Skocz do zawartości

PRZESTROGA!!! ....


KLAUDIUSZ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Polskie spoleczenstwo jest niereformowalne i dopoki nie bedzie bardzo restykcyjnych kar za jazde na gazie, nic i nikt nie jest w stanie tego zmienic :icon_evil:

 

są coraz bardziej restrykcyjne. jakiś czas temu zmieniono kwalifikację czynu z wykroczenia na przestępstwo. swoją drogą ciekaw jestem, czy odnotowano po tej zmianie jakąkolwiek poprawę? bo nasi "władycy" chętnie się rzucają do karania społeczeństwa, lub przykręcania śruby restrykcjom pod sztandarami poprawy sytuacji, tylko potem jakoś niechętnie ktokolwiek ich z tych zmian rozlicza...

 

BTW możliwość odebrania pojazdu jako "narzędzia przestępstwa" też rozważano, AFAIR sprawa oparła się o trybunał konstytucyjny. czyli nie mogą odbierać, bo to godzi w prawo własności

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kary są surowe!

 

Jakie, ku*wa, surowe ???

Zabranie prawa jazdy i dwa lata wieznia ???

A taki ciul jak zabije po pijaku kogos i wyjdzie na wolnosc to i tak wsiadzie bez prawka do auta i pojedzie.

Zniesienie ograniczenia promili do 0,00 ??

 

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

BTW możliwość odebrania pojazdu jako "narzędzia przestępstwa" też rozważano, AFAIR sprawa oparła się o trybunał konstytucyjny. czyli nie mogą odbierać, bo to godzi w prawo własności

jsz

 

 

Może dodatkowy madat w wysokości wartości prowadzonego pojazdu ?

 

Paweł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie, ku*wa, surowe ???

Zabranie prawa jazdy i dwa lata wieznia ???

A taki ciul jak zabije po pijaku kogos i wyjdzie na wolnosc to i tak wsiadzie bez prawka do auta i pojedzie.

Zniesienie ograniczenia promili do 0,00 ??

 

Sory, ale przeginasz.

Po pierwsze rozróżniono w prawie jazdę po spożyciu (od 0,02 do 0,05 promila) i pod wpływem (powyżej 0,05 promila) - to drugie jest przestępstwem za które grozi 2 lata więzienia + utrata prawa jazdy. Wystarczy, że będziesz przestawiał auto z ulicy do garażu (20 metrów) w środku nocy po 2 piwach i bach - grozi Ci 2 lata. Moim zdaniem to nie mało. To co piszesz (zabicie kogoś pod wpływem) to zupełnie inne przestępstwo (z okolicznością dodatkowo obciążającą) i inna kara (od 8 lat o ile dobrze pamiętam wzwyż) więc nie jest to mało - ale tu można się zastanawiać czy np. jazda po alkoholu ze skutkiem śmiertelnym nie powinna być traktowana jako np. zamiar ewentualny.

 

Co do 0,02 jako dolna granica - moim zdaniem dobrze jest jak jest. Ostatecznie by bowiem doszło do tego, że jadłeś czekoladki i ciasto z alkoholem i idziesz do pierdla.

 

 

[...]

BTW możliwość odebrania pojazdu jako "narzędzia przestępstwa" też rozważano, AFAIR sprawa oparła się o trybunał konstytucyjny. czyli nie mogą odbierać, bo to godzi w prawo własności

jsz

 

Z tego co pamiętam przez jakiś czas to działało i byli tacy co tracili samochody - nie wiem czy po wyroku trybunału (dotyczącego ogólnej zgodności przepisu z konstytucją) odzyskali swoje samochody.

Edytowane przez krycek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zniesienie ograniczenia promili do 0,00 ??

 

Mysle ze wtedy to dopiero by wzrosla ilosc jezdzacych po spozyciu...

Przykladowo w Anglii dopuszczalne jest 0.8 promila, a w USA w stanie California 0.7.

Osobiscie bym nie wsiadl po 0.8 do samochodu, ale gdyby zwiekszono limit do 0.3 to ktos kto wypije piwo, ma swiadomosc ze jak wiecej nie wypije to moze jechac. A tak jak teraz jest w naszej polskiej mentalnosci: "Pij, i tak juz teoretycznie nie mozesz jechac"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przepisy są dość srogie jeśli chodzi o jazdę po pijaku,ale i tak w sądzie zapadają złagodzone wyroki i kary.

