Skocz do zawartości

przeciag w silniku :)


zbyhu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czolem!

 

Ostatnio troche jezdzilem na MZtce i zauwazylem, ze na piatym biegu silnik jakos inaczej pracuje. Tzn. ciagnie fajnie, nie szarpie i nic z tych rzeczy, natomiast w prace silnika wdziera sie taki ciekawy dzwiek. Kojarzy mi sie on z silnym przeciagiem, jakby powietrze przeplywalo z duza predkoscia przez cos o malej srednicy.

Mozna tez to porownac chyba z szumem pociagu jadacego w tunelu... Of korz nie takie to glosne, ale wyraznie slyszalne.

I teraz pytanko - czy to normalka, czy cos sie niedobrego dzieje?

Jak to jest w waszych MZtkach?

 

I moze pytanko z innej beczki... Ile Wam lykaja na setke Wasze MZty? Bo mi tak na oko wyszlo grubo ponad 5l i sie zalamalem :). W koncu iglice mam na samym dole, a wiec najubozsza mieszanka :).

Aha i jakie macie sposoby obliczania spalania w moto?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

u mnie nic nie "piszczy" jak jadę i nigdy nie zauważyłem żeby coś podobnego miało miejsce, wiec nie powiem Ci co to może być. jeżeli chodzi o spalanie to zawsze tankuje na stacji 15l paliwka i robie na tym troche ponad 300 km więc wychodzi niecałe 5l na 100km przy jezdzie turystycznej, jezeli dociskam to 5,5-6 litrow na 100 km wezmie.

pozdro.

Motorynka - Komar 50 - Jawa TS 350 x2 - Mz Etz 251e - Kawasaki zx6r 636

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Hmmm......ja u Siebie tak nie mam!!! I chyba nigdy jeszcze nie zdazylo mi sie tak!!!

 

A co do tego spalania to moja 150 jak ja kupiłem (rozregulowana jak cholera) Spaliła mi około 10l na setke :cry: ~!!!! To była dopiero tragednia!!!

 

Pozdro Veteranos :)

BYŁO:

-kilka MZ--> Kawasaki ZXR 400-->VFR 750 streetfighter-->Honda Vfr 750 rc 36 I 92r.

JEST:

-Honda VFR 750 rc36 I 90r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nigdy dokładnie nie mierzyłem ile pali moja maszyna ale przy najbliższej okazji to zrobie, wydaje mi sie ze normalnie pali niecałe 5 litrow a przy ostrej jezdzie to z 6l. w "jeżdze motocyklem mz" jest napisane ze jadac predkoscia 90km/h etka pali ok 4.4l na 100km a przy 110km/h juz 6,2l na 100 km. mowa jest o mz 250 i 251.

Motorynka - Komar 50 - Jawa TS 350 x2 - Mz Etz 251e - Kawasaki zx6r 636

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten gwizd to raczej normalny odgłos pracy. Nawet niektórzy dla niego właśnie kupują MZ ty! U mnie zaś taki dźwięk jest słyszalny do ok 3 tys obrotów, potem cichnie (z raczej zagłuszają go inne). Taki odgłos pracy to gwizd przekładni wstępnej (silnik-sprzęgło). Może u Ciebie jest coś nie tak ze stanem zębów piątego biegu? Porównamy już wkrótce!

Co do zużycia - moja pali od 4,01 (najniższe zantowane) do 4,5 w zależności od udzialu jazdy po mieście w ogólnym przebiegu. Tyle +/- powinna palić dobrze wyregulowana 250/251. Sprobuj z ustawieniem poziomu paliwa, to też wplywa na zużycie. Do tego dokładne ustawienie zapłonu, świeca, ładowanie (przy jeździe na akumulatorze zużycie wzrasta) itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witaj, przy MZ występuje gwizd (który jest miły dla ucha i bardzo mi się widzi:) a nie szum i tak jak wcześniej była mowa występuje tylko do nieco pow. 3000 obrotów (taki gwizd występuje przy mojej etce na każdym biegu). A co do spalania to przy prędkości 70-90 moja ETZ 250 spala jakoś 4,5. A jak jej troche podaje na maksa nie za długo i przy normalnej jeździe to tak z 5 litrów spali. Ale gaźnik bym musiał wymienić bo ma w niektórych miejscach dość głębokie rysy ( chodzi tu o wejście przepustnicy i jej samej) od tego jest również duże spalanie.

 

Mam też TS 250 ma przejechane 28 tys, przy prędkości 70-80 spala 3,5 l na 100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko jasne :D

Oczywiście, że ten gwizd jest w ETZ przy niskich obrotach normalny (takiego gwizdu nie miał nawet śp. Frank Sinatra :mrgreen:)

U mnie przy 85 km/h i najekonomiczniejszym ustawieniu przepustnicy paliła w 1 os. 4,2 - 4,3 l. (rekord - 3,9), teraz przy 85-90 km/h na ustawieniu o rowek wyzej (ponoć lepsze smarowanie - to po co zrobili najwyższy rowek na iglicy??? :mrgreen: ) - ok. 5 l., w 2 os. - 5,3 l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o spalanie w mojej Eci to przy spokojnej jeździe do 90kmh (na trasie oczywiście) spala ok. 4,3l. Natomiast przy bardzie "energicznej" jeździe i przy predkościach cały czas ok. 115kmh spala 6l - to by się nawet zgadzało, bo tak jest narysowane na wykresach dotyczących spalania w ETZ 250 i 251.

 

A ja mam teraz takie pytanko. Czy wasze MZty radzą sobie na 5 biegu przy predkościach ok. 90 do 100kmh bo maja wtedy sie troche muli i jak trzeba przyspieszyc to nic z tego. trzeba zredukować na 4 bieg. A poza tym moja na piątce i tak kiepsko przyśpiesza, żeby osiągnąć 125kmh to wydaje mi się że wieki mijają - chyba że na 4 biegu do 115kmh i wtedy piątke to jakoś jedzie.

sygnatura_barthazz.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...