Skocz do zawartości

Dookoła Polski 2010


Kamusial
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie podróżnicy :notworthy:

 

W lato zamierzam odbyć podróż dookoła naszego kraju.

Pomysł większego wyjazdu w wakacje zaświtał w mojej głowie po zmianie motocykla na TDMkę 900. Podchwyciłem również temat na forum TDM zone- link. Ponadto przeczytałem już tematy o takich wyprawach w 2009, 2007 i w 2008 też chyba ktoś próbował.

 

CELE:

- chciałbym zobaczyć wszystko to, czego nie doświadczę na standardowych wycieczkach, czy jeżdżąc po typowych trasach przelotowych- nie ważne czy piękne i zapomniane wsie, typowe miasteczko, nudne widoki pól, lasy, jeziora, brudne miasto, ogrom morza, zapierające dech w piersiach widoki w górach; mam nadzieję poczuć zapach powietrza różnych miejsc... Ogólnie doświadczyć Polski taką jaką jest :)

 

- jestem początkującym motocyklistą (po jednym sezonie), ale turystyka motocyklowa mnie fascynuje. Przed większymi wyprawami wypada zdobyć doświadczenie- jeżdżąc po Polsce zawsze będę miał blisko do domu, czy znajomych w razie awaryjnych sytuacji.

Chcę też zdobyć doświadczenie za kierownicą- do tej pory mam bagaż jakichś 3500 km doświadczeń głównie w jeździe po mieście także nie wiele; na tej wyprawie mam nadzieję nauczyć się w praktyce tego wszystkiego co wyczytałem w Motocykliście Doskonałym, mądrości zdobytych przez zimę (okrutną w tym roku :banghead: ) oraz tego czego się nauczę na wiosennych kursach doszkalających. Mam nadzieję przejechać sporo kilometrów po Polskich górach i mieć wiele radości z krętych dróg.

 

- fajnie by było przeżyć wspaniałą przygodę, poznać wielu ciekawych ludzi związanych (bądź nie) z pasją motocyklową, jak i delektować się wolnością w jeździe motocyklem.

 

KIEDY:

Trasę chciałbym przejechać w ciągu 2 tygodni- 12 - 16 dni.

Najchętniej od 9 lipca. Termin ten to wypadkowa sesji, Openera oraz tego, że w lipcu są dłuższe i chyba jednak cieplejsze dni/noce niż w sierpniu. Oczywiście jestem otwarty na wszelkie zmiany, bowiem w tej chwili nie mam planów na sierpień i jeżeli by się okazało że jest mocna ekipa na sierpień to czemu nie.

 

TRASA: :crossy:

Chcę unikać autostrad i wszelkich dróg „czerwonych”, pozostają więc lokalne drogi, tudzież bardzo lekki offroad- nastawiony jestem raczej na zakręty niż na prostą :icon_mrgreen: Mam też zamiar delektować się podróżą i nie męczyć się jazdą, dlatego nie chcę przesadzać z prędkościami i przelotami dziennymi.

 

Na tę chwilę tak wygląda trasa: mapa poglądowa (trochę długo się ładuje...)

 

Z grubsza opis:

Warszawa (tu mieszkam), Hajnówka, Rospuda, granica z Kaliningradem, Zalew Wiślany;

Bory Tucholskie, zachodnie wybrzeże, Wolin;

granica zachodnia, Frankfurt nad Odrą i częściowo Niemcy;

Szklarska Poręba i odcinek polecony na forum TDMki wiodący przez Kowary i Czechy, dalej do Kudowy Zdrój;

następnie górami przez Złoty Stok, Ustroń, Żywiec, Nowy Targ, Piwniczną, Krynicę do Ustrzyk Górnych;

wzdłuż granicy z Ukrainą: Ustrzyki Dolne, Przemyśl, Tomaszów Lubelski, Hrubieszów;

potem Włodawa i powrót do Warszawy.

 

Wyszło 3200 km także myślę, że można jeszcze sporo dodać i zmienić w trasie. Zakładam 300 km dziennie, plus minus 100 km z uwagi na zwiedzanie, robienie górskich winkli w drugą stronę, czy inne dziwne przypadki. Oczywiście trasę można odwrócić. :cool:

 

INNE:

Zamierzam spać głównie pod namiotem, od czasu do czasu w kwaterach. Odpowiednim budżetem wydaje się być kwota 1.500-1.700 zł. Z jedzeniem jak wyjdzie- knajpa lub własne potrawki.

