Skocz do zawartości

Plecak na motocykl sportowy!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam sezon coraz bliżej i mam problem z zabieraniem gratów ze sobą w codziennej jeździe. W poprzednim motocyklu miałem kufer i nie było problemu. Teraz mam do wyboru niby torbę na zbiornik/zadupek lub też plecak. Torba jest wygodna i nie obciąża kręgosłupa, ale rysuje lakier. W sumie to mnie najbardziej martwi, dlatego też wole kupić dobry plecak na krótsze trasy. Mam na myśli typowo sportowy plecak: Vanucci Racing z twardą powierzchnią. Ktoś z takim jeździ lub może coś o nim powiedzieć. A może jest coś lepszego na rynku w podobnej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plecak knox-a

 

http://www.redline.com.pl/index.php?page=s...emid=64&lang=pl

 

kilku znajomych ma - podobno daje radę

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prosciej okleic przezroczysta folia ?

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propo plecaków to mi sie przypomniało jak kiedyś pałowałem grubo ponad dwie paki autostradą, zajeżdżam do domu, patrze o ku*wa plecak otworzony, brakuje jednego buta.

 

To dalej na autostrade szukam mojego mokasyna. Jade patrze - leży hehe.

 

Kiedyś jeszcze mi sie otworzył raz, od tego czasu spinam kółkiem zamek. :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czystym sumieniem mogę polecić plecaki tej firmy:

http://www.axio-poland.com/

Osobiście używam i póki co nie zamierzam szukać nic innego...

W W-wie widziałem w MCS-ie i Motoriście.

Edytowane przez Marcin Michna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z plecakami jeżdżę więcej niż bez. Ze wszystkich których miałam najlepiej sprawowały się w sztywnej powłoce zewnętrznej coś takiego - przynajmniej w jakimś stopniu zabezpieczają dodatkowo plecy oraz lepiej komponują się z kombinezonem i sportowym motocyklem.

Oczywiście tak jak Hunter wspomniał przy każdym plecaku trzeba uważać, aby czasami nie pogubić cennych rzeczy. Jeśli zamek nie ma dodatkowych zabezpieczeń przed odpinaniem, należy go spiąć chociażby agrafką, bądź związać sznurkiem. W moim aktualnym Ducati zamek jest chowany na rzep.

Edytowane przez KingRider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propo plecaków to mi sie przypomniało jak kiedyś pałowałem grubo ponad dwie paki autostradą, zajeżdżam do domu, patrze o ku*wa plecak otworzony, brakuje jednego buta.

 

To dalej na autostrade szukam mojego mokasyna. Jade patrze - leży hehe.

 

Kiedyś jeszcze mi sie otworzył raz, od tego czasu spinam kółkiem zamek. :biggrin:

 

 

Hunter w podobny sposob pogubilem na autostradzie kolanka do kanalizy :icon_mrgreen: Placak zapinam na klodke, lub wieze " warkoczykiem " koncowkami sowakow.

 

:crossy:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie pisać znowu tego samego, skopiuję swoją wypowiedź z innego forum:

 

Ja prawie zawsze wożę przy sobie sprzęt fotograficzny więc w razie gleby byłby lament i rozpacz. Ten sezon głównie przejeździłem w Axio Swift 2.0, tutaj masz test: http://www.motogen.pl/laboratorium/testyak...-2-0,art69.html

 

Plecak dobry, ale na sprzęt fotograficzny potrzeba typowego plecaka foto, więc u mnie by się dłużej nie sprawdził.

 

Kolejna opcja to jeszcze bardziej wzmacniany plecak HPRC3500 (coś jakby kufer zakładany na plecy), ale nie wiem czy w razie gleby na plecy nie było by masakry kręgosłupa.

 

Teraz jeżdżę w Dakine Mission Photo, ale to nie jest plecak motocyklowy (coś tam robią motocyklowego, ale plecaków nie).

Edytowane przez skinny500
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hunter w podobny sposob pogubilem na autostradzie kolanka do kanalizy :icon_mrgreen: Placak zapinam na klodke, lub wieze " warkoczykiem " koncowkami sowakow.

 

:crossy:

 

Innym razem zgubiłem bluze polarową i o mało co aparat fotograficzny. Teraz biore takie kółko jak do kluczy i spinam nim zamki. Mam spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Na krótsze wyjazdy stosuję tak:

Mała saszetka na magnesy na bak (na dokumenty, fajki itd) z Polo FLM - http://www.polo-motorrad.de/mb3_media/1/56...70220101150.jpg, koszt jakieś 50 zł.

Na plecy plecak Polo FLM, rozpinany wzdłuż co powieksza jego pojemność, udający garb, mieści się w nim naprawdę sporo, wyposażenie na 2-3 dni, w tym dość ciężkie buty DC. Nie mogę znaleźć zdjęć, kosztował coś koło 250 zł, ale jest kozacki do dziś, choć minęło kilka lat.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...