Skocz do zawartości

Wybór opon na tor


Rekomendowane odpowiedzi

Co polecacie?

 

Chodzi o oponki na tor i do latania po drodze, ale głównie z myślą o tym pierwszym, jako dobro nadrzędne :biggrin:

 

Proszę o opinię użytkowników, mających doświadczenie. Czytaczom rankingów opon i testów z góry dziękujemy :bigrazz:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ale konkretnie jakis model, bo jestem zupełnie rozbity w wyborze.

Czy potorowe, czy nowe to już sprawa drugorzedna.

Ja mam pozytywne doświadczenia z Michelin Power Race i Pirelli Diablo Supercorsa/Supercorsa Pro. Natomiast nie polecam Conti Race Attack. Na torze były ok,ale na drodze jakoś nie bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie-nawet nie patrz na allegro, tylko prosto do Gumisia. Nawet Yuby tam kupuje :icon_mrgreen:

 

Właśnie chciałem napisać, że i tak pewnie skończe u Gumisia buahahah

 

Wybór to Supercorsa, sobaczymy co to warte :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak po prawdzie, to porządne opony sportowe, niekoniecznie torowe, na amatorskim poziomie dają radę bez problemu. Nigdy nie narzekałem na torze ani na Diablo Corsę (choć jeżdżący za mną ciągle widzieli tylko czarne krechy i uciekający tył - ja nic nie czułem :biggrin: ), ani na Sport Attacka, ani na Powera... No ale ja jestem pipa nie ścigant :bigrazz:

 

Tym niemniej - po założeniu Dragon Supercorsa, innych opon już nie chcę i od tej pory mam zamiar latać wyłącznie na torówkach. Potęga jeśli chodzi o przyczepność oraz poręczność motocykla (Zajc - milcz!), można na nich wyprawiać takie rzeczy, że szok. Do tej pory, po przygodzie z Race Attack, byłem dość sceptycznie do torowych gum nastawiony, ale Supercorsa jest rewelacyjna, nawet na drodze.

 

Aha - śmiało zakładaj do 9-ki 180 na tył, jest znacznie lepiej niż na 190-tce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak po prawdzie, to porządne opony sportowe, niekoniecznie torowe, na amatorskim poziomie dają radę bez problemu. Nigdy nie narzekałem na torze ani na Diablo Corsę (choć jeżdżący za mną ciągle widzieli tylko czarne krechy i uciekający tył - ja nic nie czułem :biggrin: ), ani na Sport Attacka, ani na Powera... No ale ja jestem pipa nie ścigant :bigrazz:

 

Tym niemniej - po założeniu Dragon Supercorsa, innych opon już nie chcę i od tej pory mam zamiar latać wyłącznie na torówkach. Potęga jeśli chodzi o przyczepność oraz poręczność motocykla (Zajc - milcz!), można na nich wyprawiać takie rzeczy, że szok. Do tej pory, po przygodzie z Race Attack, byłem dość sceptycznie do torowych gum nastawiony, ale Supercorsa jest rewelacyjna, nawet na drodze.

 

Aha - śmiało zakładaj do 9-ki 180 na tył, jest znacznie lepiej niż na 190-tce.

 

No właśnie Fat u Ciebie chyba widziałem supercorsy jak się spotkalismy na treningu :icon_question:

 

Wiem, że amatorsko można i na pilot sportach nieźle polatać. I Ty to wiesz i ja to wiem, ale i tak kupię supercorsę. Widziałem jak te opony i Twoje skromne przecież umiejętności potrafią ładnie poskładać taką kolumbrynę jak nasza dziewiona. Strzała :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Bridgestone BT-002, wypowiadalem sie na ich temat juz w ponizszych watkach:

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?sh...pic=119083&st=0

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?sh...pic=118743&st=0

 

Na torze pieknie trzymaja, a na ulicy jak sie rozgrzeje to tez bardzo przyjemnie sie kleja. Dodam ze latalem w nich kilkusetkilometrowe trasy w ulewnym deszczu i trzymaly pieknie.

BMW F650GS - obecnie, na bezdroża; BMW K1200R Sport "Black Edition" - poległ w boju; BMW F800S - poszedł w dobre ręce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...