Skocz do zawartości

wstawianie kalamitek do wahacza


slawekn19
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież wózki sklepowe nie maja wahacza...

lodówki też

rowerki dziecięce również...

Hmmm...a w sumie to do czego to chcesz wstawić???

Zapoznałeś się z regulaminem??

Jak się zapoznasz to popraw swój błąd a my postaramy się Ci pomóc.

 

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli producent nie dał kalamitek to znaczy że nie są potrzebne.

 

 

PS. W ogóle skąd ta nazwa "kalamitki"? Słownik przeglądarki nie kuma tego, trudne do pisania i w ogóle jakoś dziwnie brzmi. Jest na to jakaś porządna nazwa?

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli producent nie dał kalamitek to znaczy że nie są potrzebne.

PS. W ogóle skąd ta nazwa "kalamitki"? Słownik przeglądarki nie kuma tego, trudne do pisania i w ogóle jakoś dziwnie brzmi. Jest na to jakaś porządna nazwa?

Tak.Smarowniczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smarowniczki :icon_razz:

 

Jeśli jest to enduro to zawsze się przydadzą tu link

http://www.cambouis.com/xt600/600TTR-suspe...ion-arriere.htm

jak koleś dorabiał do ttr do pozostałych dźwigienek…oczywiście zaznaczył ze nie bieze odpowiedzialności za zmiany w wytrzymałości materiału :bigrazz: .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaaa. No właśnie. Chyba zmęczony jestem. Od milionów lat używam obu określeń, szczególnie "kalamitka" a "smarowniczka" wypadła mi z głowy dziś. Chociaż jest trudniejsza w pisaniu to i tak wolałbym używać tego określenia, brzmi jakoś lepiej. Albo "kalamitka" brzmi gorzej, sam nie wiem. :biggrin:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sadze zeby nawircenie malego otworu w odpowiednim miejscu mialo znaczacy wplyw na oslabienie, co innego wykonanie otworu o ostrych ksztaltach, z drugiej strony, przynajmniej u mnie, rozlozenie i przesmarowanie dzigni nie jest problematyczne

Usługi IT - www.tricori.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież wózki sklepowe nie maja wahacza...

lodówki też

rowerki dziecięce również...

Hmmm...a w sumie to do czego to chcesz wstawić???

I motocykle też. Niektóre. Fabrycznie mają.

 

A potrzebne to jest, jeżeli ktoś używa motocykla dłużej niż "2 lata i na sprzedaż". Starsze Hondy tak mają....

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze mozna rozebrac i nasmarowac , odrazu sprawdzasz stan lozysk i uszczelniaczy.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co o tym myślicie, czy nie osłabi to zbytnio wahacza? jeśli już to w których miejscach proponujecie bo sam nie wiem czy warto coś kombinować?

Dobry patent. Mam w swoim motocyklu. Tam nie ma specjalnych obciążeń. Można wiercić. Nic się nie dzieje. Co do miejsca to zależy od motocykla. Tak żeby było łatwo dojść ze smarownicą. Warto też zrobić otwór w tulejce w którą wchodzi ośka. Dzięki niemu nasmarujesz też ośkę wahacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaaa. No właśnie. Chyba zmęczony jestem. Od milionów lat używam obu określeń, szczególnie "kalamitka" a "smarowniczka" wypadła mi z głowy dziś. Chociaż jest trudniejsza w pisaniu to i tak wolałbym używać tego określenia, brzmi jakoś lepiej. Albo "kalamitka" brzmi gorzej, sam nie wiem. :biggrin:

 

 

 

Jasne ze 'kalamitka' brzmi lepiej :biggrin: a do tego ktos nie wtajemniczony nie wie o czym mowa ;]

 

Romet Kadet -> Wsk 125 -> Bandit 600 -> Intruder 1400 -> Dr 800

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie. Ja nie mam pojęcia co to jest. Ktoś mógł by mi to wytłumaczyć do czego to służy ? ;>

http://www.forumsamochodowe.pl/slownikmoto.../191,kalamitka/

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...