Skocz do zawartości

młodzi mają problem - nowe prawko, nowe przepisy kat. a


Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście, że każdy się cieszy! Jak ja robiłem prawko, to coś już wspominano o tej ustawie, na mnie też padł blady strach. A co mogę rzec jako świeżak motocyklowy (bo parę lat na terenowych to zupełnie co innego)? Mogę powiedzieć, że doskonale się stało. 250tki są dla młodych ludzi, zaczynających swoją przygodę idealne. Ja wsiadłem na 600 i gdyby nie fakt, ze w szpitalu codziennie widzę ludzi po wypadkach komunikacyjnych i dzieki temu jeżdżę ostrożnie, kompanów miałem dużo starszych i rozsądniejszych, więc samoistnie chęć odręcania, powoli przechodzi. A mogło by mnie tu nie być. Młodzi ludzie w dużej większości nie umieją dobrać mocy do doświadczenia, poziomu gówniarstwa i chęci szpanu. Więc trzeba to zrobić za nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumie... ale jednak wśród takich osób są te, które mają mózg, zamiast tego pierdolo**go styropianu, i wtedy oni są trochę pokrzywdzeni. No ale tego już się nie da sprawdzić, kto po odebraniu plastiku będzie się zachowywał na drodze jak po*eb. :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie łam się. Mądrzejszym żyje się zawsze trudniej.

 

Nie łamie się, bo prawko już mam na A i B , ale jeszcze jak nie miałem, i zaczeli wszyscy mówić o tych zmianach to nie byłem za bardzo zadowolony :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jak sprowadzę sobie zdławioną wersję ze Szwajcarii i odblokuję u nas nie mówić o tym nikomu?

 

Pewnie to samo co dzisiaj. 90% motorowerów jeździ dużo szybciej niż 45km/h, a motocykle rejestrowane na A1, wbite 11kw sa odblokowywane i nikt na to nie zwraca uwagi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lefthandy

Dla mnie sprzętami o pojemności 250cc powinno być wolno jeździć na kartę motorowerową. A sprzętami o pojemności 125cc bez uprawnień. Bez jaj z tymi restrykcjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprzętami o pojemności 125cc bez uprawnień. Bez jaj z tymi restrykcjami.

 

a wyjechał Ci kiedyś na czołówkę jednokierunkową pod prąd rozbujany do granic wytrzymałości ramy skuterek? bo mnie tak. nie żyjemy w cywilizowanym świecie, gdzie już dzieci w przedszkolu uczy się poprawnego zachowania na drodze, tylko w kraju ułańskiej fantazji i wiecznych kontestatorów prawa, w którym każdy we własnym mniemaniu rodzi się mistrzem kierownicy. póki mentalność ludzi się nie zmieni, przynajmniej niektórym małpom trzeba odbierać brzytwy

 

jak napisał Konrad: jeszcze długa ścieżka przed tymi przepisami. artykuł jest z resztą (ostatni akapit) napisany z błędami merytorycznymi ("cięższe motory" i "maszyny o dużej mocy" - widać autor nie zadał sobie trudu zapoznania się z projektem)

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...póki mentalność ludzi się nie zmieni, przynajmniej niektórym małpom trzeba odbierać brzytwy...

 

jak napisał Konrad: jeszcze długa ścieżka przed tymi przepisami. artykuł jest z resztą (ostatni akapit) napisany z błędami merytorycznymi ("cięższe motory" i "maszyny o dużej mocy" - widać autor nie zadał sobie trudu zapoznania się z projektem)

jsz

Bardzo ładnie to ująłeś, tym bardziej, że machają tymi brzytwami na ślepo a nie trzymają przy swojej szyi.

 

Także wniosek jeden.Sprzedawać młodzi swoje "lytry" i smarować na kurs :wink:

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielka dziura w dupie. 48pkt żeby stracić? Zamiast zmniejszyć liczbę do 12 to frajerzy chcą zwiększyć. Zbyt bezpieczne są polskie drogi. :banghead:

 

I prawko dla ATV też bezsens, wystarczyłoby żeby żądali na to prawka kat.A.

 

Dla mnie sprzętami o pojemności 250cc powinno być wolno jeździć na kartę motorowerową.

 

Depnij się jakąś 250-tką, np.crossową 2T taką jak Honda CR250. Zobaczysz czy powinna młodzież bez uprawnień tym latać. Ja nawet dziś, z bagażem 0.5mln km na karku boję się wsiadać na znajomego CR-kę. :icon_evil:

 

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I prawko dla ATV też bezsens, wystarczyłoby żeby żądali na to prawka kat.A.

 

To prawda.Tutaj czyste zagranie na łatanie dziury budżetowej.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda mam już prawko i wiek stosowny, żeby jeździć czymkolwiek zechcę. Nie zmienia to faktu, że to wszystko mi się nie podoba:

 

Dzisiaj rano w TV oglądałem fragment rozmowy z jakimś ekspertem od tych wszystkich zmian. Co to za ekspert, który twierdzi, że po lasach i rezerwatach można jeździć bez prawka i na razie nikt nie wynalazł prawnej metody na karanie takich kierowców :banghead:

Jeśli tacy eksperci będą tworzyć te nowe przepisy to.......... :clap:

 

A druga sprawa wygląda tak: Żeby było bezpieczniej trzeba ludzi uczyć. Uczyć ich lepiej, już od szkoły podstawowej, uczyć lepiej na kursach na PJ i lepiej (ale uczciwiej) egzaminować.

Te ograniczenia nie mają żadnego sensu jeśli nie poprawi się edukacji kierowców.

 

A ze zdawaniem egzaminu to już sami wiecie jak wygląda..... Zamiast wypieprzyć tych niezrównoważonych psychicznie idiotów-egzaminatorów, to wprowadzą GPS-y....... żeby czyjś wujek zarobił na GPS-ach :banghead:

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za ekspert, który twierdzi, że po lasach i rezerwatach można jeździć bez prawka i na razie nikt nie wynalazł prawnej metody na karanie takich kierowców

to chyba logiczne, że tak jest!

a wyobrażasz sobie, aby na torze wyścigowym/motocrossowym wymagali prawa jazdy?

co wtedy ze sportowym narybkiem?

 

a o ile mi wiadomo to po rezerwatach nie można jeździć zarówno z prawkiem jak i bez :icon_razz:

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...