 

Kumpel jechał pijany w trzy du*y ulicami miasta,na gorąco złapał go patrol policji bo zauważyli że jedzie zygzakiem całą szerokością jezdni.

 

Nie wiem czy dostał jakiś wyrok w zawieszeniu-nie pytałem, ale 2000 zł kary i na 2 lata prawko zabrali.

Prawdopodobnie po roku czasu ma duże szanse na odzyskanie prawa jazdy.

 

Zdecydowanie jest to łagodna kara wydana przez Sąd,już się cieszy że rok czasu zleciał tak szybko że nawet tego nie odczuł (jak on to powiedział "ch*j nie wyrok).

 

Czasami widzę taką informacje na policyjnych stronach internetowych:

 

"Policja prosi o kontakt świadków ,którzy widzieli zdarzenie do którego doszło przy ulicy XYZ, gdzie kierujący autem marki XYZ potrącił na przejściu dla pieszych prawidłowo idącą dziewczynkę w wieku 9 lat,sprawca wypadku pośpiesznie dodał gazu i natychmiast odjechał z miejsca wypadku nie udzielając poszkodowanej pierwszej pomocy.W wyniku wypadku potrącona dziewczynka doznała ciężkich obrażeń ciała i została przewieziona do szpitala,niestety nie udało sie jej uratować i dziewczynka zmarła po dwóch godzinach".

 

Gdy policja znajdzie takiego delikwenta po pewnym czasie,okazuje się że gdy doszło do wypadku był pod wpływem alkoholu i uciekł z miejsca zdarzenia bo bał się konsekwencji.A co by było gdyby nie odnaleziono sprawcy...je*any cieszyłby się nadal normalnym życiem.

 

Dlatego uważam że bardzo pijanych kierowców (potencjalnych morderców) nie należy traktować łagodnie,karać surowo,nie żałować gnojków !

To tylko kilka piwek,coś tak niewinnego a jednak tak kur*wsko bezczelne,chamskie i głupie co prowadzi do tragedii (często niewinnych osób).

 

Pasji nie zmienię, bo jak to zrobić, gdy słyszę w sercu sportowy motocykl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka historyjka.

Wycieczka w dwa motocykle z moją kobietką. Przystanek w opolskiem na drodze krajowej na kiełbaskę w przydrożnym barze.

Dwóch naprutych panów kończy piwo i wsiadają do Polo i jadą. Tylko ja zadzwoniłem na policję i poinformowałem, kto, czym gdzie wyruszył.

Tumiwisizm... eh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie po roku czasu ma duże szanse na odzyskanie prawa jazdy.

 

żadnych, przynajmniej przepisy w żaden sposób nie przewidują takiej możliwości. zakaz prowadzenia to nie wyrok za kratami, gdzie można "za dobre sprawowanie" wyjść po połowie, bo i tak cele przepełnione

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... a możesz to jakoś uzasadnić? z lektury forum prawników (gdzie takich pytań jest od groma) wynika, że nie ma takiej możliwości

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, znajomemu zabrali za jazde po alko na 2 lata-wiem że po jakimś czasie pisał o możliwość wcześniejszego odzyskania prawka.

Edytowane przez ernestZL

Od wojny, głodu, TVN-u i Platformy, zachowaj nas Panie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klip trochę długi ale ciekawy. Moim zdaniem taki klip powinien być obowiązkowym punktem na pierwszych zajęciach z teorii na kursach prawa jazdy.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry film :buttrock: , lubię sobie czasem pooglądać takie drastyczne bo sprowadzają mnie na ziemię. Ten z sms-owaniem za kółkiem przypomniał mi jak 5 lat temu omal nie zakończyłem żywota na drzewie przy pewnej drodze lokalnej... zabrakło dosłownie ćwierć sekundy. Od tamtej pory nawet nie czytam sms-ów podczas jazdy, albo proszę pasażera, albo oddzwaniam...

Edytowane przez patyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...