Skocz do zawartości

Czy da ktoś pomacać EXC 300?


Rekomendowane odpowiedzi

Może ja rzucę coś od siebie bo latam 300 juz chwilke czasu. Moto potrafi spalić dużo to jest prawda. Choć jak się umie wykorzystać jego moment obrotowy i leci np na niedzielny spacerek od tak, bez szaleństyw żeby sobie tylko grzyby pooglądać to pali dosyć mało, ale wiadomo że tak się tym nie jezdzi. Moment obrotowy od dołu naprawdę duży choć z tego co wiem do gas ma troszeczke lepszą krzywą momentu. Moj jak wchodzi na obroty to się poprostu tornado zaczyna, przednie koło do piątego biegu wycelowane jest prawie cały czas w niebo a ziemia za motocyklem leci na 10m :biggrin: Naprawdę jezdziłem na 4t różnych od DR 650 po yzf i crf 250 i 450 i stwierdziłem że innego motocykla jak 300 2T nie chce ;) Jestem pewien że jak ktoś się zarazi to już 4t nie kupi ;) A no i waga ; :bigrazz: 4t to pragnienie a jak wiecie pragnienie nie ma szans :biggrin:

 

 

http://www.motocykl-online.pl/testy/Masterenduro_2007

Myślę że warto przeczytać ;)

Edytowane przez rafael
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.bikepics.com/pictures/1782924/ jak widzisz na tym zdj, mam akcesoryjny większy bak, do którego wchodzą dwie "piątki" i jeszcze miejsca zostaje :biggrin: Do enduro to jest poprostu bezcenny dodatek ;) A paliwa niestety nie licze, tylko dolewam jak brakuje bo jak bym zaczął liczyć to włosy w tydzień siwe bym miał :biggrin:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sx 300 znajomego palił jak enduromaster pisze minimum 10/100 nawet przy lajtowej jeździe (rocznik coś koło 90 dokładnie nie wiem bo nawet sam właściciel niewiedział :D)

 

a co do sprzęgła.....kumpel zawsze sie popisywał startując z 4 albo 5 z miejsca z gazem na opór i strzał ze sprzęgła i przez rok nic sie ze sprzęgłem nie działo, ale on jeździł raczej w weekendy może stąd jeszcze sprzęgło żyło :D ale gume miał 140/90 więc nawet na piachu przy tym strzale sprzęgło czuło sie jak kastrowany facet :biggrin:

 

sx i exc róznią sie podobno głownie zestrojeniem zaworu wydechowego exc ma mocniejszy dól kosztem łagodniejszego przejścia do górnej częsci obrotów a sx jest narowisty jak cz cross i dól ma sporo słabszy niż exc ale ma kilka KM więcej

 

tak mi kiedyś ktoś z tego forum chyba tłumaczył :D

co do różnic silnikowych tłok jest taki sam w 300 czy to sx czy exc korba też chyba

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem taki bak kiedyś na ebayu 350 euro :D.Nie chodzi mi koszty paliwa tylko o to że w lesie nie ma CPN'ów...na tych 10litrach zrobisz 100km czy raczej nie??

Myślę że przy rozsądnym traktowaniu manetki tak. Zresztą odkręcać na maxa jest naprawde ciężko ;)

 

350 Euro ? to chyba za sam korek cena ;D

Edytowane przez rafael
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją 200 jeszcze mi sie nie udało zrobić na baku 100km, nie wiem dokładnie ile ma bak ale pewnie około 9l. Z resztą panowie, nie ma co rozkminiać nad spalaniem, wiadomo że pali w ch*j i tyle. Ten sprzęt kupuje się w wiadomym celu i trzeba być świadomym kosztów. Jak już wcześniej wspomniano, problemem jest zasięg, osobiście w dalsze wypady zabieram olej do paliwka. Świadomość tego, że wacha się kończy i trzeba się rozglądać za stacją benzynową akurat wtedy gdy jesteś na świetnej miejscówce, nie jest przyjemna, ale nie ma tragedii. Z resztą zazwyczaj gdy muszę tankować, to kumple którzy latają np. na DRZ 400 czy CRF450x też, zalewają, więc różnica w spalaniu nie jest kosmiczna. Nie mam zbyt dużego doświadczenia w enduro, więc nie będę się rozpływał nad zaletami i wadami EXC 200, ale mogę powiedzieć, że ten sprzęt spełnia moje oczekiwania i banan na mordzie gwarantowany :biggrin:

Zadbaj o zdrowie z najlepszą wyciskarką do soków!

 

Zapraszam do odwiedzenia sklepu w Warszawie, sprawdź na http://alesoki.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to co pisze marcin1989, różnica w spalaniu nie jest jakaś ogromna, sam na początku byłem w szoku że to tak "mało" pali :icon_mrgreen: przy tankowaniu wychodziło mi, w DRZ E jakieś 2-3 litry różnicy miedzy EXC 200 więc tragedii nie ma, a sprzęt bardzo lekki i poręczny.. sam się teraz zastanawiam czy nie sprzedać DRZ i kupić śmierdziela :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to co pisze marcin1989, różnica w spalaniu nie jest jakaś ogromna, sam na początku byłem w szoku że to tak "mało" pali :icon_mrgreen: przy tankowaniu wychodziło mi, w DRZ E jakieś 2-3 litry różnicy miedzy EXC 200 więc tragedii nie ma, a sprzęt bardzo lekki i poręczny.. sam się teraz zastanawiam czy nie sprzedać DRZ i kupić śmierdziela :icon_razz:

 

 

Kuźwa ale nadal nikt nie chce dać sie karnąć... :icon_twisted: :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie koledzy. Czytać pierwszy post i się ugadywać z kolegą na jazde a nie tylko każdy zachwala swoje moto :biggrin:

Nooo, a najlepiej na przyczepe/w busa i pod dom mnie podjechać. :biggrin:

 

Rafael, widze ty jedyny wyznawca gasa na forum? Czy słabo sie rozglądam?

 

Czemu nic o nich tu nie ma? To chyba całkiem dobra maszynka, co?

 

Otworzyłem oddzielny temat dla gazika, napiszcie coś ciekawego z praktyki.

 

 

Pozdro

Edytowane przez murdoch2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...