Skocz do zawartości

Wybór opon na tor


Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawostka przyrodnicza. Dzwoniłem w takiej właśnie sprawie do Pana "Gumisia" polecanego powszechnie i w związku z tym, że nie miał akurat takiego rozmiaru 120/60 pytałem go czy można dać 120/70. Nie powiedział, że nie ale twierdził, że może się gorzej jeździć. Zamówiłem taką, dziś może założę i sprubuję pojeździć to się wypowiem.

"Leję na fałki i śmierdzące cwajtakty"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No k...a, znawcy kochani, 120/70 jest wyższa o 12 mm od 120/60 (matematyka na poziomie podstawówki). Czyli przód podniesiemy o 12 mm. Dla sporta to gorzej (w zależności od naszej jazdy, w różny sposób to odczujemy), ale to możemy skompensować obniżeniem półki o 12 mm na lagach lub zwiększeniem SAGu o 12 mm (teoretycznie, bo lepiej tak nie zrobić, SAG ma mieć pewną konkretną wartość i już, nagła zmiana o ponad 10 mm to dużo i psuje nam inne ustawienia). Lub jeszcze możemy kombinować z geometrią tyłu - modyfikacja SAGu lub inna opona (wyższa), aby zachować proporcje.

Jak ja lubie te motury :) . Samochody to ku....s

Edytowane przez Sikor

Sikor#44 Moto Training

https://www.facebook.com/Sikor44/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem. Do Svki się mieści. Na spokojnie. Jeszcze jest miejsce bo to taki terenowawy motór. Niestety nie jeździłem jeszcze. Dopiero w niedzielę będę mógł sprawdzić bo wyjeżdżam. Co do podniesienia przodu to właśnie myślałem o tym żeby wpuścić nieco lagi, ale podnosiłem ostatnio tył o jakieś 2 cm poprzez krutsze psie kości. Czyli mam zwiększony prześwit i zachowane proporcje.

"Leję na fałki i śmierdzące cwajtakty"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, poniewaz moto mam ustawione i nie chce ingerować w ustawienia SAGów , półek itd. a w zime pewnie będę robił zakupy, skąd brac opony torowe, a najchętniej potorowe w tym rozmiarze 120/60?

 

Jeśli wybierasz się do Poznania to najlepiej tam na miejscu kupić, a jeśli nie to Yuby powinien mieć dojście do opon bezpośrednio od zawodników WMMP.

 

Ja natomiast mam nieco inne pytanie, czy ktoś jeździł na Shinko R-010 Apex? To jedyne nowe torówki na allegro w rozmiarze 160. Znalazłem już jakieś opinie w necie ale jeśli ktoś jeszcze miał kontakt to niech pisze :). Ja pewnie w przyszłym roku coś dodam od siebie.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...