Skocz do zawartości

Ocieplane spodnie zakładane na "cywilne"


Olsen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli nie typowe motocyklowe, które zakłada się na gołą nogę/termoaktywne gatki, tylko takie luźniejsze, zakładane na dżinsy czy sztruksy. Zapewne wybór padnie na jakieś spodnie przeciwdeszczowe z ociepliną. Mam zwykłe deszczaki i teoretycznie mógłbym w nich teraz jeździć, ale chcę je oszczędzać na lato. Dziś zrobiłem test: powrót wieczorem do domu przy ok. 5 °C w samych dżinsach (nawet bez kalesonów), jedynie z nakolannikami marki Kobi. Po nogach niby nie wieje tak jak w motocyklu, ale zbiera się chłodne powietrze. Coś jak w maluchu z popsutym ogrzewaniem w zimie. :biggrin:

 

Z góry dziękuję za polecenie konkretnego modelu ocieplanych portek. Główne kryterium jest takie, że mają się dać zakładać i zdejmować bez zdejmowania butów. Jutro uderzę do Motostore'u i może Tarboru.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie typowe motocyklowe, które zakłada się na gołą nogę/termoaktywne gatki, tylko takie luźniejsze, zakładane na dżinsy czy sztruksy.

 

To się nazywa "motorcycle overtrousers" albo "overpants" i jakoś w Polsce ich specjalnie nie widywałem.

 

http://www.newenough.com/protective_appare..._overpants.html

http://www.newenough.com/protective_appare..._overpants.html

http://www.newenough.com/protective_appare..._overpants.html

 

itd. :-)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczą zwykłe przeciwdeszczowe ...... 5 minut i masz +36 w środku :biggrin:

Jakieś 3 godziny temu wracałem z miasta w zwykłych deszczakach założonych na dżinsy bez żadnych dodatkowych ocieplaczy i upału bynajmniej nie odczuwałem. :biggrin: Zmarznąć - nie zmarzłem, ale to m.in. za sprawą mgły, która uniemożliwiała szybszą jazdę. Generalnie da się tak jeździć, niemniej jednak rozejrzę się za jakimiś ocieplanymi portkami.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olsen, jak Cie znam, to bedziesz uzywal extermalnie w najchlodniejsze dni.

 

Poszukaj w ofercie niemieckich sklepow oferujacych umundurowanie Bundeswehr'y. Sam mialem te spodnie na tylku w zimie na poligonie i bylem nimi zachwycony, mimo, ze maja zamki blyskawiczne na zewnetrznej stronie nogawki. Zakaldasz i sciagasz nie sciagajac ich a jedynie zapinajac dwa zamki blyskawiczne.

 

:crossy:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.

 

Spodnie byly koloru olivnego, naleza wiec do starego umundurowania. Sa ocieplane wiec cieple.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olsen, jak Cie znam, to bedziesz uzywal extermalnie w najchlodniejsze dni.

Jak ty mnie dobrze znasz. :smile: Tzn. raczej nie będę bawił się w jazdę przy - 10 °C, bo prędzej polecę do ciepłego kraju, ale + 3-5 °C w listopadzie jest jak najbardziej realne. Jeszcze poszukam po necie i sklepach motocyklowych w okolicy. Jak nic nie znajdę, to będę na dżinsy wkładał zwykłe przeciwdeszczowe - specjalnie nie ocieplają, ale chronią przed przewianiem. A jak latam gdzieś dalej tak jak dziś, to i tak zakładam motocyklowe spodnie. Ta opcja na dżinsy plus deszczaki jest w zasadzie tylko na trasy po parę(naście) km po mieście.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie coś jak overpants było jeszcze rok temu w ofercie louisa, chyba robione przez Vanucci ale moge sie mylić, nogawka rozpinana na calej dlugosci zeby latwiej nakladac i ochraniacze na kolanach...

Edytowane przez marcinn72

CZ 175 '1961 -> Honda VT600c '1999 -> BMW F650GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

W nocy/nad ranem bywa już chłodno i przymierzam się do zakupu ciepłych portek zakładanych na dżinsy. Do tej pory używałem w tym celu zwykłych przeciwdeszczowych (plus taki, że zwinięte zajmują mało miejsca), ale myślę o zakupie takich z ociepliną. Nie chodzi mi o motocyklowe teksy z protektorami (takie już mam), tylko o takie luźniejsze, niewymagające zdejmowania butów.

 

Na maksiskuterze nie wieje po nogach tak jak na tradycyjnym motocyklu, ale mimo to poniżej 10 st. jest trochę zimno (komfort termiczny porównywalny z nieogrzewanym samochodem :wink: ), a ja jestem ciepłolubny.

 

Chyba wolę spodnie od motokoca (chociaż jeszcze się zastanawiam). Tak więc z góry dziękuję za polecenie konkretnego modelu/namiary na sklep z takowymi spodniami, najlepiej w Warszawie. :notworthy:

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nocy/nad ranem bywa już chłodno i przymierzam się do zakupu ciepłych portek zakładanych na dżinsy. Do tej pory używałem w tym celu zwykłych przeciwdeszczowych (plus taki, że zwinięte zajmują mało miejsca), ale myślę o zakupie takich z ociepliną. Nie chodzi mi o motocyklowe teksy z protektorami (takie już mam), tylko o takie luźniejsze, niewymagające zdejmowania butów.

 

Na maksiskuterze nie wieje po nogach tak jak na tradycyjnym motocyklu, ale mimo to poniżej 10 st. jest trochę zimno (komfort termiczny porównywalny z nieogrzewanym samochodem :wink: ), a ja jestem ciepłolubny.

 

Chyba wolę spodnie od motokoca (chociaż jeszcze się zastanawiam). Tak więc z góry dziękuję za polecenie konkretnego modelu/namiary na sklep z takowymi spodniami, najlepiej w Warszawie. :notworthy:

 

Spójrz na to:

http://www.motokoce.pl/index.php?products=product&prod_id=81

 

Spodnie idealnie sprawują się na motocyklu podczas dojazdów do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...