Skocz do zawartości

Sport do turystyki


Rekomendowane odpowiedzi

Co do zx9r to miałem z 99 roku i do turystyki to niezbyt się nadawał na większe dystanse ponieważ pozycja raczej sportowa, mało odprężona, mało miejsca dla pasażera, w sumie duże spalanie (jazda na listonosza ok7 l, a normalnie to pełny bak na 200 km). Bardziej uniwersalnym motocyklem jest wg. mnie yamaha fzs 1000, więcej miejsca, mniejsze spalanie ( i przede wszystkim wskaźnik poziomu paliwa) ta sama moc co w 9 i odrobinę większy moment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakaś dziwna ta Dziewiątka była :biggrin:

 

Mi ZX-9R przy jeździe rzeczywiście turystycznej (do 160 km/h, bez większego pałowania) pali spokojnie poniżej 6 litrów, w dwie osoby z bagażem. Mój osobisty rekord to 4,9l/100 km, ale wtedy wtedy akurat przestrzegałem chyba każdego ograniczenia prędkości jakie było na trasie ;-) Pozycja kierowcy bardzo odprężona, jedynie siedzenie twarde. Pozycji pasażera nie sprawdzałem, ale kobita nie narzekała - a zjeździliśmy we dwoje kawałek Europy tym sprzętem. Oczywiście, nie jest to FZS o wielkiej kanapie i pozycji typowo nakedowej, która mi zresztą kompletnie nie odpowiada, ale 9 to ogólnie duży i wygodny motocykl ze sporymi aspiracjami sportowymi i potencjałem znacznie większym, niż większość sport-turystyków typu VFR, XX itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Wam powiem że ostatnio przejechałem się gixerem 750 K1 (wydaje mi się że bez względu na pojemność wszystkie K1, K2 i K3 są gabarytowo takie same) i był dużo mniej wygodny niż moja cebra. Kolana wyżej, kierownica niżej, ogólnie nie na dłuższe trasy. O R1 to nawet nie ma co wspominać, nawet gaźnikowce są 2x bardziej niewygodne niż te gixery. Tak że ja bym polecał jakąś hondę, cbr albo vfr bo to są mega wygodne sprzęty w porównaniu do innych plastików. Co z tego że nie mają 150 koni? 100 w zupełności wystarczy do wszystkiego jeśli umie się je wykorzystać, a już na pewno do turystyki.

Edytowane przez Lime82

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gixerem K2 zjeździłem Bułgarię i Rumunię - w jedną osobę spoko daje radę :) JEdyna uciążliwość, jak w każdym plastiku (ale to i w ZZR który jest turystykiem miałem) to bolące ręce jak się przez dziurawe miejskie drogi przeciska. Za to w trasie - luzik.

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek napisz coś wiecej o tym sprzęcie, jakies problemy, gabaryty, poręczność ? Spalanie, największe wady, największe plusy itd. Będę wdzięczny :) Pzdr.

 

P.S. Szkoda, że na bikepics nie ma fot z tych wypadów gixerem :) pewnie ciekawie by sie oglądało . Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chcę na nim zarobić tylko kupić coś w przyzwoitym stanie, żeby posłużyło jakiś czas. Pozatym chcę ubezpieczyć moto w Polsce bo tutaj stawki są zabójcze.

 

Z kupnem takiego możesz mieć mały problem :wink:

 

Co do turystyki, co kto lubi, nawet na sporcie można komfortowo uprawiać turystykę. Wytarczy lubić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakaś dziwna ta Dziewiątka była :biggrin:

 

Mi ZX-9R przy jeździe rzeczywiście turystycznej (do 160 km/h, bez większego pałowania) pali spokojnie poniżej 6 litrów, w dwie osoby z bagażem. Mój osobisty rekord to 4,9l/100 km, ale wtedy wtedy akurat przestrzegałem chyba każdego ograniczenia prędkości jakie było na trasie ;-) Pozycja kierowcy bardzo odprężona, jedynie siedzenie twarde. Pozycji pasażera nie sprawdzałem, ale kobita nie narzekała - a zjeździliśmy we dwoje kawałek Europy tym sprzętem. Oczywiście, nie jest to FZS o wielkiej kanapie i pozycji typowo nakedowej, która mi zresztą kompletnie nie odpowiada, ale 9 to ogólnie duży i wygodny motocykl ze sporymi aspiracjami sportowymi i potencjałem znacznie większym, niż większość sport-turystyków typu VFR, XX itp.

 

Potwierdzam i popieram.

 

Akurat w spalaniu masz to samo co u mnie, rekord 5,2l/100km.

 

A jeśli chodzi o trasę, to dupa i nadgarstki trochę bolą po przejechaniu 600km :buttrock:

 

Do 300km to relax, a poniżej 100km to sie nie opłaca odpalać :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Targają ale z UK w Irlandii motocykle są droższe.

Ja nie chcę na nim zarobić tylko kupić coś w przyzwoitym stanie, żeby posłużyło jakiś czas. Pozatym chcę ubezpieczyć moto w Polsce bo tutaj stawki są zabójcze.

Zasatanow sie dwa razy. W Irlandii kupisz motocykl pewny z prawdziwym przebiegiem i wcale nie bedzie drozej, bo policz ile bedzie Cie kosztowala wycieczka po moto do PL i jak kiedys bedziesz chcial tez tam sprzedac motocykl to policz x2. Porownaj tez ubezpieczenie AC+OC w Polsce i Irlandii, chyba duzej przepasci nie bedzie. Ja we Francji raz mialem moto na krajowych papierach i wiecej do tego nie wroce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasatanow sie dwa razy. W Irlandii kupisz motocykl pewny z prawdziwym przebiegiem i wcale nie bedzie drozej, bo policz ile bedzie Cie kosztowala wycieczka po moto do PL i jak kiedys bedziesz chcial tez tam sprzedac motocykl to policz x2. Porownaj tez ubezpieczenie AC+OC w Polsce i Irlandii, chyba duzej przepasci nie bedzie. Ja we Francji raz mialem moto na krajowych papierach i wiecej do tego nie wroce.

 

Racja :flesje:

 

Jeśli pracujesz w Irl,nie możesz jeżdzic na polskich tablicach. Garda ma prawo zabrać Ci motocykl i wytoczyć sprawe.....niewarto :rolleyes:

 

Szukałes na pólnocy????

Edytowane przez Syrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee jakoś widzę, że wiara jeździ i problemów nie mają. Rozumiem, że mogą się czepiać puszki na polskich blachach bo jednak kierownica po drugiej stronie, ale moto? Jak za bardzo się nie świruje nie powinno być problemów.

 

Niemniej jednak przejdę się jutro dowiedzieć na ile chcą mnie walnąć w ubezpieczalni...

Edytowane przez :W:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...