Skocz do zawartości

Informacje i doświadczenia z Moto Guzzi


SlowRider
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • 13 lat później...

Mam problem w temacie, nie zakładam osobnego wątku w dziale mechanika, bo nie mam sensu tak tematy rozdrabniać. Mam MG Falcone, bardzo niski przebieg, typowy z magazynu i chodzi tylko na ssaniu. Po wyłączeniu ssania gaśnie. Wszytko sprawdziłem gaźnik, wyczyściłem kilka razy i nie pomaga. Zamontowałem nowy gaźnik od MZ, bez zmian. Zapłon, zawory i kompresja sprawdzone. Czy miał ktoś coś takiego u siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Gaźnik mam VHB 29A. Gdy dodaję gazu to gaśnie, a powinna wtedy chodzić dysza iglicowa. Nawet po otwarciu na całego jest bida. Dmuchałem go kompresorem, psikałem WD40 we wszystkie dysze, kanaliki itp. Oczywiście widziałem, że są drożne. Gaźnik jest w bdb stanie, w komorze pływakowej pomimo stania nie było jakiejś katastrofy jak go kupiłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem filmik w sieci pokazujacy czyszczenie i rozbiorke i skladanie takiego gaznika. Jesli zrobiles to tak jak na filmie to jest niewystarczajace czyszczenie jakiegokolwiek gaznika. Czyszczacy korzysta z kompletu naprawczego, wiec w twoim wypadku moze byc ze uszczelki srub regulacji wolnych obrotow i ustawienia przepustnicy sa stare i puszczaja powietrze, ale glowny problem to otworki znajdujace sie korpusie gaznika dokladnie pod przepustnica i widoczne po jej wyjeciu. Sa co najmniej 2 ( a moze ich byc wiecej i sa wylotem ukladu wolnych i przejscia na wyzsze obroty.

Podstawowa sprawa jest sprawdzenie czy one sa drozne ( maja b.mala srednice ) i czy kanaliki do nich prowadzace sa rowniez drozne od dyszy wolnych do ich wylotu. Ja sprawdzam to w moich gaznikach Amal ( ktore sa dosc podobne ) strzelajac w otwor dyszy wolnych sprayem do czyszczenia czesci sprawdzajac jednoczesnie czy chmurki sprayu pojawia sie z obu otworkow pod przepustnica. Potem strzelam tym spary'em od strony sruby regulacyjnej zatykajac otwor dysy wolnych obrotow, dla sprawdzenia droznosci w obu kierunkach. Co i tobie radze zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...