Skocz do zawartości

CBR 600 F4 - Problem z paleniem


liosty
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześc,

 

Może ktoś doświadczał takiego problemu i może coś podpowiedzieć...

Honda CBR 600 F4 - przez dwa sezony smigała bez zarzutu, a ostatnio mam problem z paleniem jak moto jest przez kilkanascie dni nie palone. Czasami zapala i po chwili gasnie, a czasem nie chce zapalić.

Zacząłem problem diagnozować i według mnie jest w paliwie - jak zdejmę wąż od paliwa ze zbiornika i strzykawką zaaplikuje paliwo do filtra-pompy-gaźników - to eleganco odpala. I potem już hula aż miło :)

Wygląda więc że układ paliwowy się w jakiś sposób zapowietrza i generalnie paliwo nie dociera do gaźników. Co może byc tego powodem?

 

Będę wdzięczny za sugestie

Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WlochatyDR, Michal750,

 

Kranik wydaje sie być OK, - jak zdjąłem przewód paliwowy ze zbiornika i odkręciłem kranik to paliwo sie leeejeee aż miło :) Poza tym jak już - powiedzmy - odpowietrze układ paliwowy to moto chodzi jak należy.

Ale jeszcze to zweryfikuje.

Świece też wykluczam - wymieniane na początku sezonu (marzec 2009) - poza tym, jak wspominam powyżej, jak sie odpowietrzy układ paliwowy - neleje paliwa strzykawą - to pali od pierwszego dotyku. Problem jest jak moto postoi niepalone :/

 

Jak sprawdzić pompe paliwa? Macie jakieś sugestie lub pomysły?

 

Mirek

Edytowane przez liosty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec może masz gdzieś nieszczelność w układnie, dlatego układ zapowietrza sie i niepotrafi zassać paliwa, sprawdz wężyki, czy dobrze są sciśniete opaski, czy coś się nie polóźnioło. Niestety, nie mam pojęcia jak sprawdzić pompe paliwa, odkreć od niej wąż wychodzący, i sprawdz czy podaje paliwo, być może bez oporów pompóje, a pod ciśnieniem, obciążeniem przestaje, gdy wstrzykniesz jej paliwo, i załapie, chodzi już normalnie poniewać wytwarza się więkrza siła ssania i motocykl chodzi, a najgorzej ma zassać paliwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem jak tą pompe sprawdzić... Czy ona powinna działać tak jak w aucie - tzn po włączeniu zapłonu powinna podpompować aby uzyskać ciśnienie i dopompowywać jak ciśnienie spada? Czy pompa powinna cały czas pompować?

Robiłem test i po przekręceniu zapłonu nie pompuje...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WłochatyDR,

sprawdzę to przy najbliższej okazji jak znowu mi się zapowietrzy.

Wczoraj zapodałem mu paliwa i rozgrzałem moto - działa OK. Ale jak postoi ze dwa tygodnie to pewnie znowu będą problemy...

 

BTW - w moim garażu stoi jeszcze druga CBRa F4 kupiona od Michal750 (tak tak Michał, ta czerwono-niebiesko-biała :) ) więc w ostateczności mogę porównać jak działa pompa w jednym i drugim.

 

Mirek

Edytowane przez liosty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj odpalić z otwartym wlewem paliwa.

 

jak zdjąłem przewód paliwowy ze zbiornika i odkręciłem kranik to paliwo sie leeejeee aż miło :)

 

Czyli odpowietrzenie OK.

 

Zdejmij przewod paliwowy pomiedzy gaznikami a pompa paliwa i zakrec rozrusznikiem. Wtedy sprawdzisz czy pompa pompuje. Jesli omijasz pompe lejac bezposrednio do gaznikow paliwo to problem z droznoscia odcinka pomiedzy gaznikami, a bakiem. Filtr paliwa nie przypchany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jimi11, też myślałem o filtrze paliwa - wymienie go przed sezonem.

Michal750 - świece wykluczam - bo jak wleje się na siłę paliwo do gażników to pali od pierwszego strzału.

 

Z naszych dywagacji mam plan analizy gdy moto nie bedzie chciało palić:

1. Zdejme przewód pompa-gaźniki i sprawdze czy pompa pompuje

2. Jak nie pompuje, to wyjmę filtr paliwa i połącze przewody na krótko - i będę patrzył czy pompa pompuje

3. Jak zdejme filtr to bede od razu widział czy leci paliwo ze zbiornika

 

Gdzieś tu musi być cos do d...y że nie pali.

 

Dzięki za pomysły i sugestie - dam znać za jakieś 2 - 3 tygodnie jak wyniki testów :)

 

Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...