Skocz do zawartości

Triumph Rocket III


Kapiszon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za info.
Przyjmując właśnie, że nie chodzi o luźno wisząca klamkę i szparę, tylko o luz na lince/klamce wyszło, że wprost odwrotnie luz miałem za duży, bo 4 mm, więc ustawiłem Twoim sposobem (z suwmiarką) na 2,5 mm (skoro zalecają 2-3 mm).
Wymiar ten pokazuje po odciągnięciu koszulki z linką (mierzone tak jak Ty piszesz), jak i mierzone na klamce po delikatnym jej naciśnięciu palcem aż do poczucia lekkiego oporu (podobnie wychodzi jak lekko się pociśnie wodzik z linka przy silniku). Oczywiście po puszczeniu koszulki/klamki luzu już nie ma (mogli to doprecyzować w instrukcji, a nie wprowadzać w błąd). Mam nadzieję że to ustawienie okaże się prawidłowe (choć i poprzednio wydaje mi się że było ok).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No! i o to chodziło. Sprawdź jak to dział podczas jazdy, dopiero wtedy się okaże czy jest dobrze. Podpowiem tylko, że jak się zatrzymasz i łatwo znajdziesz luz to znaczy, że linka jest dobrze naciągnięta. Gdyby była za bardzo naciągnięta to poczujesz ślizganie sprzegła, wtedy trzeba poluzowac ale do momentu w którym nadal łatwo wrzucasz i znajdujesz luz na postoju. Jesli na postoju masz problem z wrzuceniem luzu to znak, ze jest lina za luźna i trzeba podciagnąć. Sumując wnioski, ma byc tak żebys łatwo luz wrzucał na postoju ale zeby sie nie ślizgało sprzegło nawet jak mocno dasz w palnik po puszczeniu sprzęgła. To jest takie ustawienie pomiedzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No! i o to chodziło. Sprawdź jak to dział podczas jazdy, dopiero wtedy się okaże czy jest dobrze. Podpowiem tylko, że jak się zatrzymasz i łatwo znajdziesz luz to znaczy, że linka jest dobrze naciągnięta. Gdyby była za bardzo naciągnięta to poczujesz ślizganie sprzegła, wtedy trzeba poluzowac ale do momentu w którym nadal łatwo wrzucasz i znajdujesz luz na postoju. Jesli na postoju masz problem z wrzuceniem luzu to znak, ze jest lina za luźna i trzeba podciagnąć. Sumując wnioski, ma byc tak żebys łatwo luz wrzucał na postoju ale zeby sie nie ślizgało sprzegło nawet jak mocno dasz w palnik po puszczeniu sprzęgła. To jest takie ustawienie pomiedzy

dzięki, za podpowiedź. oczywiście potestuję. a szczerze mówiąc w zeszłym sezonie czasami szukałem luzu, co sugerowałoby za luźna linkę z tego co piszesz, a jak sprawdziłem tu luz był właśnie z 4 mm a nie te zalecane 2-3 mm. potestuję mam nadzieję że już niedługo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szukasz luzu to znaczy, że na lince jest za duzy luz i trzeba podciągnąć. Oczywiście jak na postoju wciśniesz sprzęgło i nie możesz klepnąć luzu. To znak, ze podciągamy linkę ale tylko tyle co trzeba, jak podciągniesz za dużo to sprzęgło zacznie sie ślizgać jak bedzie puszczone.......a to tez źle.

Edytowane przez Ksylo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny, upodobnił się do Diavela. To już trochę inny styl. Nie wiem czy tym we dwójkę da się polatać na długie traski. Co z bagażami? To taki lanser na krótkie odcinki bardziej. Dla mnie stary jest praktyczniejszy póki co. Nowemu trudno odmówic stylu i urody ale kosztem walorów turystycznych niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ładny, upodobnił się do Diavela. To już trochę inny styl. Nie wiem czy tym we dwójkę da się polatać na długie traski. Co z bagażami? To taki lanser na krótkie odcinki bardziej. Dla mnie stary jest praktyczniejszy póki co. Nowemu trudno odmówic stylu i urody ale kosztem walorów turystycznych niestety.

 

Jezdzilem starym i mialem wrazenie, ze prowadze ciezarowke.

 

Nowy jest naprawde ladny ale do Diavel*a mu daleko i visualnie i napewno pod wzgledem prowadzenia, choc przy tym ostatnim moge sie mylic..

 

Pod koniec Maja lub na poczatku Czerwca zrobie jazde probna i wtedy bede wiedzial.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a prowadziłeś kiedyś ciężarówkę? Zależy wszystko z czego się przesiadłeś na Rocketa, wazne sa tez twoje gabaryty i waga. Dla mnie jest idealny ale na pewno nie dla każdego. Ładny ale mu daleko do Diavela - znowu to samo, dla jednego daleko a mnie akurat bardziej sie podoba. To chyba kwestia indywidualna, reszta to tylko pieprzenie. Zrób jazdę próbną, zacznij od ciężarówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a prowadziłeś kiedyś ciężarówkę? Zależy wszystko z czego się przesiadłeś na Rocketa, wazne sa tez twoje gabaryty i waga. Dla mnie jest idealny ale na pewno nie dla każdego. Ładny ale mu daleko do Diavela - znowu to samo, dla jednego daleko a mnie akurat bardziej sie podoba. To chyba kwestia indywidualna, reszta to tylko pieprzenie. Zrób jazdę próbną, zacznij od ciężarówki.

 

 

Misiu, jak ja jezdzilem ciezarowka, to ty nastojeco pod szafe wchodziles.

 

Po przetestowaniugrubo ponad setki motocykli mam ciut pojecia jak sie co prowadzi ijakie ma wlasciwosci jezdne. Gabaryta mam takie sobie 186 cm i wtedy 115 kg - wystarczy ?

 

No jak sie jedzie na wprost to fakt jest idealny!

 

Rozumiem, ze wilmoznemu wlascicielowi tego motura moja opinia nie pasi, no coz, bede musial z tym zyc ! :icon_mrgreen:

 

Aaaaaaa, gust sie ma albo i nie, fajnie, ze tobie on pasi, jak bede mial jeszcze ze 30 lat wiecej, to tez moze mi bedzie pasil, choc watpie ! :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Centymetr jesteś mniejszy ode mnie i ważysz kilo więcej, dlatego nie masz pojęcia o Rockecie. Jestez źle wyważony i za krótki. Twoje przechwałki też nie robią wrażenia, wracaj do ciężarówki, Misiu ;)

 

Tak z ciekawosci zapytam sie, jakie to trzeba miec pojecie ?

 

Do tej pory wydawalo mi sie, ze o wyborze motura decyduja wrazenia i intuicja, no prosze, a tu przyjdzie Jakis inteligentny inaczej i stwierdzi, ze trzeba

 

sie znac :icon_mrgreen: No coz, Radom stan umyslu :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze od czasow przedszkola niewiele sie rozwinales, takie bowiem teksty tam ostatnio slyszalem :icon_mrgreen:

 

widze ze masz niesamowity Problem zz faktem, ze ktos ryczy miec inne zdanie na temat modelu ktory sobie wybrales. No coz, swiadczy co najwyzej o tobie i o twojej nietolerancji, to tak delikatnie powiedziane.

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...