 

Poza forum motocyklistów znalazłem kilka innych ciekawych relacji z wyprawy:

21 relacji z wypraw po Polsce

9 dni dookoła Polski

do okoła Polski 2009- jest też temat na forum stworzony przez Marcina

 

 

PYTANIA do Was:

 

Jestem otwarty na wszelkie propozycje zmiany trasy, dlatego jeżeli:

-znacie fajne trasy będące niedaleko tej którą zamieściłem

-macie pomysł jak można ją urozmaicić i czego unikać

-chcielibyście wesprzeć jakoś moją wyprawę gościną, czy wskazaniem kempingu/tanich kwater :flesje:

-znacie ciekawe miejsca warte odwiedzenia, zwiedzania, oglądania, podziwiania

-chcielibyście zaoferować ewentualną pomoc techniczną (oby nie była potrzebna)

-dołączyć na odcinek trasy

-macie jakiekolwiek inne uwagi

 

to proszę piszcie, zmieniajcie trasę wyżej wklejoną, krytykujcie (byle konstruktywnie). Myślę, że fajniej, łatwiej i przyjemniej będzie przejechać tę trasę bazując na Waszych doświadczeniach i pomocy.

 

No i przede wszystkim:

 

Czy ktoś z Was chciałby wziąć udział w takiej wyprawie?

 

pozdrawiam i wyczekuję odpowiedzi :notworthy:

Edytowane przez Kamusial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałbym w tym roku odbyć taką właśnie wycieczkę. Mój plan jest jednak taki aby wystartować z Rzeszowa w kierunku Beskidów, i objechać kraj zgodnie ze wskazówkami zegara. Chciałbym zmieścić się w około 10 dniach. Nie mam ustalonego terminu i niestety długo jeszcze nie będę miał. Twoje słowa poniżej dokładnie odzwierciedlają mój cel :biggrin:

 

- chciałbym zobaczyć wszystko to, czego nie doświadczę na standardowych wycieczkach, czy jeżdżąc po typowych trasach przelotowych- nie ważne czy piękne i zapomniane wsie, typowe miasteczko, nudne widoki pól, lasy, jeziora, brudne miasto, ogrom morza, zapierające dech w piersiach widoki w górach; mam nadzieję poczuć zapach powietrza różnych miejsc... Ogólnie doświadczyć Polski taką jaką jest :)

 

Chętnie przeczytam wszelkie wskazówki oraz propozycje odwiedzenia ciekawych miejsc.

Wybieram się w dwie osoby na Hondzie VFR 800 Fi.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedno jest pewne z omijaniem autostrad nie będziecie mieli większego problemu ;)

 

po drodze w Karkonoszach będziecie mieli "Autostradę Sudecka" (nie zrażajcie się nazwą :biggrin: ), kaplicę czaszek i jaskinię niedźwiedzią. Być może kolega Buber Wam coś więcej napisze na temat tego regionu.

 

Link do mapy:

http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&hl=p...546,7.13562&z=8

 

a tak to najlepiej przejrzeć jakiś przewodnik po Polsce i sobie zobaczyć gdzie warto zajrzeć.

 

pzdr i powodzenia :flesje:

KAPD Klub Anonimowych Piratów Drogowych
"Człowiek zbyt poważny jest strasznie śmieszny"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Daniel81" Jak jesteś z Rzeszy to moge pare rzeczy poradzic. W zeszlym roku odbylem taka podroz a trzymalem sie tras jak najblizej granicy, max 10km, i szczerze mowiac to z checia pojechalbym jeszcze raz.

Jechalem drogami "zoltymi" i "bialymi" zas na podlasiu to sam szutr bo jesli chce sie wjechac w ciekawe odludne wioski itp to tam nie ma dojazdu drogami asfaltowymi. Z mojej strony dobra rada to spedzic jak najwiecej czasu na podlasiu i ziemia suwalska, widoki i malo odwiedzane miejsca, meczety, synagogi, cerkwie wszystko pomieszane wioski tatarskie, no doslownie czysta egzotyka polski, wybrzeze no coz za duzo turystow za to ciekaw miejsca zwiazane z ll wojna swiatowa jesli ktos to lubi. Niestety najmniej moge powiedziec o zachodniej czesci Polski gdzie nic tak naprawde nie wzielo mnie za serce , owszem jest ciekawie bo wygodniejsze drogi itp za to nic po za tym (przynajmniej z tego co widzialem). Zabawa zaczyna sie znow na gornym slasku , Ilosc zamkow, baszt i warowni przekroczyla moje najsmielsze oczekiwania i znow tajemnice ll wojny swiatowej i nie tylko.

 

Jedno jest pewne, zamiast alp, Niemiec, Austrii czy inne tego typu wypady dla mniej wybrednych radze wlasnie Polskie zakatki, to co widzialem i zobaczylem przekroczylo moje najsmielsze oczekiwania planuje teraz wypad na Korsyke, jesli jednak nie wypali jade jeszcze raz w Polske :crossy:

Edytowane przez denver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło wiedzieć, że jest Nas więcej. Po naradach z forumowiczami z TDM zone wyszły na razie takie 3 początkowe odcinki:

Warszawa-Serpelice (163km)

Serpelice-Lipsk (274km) po drodze Hajnówka i Białowieża, potem odcinek offroadowy i wsie tatarskie.

