Skocz do zawartości

Problemy porady techniczne


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Coś z innej beczki. Czy to moje wyłącznie spostrzeżenia, czy wielu ma z was ten problem- Softail Standard ma bardzo niewygodnie ustawione podnóżki z przodu, są bardzo wysoko, przez co nogi są mocno podkurczone. Próbowałem obniżyć przez adaptery, podpiętki trochę pomogły, ale nie udało mi się na standardowych mocowaniach uzyskać dobrego rezultatu. Czy ktoś może mi zaproponować dobre rozwiązanie, czy szukać customowych zestawów, no i jak mocno są niżej podnóżki od fabrycznych. Mam 180 cm wzrostu i po 50 km gonitwy mam po prostu dość tej pozycji. Najlepszym rozwiązaniem byłyby podesty, tylko trochę kulawo to wygląda w tym moto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz załozyc podnóżki +3 lub +4 cale. Moze to cos pomoze.

 

Generalnie ten motocykl nie jest wygodny - on ma inne zadanie w swoim jestestwie.

A jak go zrobisz wygodym na siłę - to zacznie wygladac jak kupa.

"Radość z jazdy zaczyna się tam, gdzie kończy się ekonomia.''

Autoryzowany dealer S&S Cycle

site-logo-badge.png

https://harley-parts.pl/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harley Softail TwinCam 88 gaźnik.

Witam wszystkich. Mam problem z odpaleniem. Akumulator naładowany - prosto z prostownika. Próbuje odpalić i słychać charakterystyczne terkotanie tak jak przy rozładowanym akumulatorze. Kolejna próba, moto podpięte na kablach do samochodu - efekt podobny - terkotanie ALE za którymś razem rozrusznik zakręcił i silnik odpalił przy pierwszym obrocie rozrusznika. Przejechane ok 60 km, Hary postał z 1 godz. i powtórka z rozrywki - znowu odpalanie na szelkach, terkotanie i za którymś razem jak tylko ruszy rozrusznik silnik odpala od strzału. Pod powiedźcie proszę co go może boleć, jak to znaleźć i jak go uleczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź styki na połaczeniach aku z rozrusznikiem, przewód startera i pomierz napięcia na akumulatorze i na styku startera - może jest spadek i nie wyrzuca bendiksu do końca, dlatego nie kręci.

 

Jaki akumulator? Nowy? Stary?

 

Harley potrzebuje ponad 330A prądu rozruchowego - jak aku nie da rady to jak zaczyna kręcić silnik rozrusznika to jest spadek napięcia na cewce bendiksu i rozłącza silnik i cofa cewkę - stąd tykanie.

 

Odłącz akumulator i za pomocą porządnych (minimum 10mm2) przewodów z porządnymi klemami spróbuj odpalić z akumulatora samochodowego, jeśli zadziała - aku w motocyklu do d..y... Ewentualnie pożycz od kogoś działający akumulator - będziesz wiedział czy wina aku, czy instalacji.

 

Układ rozruchu w HD ma swoje zagwozdki - jeśli nie masz doświadczenia w mechanice i elektryce HD to lepiej jedź do kogoś kto ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź styki na połaczeniach aku z rozrusznikiem, przewód startera i pomierz napięcia na akumulatorze i na styku startera - może jest spadek i nie wyrzuca bendiksu do końca, dlatego nie kręci.

 

Jaki akumulator? Nowy? Stary?

 

Harley potrzebuje ponad 330A prądu rozruchowego - jak aku nie da rady to jak zaczyna kręcić silnik rozrusznika to jest spadek napięcia na cewce bendiksu i rozłącza silnik i cofa cewkę - stąd tykanie.

 

Odłącz akumulator i za pomocą porządnych (minimum 10mm2) przewodów z porządnymi klemami spróbuj odpalić z akumulatora samochodowego, jeśli zadziała - aku w motocyklu do d..y... Ewentualnie pożycz od kogoś działający akumulator - będziesz wiedział czy wina aku, czy instalacji.

 

Układ rozruchu w HD ma swoje zagwozdki - jeśli nie masz doświadczenia w mechanice i elektryce HD to lepiej jedź do kogoś kto ma...

Próbowałem go odpalać na szelkach (grube kable) od auta i efekt był podobny - terkotanie - ale za którymś razem (powiedzmy raz na 10 prób) odpala do strzału tzn. minimalny ruch rozrusznika wystarczy żeby silnik zagadał, podejrzewam że to nie wina aku (aku kupione w maju). Posprawdzam napięcie tak jak mówisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj odpiąć akumulator w ogóle i sprawdź czy odpali z innego akumulatora/kabli z samochodu. Jak podpinasz kable do akumulatora, to jeśli jest słaby to powoduje spadek napięcia i dlatego nie możesz odpalić z kabli. Akumulator może nie mieć pojemności i dlatego są problemy...

 

To, że akumulator kupiony w maju nic nie znaczy, przerabiałem już różne akumulatory, jest to problem w przypadku HD, bo potrzebny jest bardzo duży prąd rozruchowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc przy odkodowaniu typu silnika. Motocykl fxst 2003. Win 1HD1BHY... No i właśnie chodzi mi o ten Y. Co to w sumie jest, bo nigdzie nie mogę znaleźć oznaczenia. Ogólnie piec to tc 88b na gaźniku. Motocykl fabrycznie jest w serii 200 szt, więc może coś tam dołożyli, przez to taki dziwny zapis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<p>była mz - była xj600s - była vn800 - była vl 800 - był Road King 1550 - był Fat Boy TC 96 - była Electra TC - był Night Rod - był Heritage Softail TC jest Electra i Softail Springer - malina. :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Problem terkotania połowicznie rozwiązany. Nie odpalał bo aku było nie doładowane (prostownik na śmietniku już). Problem pozostał - wszystko wskazuje na to że nie ma ładowania w czasie pracy silnika. Ładowanie na ssaniu (mierzone przy aku) około 13,7, bez ssania na wolnych obrotach akumulator się rozładowuje i to dosyć szybko. Pytanie, gdzie i jak szukać przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...