Skocz do zawartości

Jakie CB Radio?


Vector
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :flesje:

 

Koledzy jakie są dobre CB? Firmy? Modele? Nie znam się, pytam czy ktoś ma pojęcie co warto kupić? Słyszałem, że w CB numer 1 jest President, ale ile w tym prawdy?

 

Jaką antenę najlepiej kupić? Rozumiem, że najdłuższą, jakieś inne sugestie?

 

Pozdrówki :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CB President Johny II . Antena tez Presidenta.

 

cholernie przereklamowane - potwornie drogie.

 

ja miałem wcześniej Alana 199A - niska półka cenowa i podobno jakościowa. No to mi się zachciało czegoś lepszego, sprzedałem midlanda i kupiłem Johnego. Najgorszy wybór w moim życiu. Nic lepiej (czasami się zastanawiam czy alan nie był lepszy) a napewno drożej.

 

 

Za to ważna jest antena, jej długość i cewka. Ale do normalnej okazyjnej jazdy to wystarczy jakaś metrówka (też polecam midlanda).

 

veni , vidi .... i oczom nie wierzę

 

Vulcaneria.pl

 

DajęMuNaZimnym i smażę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Uniden 520xl +Siro ml145

 

UNIDEN 520xl to jest to samo co President JohnyII .HarryII wyglądają tak samo i posiadają tą samą płytę główną a jest dużo tańsze niż President . różnica jest taka że na panelu czołowym jest tylko inna nazwa produktu . http://www.forum.krotkofalarskie.pl/viewtopic.php?p=1020

Co do anteny siro ml 145 i dobrze to zestroić i będziesz zadowolony

Edytowane przez 7FIODOR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko uniden jest dostępny tylko spod lady albo używany.

 

no i nie ma zgodności na polskę

 

Kupując Unidena do tego radia było dodane świadectwo homologacji oraz deklaracja zgodności z czasów przed aferą z "nielegalnymi unidenami" Tak więć skoro urządzenie ma wszystkie wymagane dokumenty używanie go jest całkowicie legalne i zgodne z prawem.

 

No w sklepie go raczej nie kupisz ale na allegro http://www.allegro.pl/item825588443_cb_rad..._gwarancja.html

Edytowane przez 7FIODOR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi się marzy alan 87 :bigrazz:

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ja używam najtańszego chyba Midlanda Alan Plus, do tego antena Hustlera, w sumie całość coś koło 250 zł i do moich amatorskich potrzeb (czytaj - namiar na miśków), spokojnie mi wystarcza...

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam najtańszego chyba Midlanda Alan Plus, do tego antena Hustlera, w sumie całość coś koło 250 zł i do moich amatorskich potrzeb (czytaj - namiar na miśków), spokojnie mi wystarcza...

pzdr

 

Dokładnie, a jak ktoś chce pogadać z odległości 15 kilometrów to musi kupić presidenta i 4 metrowy bat. Ja wydałem w sumie 2 stówy i na te 7 kilometrów słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, to jest pytanie podobne do tych jaki motocykl kupić. Każdy bedzie doradzał Ci swój, bo każdy ma inne potrzeby. Ja bym odobiście zaczął od wybrania anteny, to jest bardzo ważna dezyzja, oraz od sposobu jej montażu tj . dziurka w karoseri, magnes, czy uchwyt. Musisz też wybrać długość i tu sprawdza się prawda im dłuższa antena tym lepsza. (ja wybrałem coś po środku czyli lemma 120cm - bo 2m bata jkoś mi nie odpowiadało, a gdy założyłem 30cm presidenta, to mało co do mnie dolatywało) Ważna jest aby po podłączenu radia z anteną dostroić je, aby działało dobrze i nie przeszkadzało innym w odsłuchu twojego nadawania(piski, trzaski itp.) A co do wyboru radia ja mam alana 48+multi radyjko w pełni spełniajace moje potrzeby. Ma pełną regulację zarówno rf grain jak i squelch dzięki którym mogę sobie zawsze ustawić radio w taki sposób aby odbiór i nadawanie były jak najlepsze. Polecam je w pełni.

<p>była mz - była xj600s - była vn800 - była vl 800 - był Road King 1550 - był Fat Boy TC 96 - była Electra TC - był Night Rod - był Heritage Softail TC jest Electra i Softail Springer - malina. :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...