Lipsk-Giżycko (228km) po drodze 2 odcinki przez las, dobijamy do granicy z Kaliningradem, a nocleg w okolicach Giżycka.

 

Natomiast łącząc rady z TDM zone i podpowiedzi rahu, kolejny odcinek (co prawda połowa przez Czechy, ale ponoć warto) :

Miszkowice-Złoty Stok (220km)

 

Znalazłem też ciekawe miejsce do zwiedzania w Kowarach: dawna kopalnia uranu :buttrock:

 

Denver- gdybyś znalazł chwilę, to byłbym zobowiązany za wskazanie ciekawszych miejsc, czy odcinków- v-strom i tdma to podobne motocykle i również chętnie polatałbym po szutrach, lekkich błockach oraz zobaczył zapomniane wsie o których piszesz, czy co dziwniejsze pozostałości z II wojny światowej.

 

Dzięki za wskazówki i wyczekuję kolejnych podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, widzę ze sporo osob wpadlo na ten sam pomysł, ja jade ze znajomym 3 lipca, trasę zaplanowaliśmy na 10 dni, tylko namiot i tylko "kanałami" czyli jak najmniej uczęszczanymi drogami, zaczynamy w Gdańsku :crossy: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Warszawa-Serpelice ...

Denver- gdybyś znalazł chwilę, to byłbym zobowiązany za wskazanie ciekawszych miejsc, czy odcinków- v-strom i tdma to podobne motocykle i również chętnie polatałbym po szutrach, lekkich błockach oraz zobaczył zapomniane wsie o których piszesz, czy co dziwniejsze pozostałości z II wojny światowej.

 

Dzięki za wskazówki i wyczekuję kolejnych podpowiedzi

 

 

Jak będzie nad Bugiem koniecznie zalicz przeprawę promem w okolicy Mielnika i od razy odwiedź kopalnie kredy w tymże Mielniku. Niezapomniane przeżycie, zwłaszcza po deszczu :icon_mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek i Konrad- podzielcie się trasą w miarę możliwości :)

 

Zbycho, czy w tym miejscu jest ta przeprawa?

Kombinowałem żeby strzelić przejazd w tym miejscu- to są chyba tory kolejowe- mogłoby być emocjonująco :D

Edytowane przez Kamusial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie ustaliliśmy coś na taki kształt.

Pewnie się zmieni :)

http://tnij.org/pierwszydzien

 

http://tnij.org/drugidzien

 

http://tnij.org/trzecidzien

 

http://tnij.org/czwartyetap

 

http://tnij.org/piatydzien

 

http://tnij.org/szostydzien

 

http://tnij.org/siodmyetap

 

http://tnij.org/osmydzien

 

http://tnij.org/dziewiatydzien

 

http://tnij.org/dzienostatni

 

Trasa około 4100 km w 10-12 dni, spanie-namiot, żarcie z proszku, generalnie jak najtaniej :)

Edytowane przez konra.dzik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey, ja bym z chęcią się na to pisał, tak na oko to trzeba liczyć bez pośpiechu te 12 dni na przejechanie tego i zwiedzanie bo to też warto co najciekawsze rzeczy zobaczyć, i tak jak mówisz przy spaniu w namiocie z 1500zł trzeba liczyć, ale myśle że warto, mi termin by pasował każdy czy to w lipcu czy sierpniu, choć jakby się dało to fajnie jakby jechac pod koniec lipca i będąc w w zachdniej części o Woodstock zachaczyć bo to też w planach miałem i fajnie by to było zrobić po drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie podróżnicy :notworthy:

 

W lato zamierzam odbyć podróż dookoła naszego kraju.

 

Czy ktoś z Was chciałby wziąć udział w takiej wyprawie?

 

pozdrawiam i wyczekuję odpowiedzi

Mam chęć się przyłączyć jeśli przyjmiecie do grupy. Z terminem się dostosuję i na zbiórkę do W-wy bym podjechał.

pozdrawiam :lalag:

Edytowane przez mirek_VN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja tak jak mówiłem planuje taką wyprawę objazdową dookoła Polski, narazie 3-4 osoby się zadeklarowały że pojadą, oczywiście zobaczymy jak życie zweryfikuje ile ostatecznie pojedzie, ja jadę chocby sam, ale mysle że choć jeden towarzysz bedzie, po drodze oczywiście zwiedzanie najciekawszych miejsc, które będzie trzeba wyznaczyć sobie, ale na to jeszcze czas, wyjazd ostatni tydzień lipca, tak żeby na półmetku zaliczyć Woodstock no i potem jeszcze tydzień na dalszą trasę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...