Skocz do zawartości

Nauka jazdy z motogen.pl


Izzy-MM
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Ojj Pan instruktor trochę przesadza na temat nie tyle techniki a strategii jazdy. Ostatnie zdanie z linku pierwszego: lepiej dostać bocznie od puszki niż od tyłu. Ja mam trochę inne zdanie w tej kwestii :bigrazz: (o ile samochód z tyłu to nie jakaś gigantyczna wywrotka rodem z ZSRR.) Niech każdy pozostanie przy swoim zdaniu, mówić można co się chce - to wolny kraj :bigrazz:

Edytowane przez hondzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) lepiej dostać bocznie od puszki niż od tyłu. Ja mam trochę inne zdanie w tej kwestii :bigrazz:

 

...bo jeszcze nie dostałeś w ten sposób. a ja np. widziałem fotki połatanego kręgosłupa kolegi, i było to "tylko" uno. a po uderzeniu bocznym ja z kolei utrzymałem się na kołach

ignorant jesteś i tyle całego "twojego zdania"

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na chlopski rozum z pozycji niedoswiadczonego jezdzca jakim jestem:

dostajac w tylek - cala sila uderzenia idzie w motocykl, wiec nie za ciekawie, natomiast dostajac w bok - bedzie to obcierka, wektor sily bedzie skierowany w kierunku jazdy, a nie w nas. No chyba, ze puszka idzie prosto w nas bocznym poslizgiem, ale chyba nie o taka sytuacje nam chodzi...

Na pohybel wszystkim zdradliwym sukom!

 

dmnz.jpg <== kliknij i polub :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na chlopski rozum z pozycji niedoswiadczonego jezdzca jakim jestem:

dostajac w tylek - cala sila uderzenia idzie w motocykl, wiec nie za ciekawie, natomiast dostajac w bok - bedzie to obcierka, wektor sily bedzie skierowany w kierunku jazdy, a nie w nas. No chyba, ze puszka idzie prosto w nas bocznym poslizgiem, ale chyba nie o taka sytuacje nam chodzi...

Nie zdążysz się ustawić równolegle do puszki. Zanim podejmiesz decyzję stojąc na światłach, że ktoś ci w tył przywali patrząc w lusterka, zaczniesz uciekać, dostaniesz w tylne koło z boku pod kątem i nie będzie to obcierka a niekontrolowana gleba bo motor się przewali. Bokiem głową przywalisz w asfalt, puszkę z przodu itp.

No i wszystko zależy od prękości. Nie polecam kombinowania w takich sytuacjach a mocne złapanie się za kierownicę i 2 nogi szeroko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chyba, ze stoisz pierwszy przed sygnalizatorem:).

Ale powiem Wam, ze mialem akcje autem. Dojechalem do korka przed swiatlami, bylo lekko po deszczyku. Zatrzymalem sie, patrze w lusterko, a tam facet leci na mnie, kola zablokowane i macha kierownica na prawo i lewo. Blyskawicznie wyskoczylem na przeciwny pasu ruchu (dobrze, ze z przeciwka nic nie jechalo). Facet zatrzymal sie w polowie dlugosci mojego auta. Czyli - jakby nie patrzyl - warto miec ta "jedynke" zapieta, przynajmnie dopoki ktos sie za nami nie zatrzyma :).

Na pohybel wszystkim zdradliwym sukom!

 

dmnz.jpg <== kliknij i polub :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko zależy od prękości. Nie polecam kombinowania w takich sytuacjach a mocne złapanie się za kierownicę i 2 nogi szeroko.

 

hondzia, wsiądź w końcu na jakiś jednoślad inny niż wigry, bo już nam się wszystkim znudziły Twoje złote myśli na temat techniki jazdy motocyklem...

biorąc pod uwagę Twoje wypowiedzi a więc i wiedzę polecam na początek jakiś chiński skuterek i polną drogę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już mówiłem, pierwsze odcinki, które kręciliśmy do serii na motogen.pl były robione za jednym zamachem. Po zebraniu tylu pozytywnych opinii z pewnością idziemy w temat dalej, natomiast wszelkie konstruktywne komentarze doprowadziły do tego, że następne będą już przygotowane zupełnie inaczej. Z tego, co mi montażysta podpowiadał materiału jest na 5-6 odcinków, po czym kręcimy kolejne już uwzględniając wszystkie Wasze podpowiedzi i sugestie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...