Skocz do zawartości

Rozmiar kasku, jak dobrać wielkość


Rekomendowane odpowiedzi

Nie, kask się nie przystosuje do bański. To jest Shoei - on z reguły się nie "ubija" jak tańsze kaski - jak teraz coś nie pasuje, to nie będzie pasować nigdy. Może ma kolega za bardzo odstające uszy? A może trzeba po założeniu pogrzebać łapą i poprawić?

 

Właśnie jestem z tych co mają bardziej odstające uszy. Dzisiaj idę po kominiarkę, bo nie chce mieć kalafiora jak Nastula... ;) a na wsadzenie już tam palca nie ma szans, kask naprawdę mocno przylega, ale uważam to za zaletę. Problem jest z tym zakładaniem i ściąganiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kasku masz na wysokości uszu wkładki z gąbki , ja mam tam wsadzone płaskie głośniczki z SR Q3 i musiałem je wyciągnąć .Uszy trzeba poprawić i tak robię bo zawiniętymi nie da się jeździć :biggrin:

"Gdy szykuję śniadanie, zwykle se o korkach słucham, jak tkwią te ch*je w tych jebanych autach."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kasku masz na wysokości uszu wkładki z gąbki , ja mam tam wsadzone płaskie głośniczki z SR Q3 i musiałem je wyciągnąć .Uszy trzeba poprawić i tak robię bo zawiniętymi nie da się jeździć :biggrin:

Ooo i co nie jest głośniejszy? Też masz coś Shoeia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shoei Neotec i przeważnie słucham muzyczki przez interkom . Shoei i tak w porównaniu z innymi jest bardzo cichy, a przerabiałem sporo kasków i to wcale nie tych tanich .

"Gdy szykuję śniadanie, zwykle se o korkach słucham, jak tkwią te ch*je w tych jebanych autach."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Właśnie jestem z tych co mają bardziej odstające uszy. Dzisiaj idę po kominiarkę, bo nie chce mieć kalafiora jak Nastula... ;) a na wsadzenie już tam palca nie ma szans, kask naprawdę mocno przylega, ale uważam to za zaletę. Problem jest z tym zakładaniem i ściąganiem...

 

 

Czyli jest za mały.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne pytanie? Dodam, nie urodziłem się wczoraj, ani nie wczoraj wsiadłem na moto :)

 

kask ma być dopasowany "na szerokość", wsadzony do końca, symetrycznie wzg nosa itd, wiadomo

 

A jak w poziomie? Da się do ściągnąć nosem trochę na dół, lub trochę do góry. Jaka jest oficjalna wykładnia?

Tablica rozdzielcza versus światła nad ulicą ... kręcić głową czy kaskiem na głowie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...