Skocz do zawartości

Dookoła Polski 2010


Kamusial
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pragnę zwrócić uwagę że więcej niż 200km na dzień to już trochę dużo, jeśli planujecie zwiedzać to trochę czasu wam przecież zejdzie, a przecież trzeba też jeść spać itp, pamiętajcie że to wasze wakacje więc nie forsujcie się zbytnio!

W Mojej podróży liczyłem na około 300km dziennie, lecz życie trochę to zweryfikowało, po dojechaniu w jakieś ciekawe miejsce warto tam chwile pobyć, a nie tylko zrobić fotki.

 

Pozdrawiam serdecznie

 

 

 

 

PS : Co prawda nie jedziecie przez moje regiony, ale gdyby plany się zmieniły to zapraszam :icon_biggrin:

Edytowane przez MARCYŚ

RIDE TO LIVE

Pilska Grupa Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się twoja trasa. Zmienił bym tylko jeden fragment - warto zajechać to Zamościa. Ponoc ciekawe miasteczko. Było budowane 'na zamówienie" na pustkowiu. Ciekawe architektonicznie.

Dlatego będę próbował podłączyć się do Ciebie od Trójmiasta. Ale życie jak zwykle może zweryfikować moje plany ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcyś czy ta twoja podróż nie była 2 lata temu i nie spotkaliśmy się gdzieś na wybrzeżu? Srebrny bandit i bordowy zephyr.

 

Niestety to nie ja :(

 

Moja wyprawa odbyła się w roku 2009.

 

link

 

Pozdrawiam serdeczie

 

Edytowane przez MARCYŚ

RIDE TO LIVE

Pilska Grupa Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, że pomysl kolegi pilask z Woodstockiem bardzo mi sie podoba. To jeszcze bardziej mnie determinuje do pzryłaczenia sie, jesli mozna oczywiscie.

 

 

To pozostaje tylko zbierać kasę i zapewnić sobie wolny czas i jazda;) ja pewnie z kumplem będę jechał, on na ktm adventure, z lublina 3 dni i jesteśmy w Gdańsku, oczywiście nie śpiesząc się i zwiedzając po drodze, dalej by się pojechało razem, zwiedzając co ciekawsze miejsca, przydałoby się odnośnie tego jakiś plan stworzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że trochę Nas jest :)

 

Niestety tak jak na początku byłem pewien terminu, to teraz plany zaczynają się nieco zmieniać i pewnie nie raz się jeszcze zmienią. Także poza deklaracją że pojadę w wakacje i chętnie w ekipie, to więcej póki co nie mogę powiedzieć

 

Za radą Marcysia, będę chciał "porządnie" objechać Polskę- tzn jako że będę/będziemy jechać raczej obrzeżami, do których zapewne prędko nie wrócę, to na trasę chcę poświęcić te 16 dni- od piątku po południu, do niedzieli wieczorem dwa tygodnie później.

 

Myślę, że niezależnie od tego czy będziemy jechać razem czy nie, to warto by się było dzielić odkryciami związanymi z fajnymi miejscówkami, albo podzielić się jakoś odcinkami w planowaniu z grubsza tras.

 

Na tę chwilę Mazury, Bieszczady i Kotlina Kłodzka są mniej więcej ogarnięte, przynajmniej bardziej niż mniej.

Cała ściana zachodnia oraz zachodnia część wybrzeża (lub Bory Tucholskie), środkowa część ściany wschodniej oraz odcinek między Bieszczadami i Kotliną Kłodzką- nie mam żadnego planu na te miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noszę się z zamiarem takiej wyprawy, ale w tym roku chyba jeszcze nie da rady tyle wolnego naraz wydusić...

Na pewno będę na Woodstock Rally, może jeśli się uda, to w Kostrzynie dołączę do ekipy (jeśli trasa przez Kostrzyn przejdzie ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też bym sie dopisal. Jeśli tylko wyrobie się z pracą licencjacką. <piwko>

 

PS. bede śledzil temacik.

