi też jest zdecydowanie zauważalna.

Nie wspominając już nawet o wrażeniu jakie robi motorek na Xenonie...naprawde extra to wygląda!!! 8O

Żeby było śmieszniej ten starszy Fire nie ma gładkiego szkła w reflektorze i wydawać by sie mogło że będzie ono tak rozpraszało światło ksenonowe że będzie świeciło nie rewelacyjnie na droge a napewno mocno w oczy tym jadącym z przeciwka ale nie jest tak źle!!

 

Chciałem włożyć taki xenon do swojej CBRki ale niestety CBRka ma pojedynczy reflektor z jedną żarówką od świateł mijania i drogowych a gdybym włożył xenon miałbym tylko światełka mijania i z tego względu nie będe miał xeńca w tym motorku! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spidi.. a moglbys mi zapodac maila..albo gg tych kolegow.. chetnie bym sie cos dowiedzial wiecej ;)

albo jakies fotki..

z mercedesa :( fajnie musi wygladac.. i chyba nie tak tragicznie drogo..

wystarczy jedna lampa :( czyli jakies 2,5K/3K ...

 

prosze o dalsze info :(

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, te xeńce pochodzą z jakichś rozbitków i napewno nie kosztowąły z przetwornicami więcej jak dwie czy 3 stówy bo chłopaki są za cwani żeby bulić większą kase! :twisted:

 

Co do GG czy maili to niestety nie moge ci pomóc bo nie znam ale szczerze mówiąc zastanawiałbym sie czy w ogóle korzystają z netu na tyle czesto żeby bawili sie mailami czy GG.

 

Co do fotek... no cóż miałem fotki jednego ale poszły dośmieci razem z dyskiem który wyzionął ducha ale któregoś dnia postaram sie coś pstryknąć.

Wygląda naprwde efektownie, szczególnie z daleka bo widać że coś wali na xenonie dopiero po chwili widać że to jedno świoatełko i wtedy wszyscy zastanawiają sie o co chodzi a tu motorek grzmi na xenonie! Respekt budzi naprawde spory.

Śmiem twierdzić nawet że montaż xenonów w motocyklu poprawia bezpieczeństwo nie tylko ze względu że lepiej oświetla droge ale bardziej zwraca uwage inych i troche mniej chętnie zajeżdżają droge! 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoria teorią a ja ten temat znam z praktyki. u siebie mam założony xenon z Audi A6. sama "żarówka" nic nie daje bo z 12V jej nie odpali. potrzebna jest dodatkowa przetwornica czy tez baladst jak kto woli. element ten powoduje zapłon jak w świetlówce i później stabilizuje napięcie.

załóżyłem xenony do reflektora świateł drogowych bo tutaj to wsio ryba że rażą po oczach jak wściekłe bo i tak jeździ sie na drogowych tylko jak nikogo na drodze nie ma prawda?

aby dopasować D2S do swojego reflektora musiałem samo źródło światła- "żarówkę" a raczej wypadało by powiedzieć świetlówkę lekko zmodyfikować aby pasowała do reflektora H1.

efekt jest ciekawy bo seryjne H1 przy D2s wyglada jak żółta świeczka (widać to np tutaj: www.clubgpstore.com/art/hids/ lub http://p-car.com/diy/hid/ . Widać dużo dalej niż ze zwykłym halogenem. koszt zabawy z nowych elementów to blisko 1500zł , z urzywek można już za 300-500zł kupić (na 1 reflektor oczywiście).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ruffneck niestety nie mam fotek swojej SV po zainstalowaniu Xenonów. z zewnątrz przy wyłączonych drogowych różnicy nie ma bo wszystko wmontowałem pod plastiki. a po włączeniu drogowych poprostu światło jest jaśniejsze no i błękitno-białe. no i widać jakieś 100m dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem, że Hiszpan powie coś konstruktywnego :) Tak to wszystko dobrze wygląda...ale do XJ600 chyba nie ma co się w to bawić. Jak myślicie?

dzieki za kredyt zaufania embe :clap:

a co do XJ to było by trudno bo xenon świeci jak żarówka z jednym włuknem czyli nadaje siealbo do drogowych albo do mijania ale nie drogowe i mijania naraz a tak zdaje się ma Twoja XJ. Musisz mieć 2 oddzielne reflektory.

Dodatkowo przy mijania u mnie trudno było uzyskać ładny kształt (wyraźny ostry zarys światło-cienia). Między innymi to spowodowałoże założyłem xenon do drogowych a nie do mijania.

aha i jeszcze jedno: sa 2 rodzaje xenonów d2s i d2r s są do reflektorów z soczewką a r do zwierciadlanych. nie widziałem jednak czym tak naprawde sie one różnią bo mam tylko d2s.

na e-bay mozna czasami kupić zestaw bi-xenon czyli jedna "żarówka" i układ ruchomej przesłony powodujący zmiane z mijania na drogowe fajne lecz drogie i skomplikowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Mała łyżka dziegciu niestety. Pamiętaj, że instalując ksenony w moto (w światłach mijania) musisz liczyć sie z kłopotami przy wyjeździe za granicę. Jak już ktoś słusznie zauważył reflektory powinny mieć układ samopoziomujący i zmywający reflektory. Dlatego nie ma na razie ksenonów w ofercie fabrycznych moto. Oczywiście prawdopodobieństwo takiego złapania na autostradzie jest małe , ale jest :?

Widziałem takie coś w moto - efekt nprawdę fajny (FJR), ale głównie w doznaniach jadących z przeciwka. Strumień światła nieszczególny.

Pozdro

Dyzio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Mała łyżka dziegciu niestety. Pamiętaj, że instalując ksenony w moto (w światłach mijania) musisz liczyć sie z kłopotami przy wyjeździe za granicę. Jak już ktoś słusznie zauważył reflektory powinny mieć układ samopoziomujący i zmywający reflektory. Dlatego nie ma na razie ksenonów w ofercie fabrycznych moto.  Oczywiście prawdopodobieństwo takiego złapania na autostradzie jest małe , ale jest  :?  

Widziałem takie coś w moto - efekt nprawdę fajny (FJR), ale głównie w doznaniach jadących z przeciwka. Strumień światła nieszczególny.

Pozdro

Dyzio

 

heheh i dlatego właśnie mam D2S w drogowych a nie w mijania.

tam nikogo nie oslepią, a i strumień światła jest OK. Widac jak przy reflektorze dalekosiężnym. snop światła dość szeroki i dłuuuuuugi.aha i w porównaniu z H1 świeci juz od okolicy przedniego koła :) widoczność uległa zdecydowanej poprawie. przynajmnij u mnie. może duzo zależy od reflektora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...