Skocz do zawartości

Honda NR 750 - ma ktoś?


Rekomendowane odpowiedzi

Obejrzyj ponownie ten filmik i powiedz który bardzo wysilony silnik nie puszcza takich bąków jeżeli jakiś bogaty debil kręci go pod 10.000 obr na zimno?

Piotrze , jest to przerost formy nad treścią skierowany do doceniających tylko przerost formy nad trescia. Takie moje zdanie.

 

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Może i nie honda, ale też bardzo ciekawy motocykl:

 

Latałem kiedyś Suzuki GT250. Mały pierdzik, z wyglądu jak Suzuki GN250 a z dźwięku jak rozdymana Jawa TS. Ale to był szatan nie motór. Z 4k RPM ostro w palnik i stawał na koło jak chciał. Bałem się tego czegoś. Moc 2T jest niebezpieczna dla nieobeznanych z tym tematem. A co dopiero 750ccm w 2T. :icon_twisted:

 

 

Natomiast RVF to nie taki rodzynek. Chociaż konkret moto i okrzyknięty jednym z lepszym sportów w historii. W UK dość dużo tego jeździ.

 

A Honda NR750 była inspiracją przy tworzeniu VFR750 ostatniej generacji. Trochę podobieństwa mają. Dlatego zawsze podobała mnie się ta VFR750. Zaczynałem się interesować japonią akurat jak VFR750 miała premierę. Mój pierwszy ŚM który kupiłem zawierał porównanie VFR vs.TL-S.

 

Z rodzynków 2T to polecam jeszcze Suzuki RG500. Ostro wymiatał po torach swego czasu. :buttrock:

 

A z bardziej przyziemnych (dostępnych dla Nas) sprzętów, klasyki sportów jest np. takie coś:

http://cgi.ebay.co.uk/SUZUKI-GSXR-1100-J-G...=item27aeac55ce

"ITS AN ORIGINAL 'J' MODEL, WHICH WAS THE LAST OF THE 'HYPERSPORT' MODELS,

ONLY MADE FOR 1 YEAR IN 1988.

INSTANTLY RECOGNISED BY ITS 3 SPOKE 18" WHEELS."

 

Paskudny i uroczy jednocześnie. Mnie się bardzo podoba, no ale ja mam słabość do starych Suzuki, szczególnie GSXR i RF. :biggrin:

 

Yamahę R7 też można czasem spotkać w UK na sprzedaż. Ceny dość wysokie ale to nie byle jakie moto. Nie podkręcona 600 zmieszana z 1000ccm. Każdy kumaty w temacie wie że Yamaha chciała wbić się do oficjalnych wyścigów ale do tego musieli mieć produkcję seryjną czyli nie mniej niż 500 sztuk motocykli wyprodukować. No to stworzyli swój pocisk na tor, ubrali w lampy i kierunkowskazy i w takiej formie natrzepali 500 sztuk dla ludu. Częśc poszła do ludzi, część poszła w wyścigi i tak powstała "rodzyna". :biggrin:

 

NR wygląd niczym Ferrari wśród motocykli.

Nie uderza Was podobieństwo? http://th.interia.pl/40,b79b947201674307/ps_testarossa.jpg

:biggrin:

 

"Gdyby Ferrari wyprodukowało motocykl na pewno wyglądałby jak Suzuki RF". Takie coś gdzieś kiedyś wyczytałem.

http://pride-u-bike.com/catalog/suzuki/Suz...F-600R-1992.jpg

 

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

jesli moge jeszcze cos dodac, to nietypowy motor robil jeszcze w 80 latach Norton, jego silnik mial wirujacy tlok czyli byl to tak zwany silnik Wankla.(model comodore chyba) Nr nowka kosztowala 100 000 marek , i trzeba dodac ze te owalne tloki mialy podwojne korbowody. znalazlem dwie sztuki na sprzedaz,jedna 60 tys eur , druga150 tys eur , prawie nowki, spora roznica w cenie. nie jestem pewny ale Capirossi bil jakies rekordy na tym moto ,chyba cos pod 300km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...