Edytowane przez RaY

Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Ja też planuję objechać w te wakacje Polskę dookoła w podobnym terminie tj. początek lipca, zaraz po sesji. Na chwilę obecną jest nas dwóch: ja na kilofazerku i brat na sv1000. Planujemy wyjechać z Tomaszowa Mazowieckiego Mazowieckiego w stronę wschodniej granicy, następnie w kierunku mazur, całe pomorze, zachodnią granicą do gór, całe polskie góry, następnie po wschodniej granicy i do Tomaszowa. Jeśli chodzi o konkretne miejsca noclegów, miasta przez które będziemy jechać to jak na razie nic konkretnego jeszcze nie mamy zaplanowanego. Być może trasę będziemy wyznaczać na bieżąco ;) Całą trasę ze względu na trochę ograniczony czas chcemy machnąć w około 7 do 10 dni. Nocleg raczej studencki (namiot ewentualnie jakieś tanie pokoje :) ).

Jak już będę znał jakiś konkrety szczególnie co do trasy i terminu to na pewno napiszę.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RStarosta- widzę, że mamy podobny target, choć ja bym raczej obstawiał 16 niżeli 10 dni. Jakiej jakości drogami zamierzacie jeździć?

 

zgubaniec- wyczekuję na propozycje odcinków.

 

Póki co popełniłem taki post na TDM zone, gdzie też kombinujemy z taką wyprawą:

 

Jest już kilka odcinków ustalonych na oko, tutaj linki:

Warszawa-Serpelice (163km)

Serpelice-Lipsk (274km) po drodze Hajnówka i Białowieża, potem odcinek offroadowy i wsie tatarskie. Nie wiem czy się czasowo wyrobimy bo droga może być z niespodziankami...

Lipsk-Giżycko (228km) po drodze 2 odcinki przez las, dobijamy do granicy z Kaliningradem, a nocleg w okolicach Giżycka.

Miszkowice-Złoty Stok (220km)

 

 

Poniżej linki które do tej pory znalazłem:

wątek na forum trampka o Mazurach - 3 strony postów, ale nie przedarłem się do końca; m.in. fajne namiary na nocleg pod Augustowem i na trasę pod granicą z obwodem Kaliningradzkim

 

podlasie

 

Bieszczady:

wątek na forum motocyklistów o tym co zobaczyć w Bieszczadach

znowu forum motocyklistów o wyprawie na południe

=5&search[order]=regionID]nocleg w Zwierzyniu

strona elektrowni wodnej w Solinie :D

wątek na "moto-friends' o wyprawie w Bieszczady/Tatry

szlaki architektury drewnianej w Bieszczadach

 

ogólnie o wyprawach po PL:

motovoyager

motocyklem przez Polskę

Podróże pana Marka

strona strangers'ów

dookoła PL w 9 dni

22 relacje z Polski

 

 

 

Edytowane przez Kamusial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RStarosta- widzę, że mamy podobny target, choć ja bym raczej obstawiał 16 niżeli 10 dni. Jakiej jakości drogami zamierzacie jeździć?

 

Co do tych 16 dni to musielibyśmy się poważnie zastanowić bo to jednak tydzień więcej jest... Ale po za tym całość eskapady jak najbardziej nam pasuje :) Co do dróg to takie jak opisałeś są OK. Tylko ten offroadu musi być naprawdę lekki co by FZS 1000 i SV 1000 dały radę.

A jeszcze co do terminu to wyjazd byłby dopiero ok 9 lipca? Nie będę ukrywał, że znacznie bardziej pasował by nam ewentualny wyjazd np 2 lipca. No chyba, że walka z wykładowcami na uczelni trochę dłużej potrwa... :buttrock:

 

Ale jak by co Jesteśmy w kontakcie ;) do lipca troszkę jeszcze czasu jest :bigrazz:

 

A może jak by się nieco cieplej zrobiło to zgadalibyśmy się na jakiegoś spota i obgadali szczegóły. W sumie do Wa-wy daleko nie jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

hmm, tez mi chodzilo po glowie, odwiedzenie kilku zakatkow tego lata. Z checia bym sie dolaczyl, ale:

1) czy na swojej 125tce nie spowalnialbym ekipy?

2) czy bylaby w ogole taka mozliwosc zeby sie dolaczyc?

 

 

Pewnie całej t rasynie dałbym radyna swoim sm, ale ze 2-3 etapy- bardzo chetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...