Skocz do zawartości

Problemy porady techniczne


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w sportsterze 883 rocznik 2000 po kilkudniowym postoju olej silnikowy spływa ze zbiornika.

Po odpaleniu i przejechaniu paru kilometrów zbiornik jest pełny.

Czy mozna z tym żyć, czy pilnie trzeba coś naprawiać?

Pozdrawiam, Jurek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie - wymienić simmer a czasami tulejke wałka bo nawet fabrycznie tam jest mega duży luz... ;)

Jesli o 5 biegów chodzi, bo nie wiem czy wiesz, ale były tez HD TC 88 na skrzyni szóstce.. :rolleyes:

"Radość z jazdy zaczyna się tam, gdzie kończy się ekonomia.''

Autoryzowany dealer S&S Cycle

site-logo-badge.png

https://harley-parts.pl/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może orientujesz się czy ten simmering jest mocno nietypowy czy mam szansę dokupić go w sklepie z takimi rzeczami?

I czy do wymiany tulei trzeba rozbierać skrzynię, czy wystarczy tylko zdjąć kapy wewnętrzną i zewnętrzną?

Skrzynia 5 biegów.

 

Pzdr.

Edytowane przez olkrzys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simmer kupisz bez problemów w serwisie koszt ok 20 zł.Chyba nie kupisz go po za serwisem.Do wymiany wystarczy zdjąć kapę zewnętrzną,sprzęgło i łańcuch i lapę wewnętrzną.Nie ma problemu z wymianą.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jasnym, ze simmer sie wymienia bez problemów.

 

Aby wymienić tuleje - trzeba rozbabrac cała skrzynkę na mak...

Jaki zakres robót jest potrzebny - wyjdzie Ci podczas wymiany simmera. Poprostu sprawdzisz jaki jest luz na wałku i tyle... :)

"Radość z jazdy zaczyna się tam, gdzie kończy się ekonomia.''

Autoryzowany dealer S&S Cycle

site-logo-badge.png

https://harley-parts.pl/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy może ktoś ma sprawdzony patent na uszczelnienie wałka wychodzącego ze skrzyni biegów na który mocowany jest shifter?

Twin-cam 88 cali.

 

Pzdr.

Tu jest film instruktazowy

Nie wiem jaki masz model hadeka ale podstawy beda jak nie takie same to na pewno podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może mieć więcej.Zwykle zaczynało cieknąć w okolicy 30-35 tyś mil.Sprawdzone w czterech egzemplarzach.Jeden mój i trzy kolegów.Zwykle wymiana trwała ok 2 godz.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, co do tego uszczelniacza, pamiętam, że wszystkie części zamawiałem u dilera w USA. Uszczelniacz, który przyszedł nie wzbudził mojego zaufania -taki uszczelniacz jak simering tylko bez sprężynki. Zamontowałem uszczelniacz aftermarketowy - simering ze sprężynką

pzdr Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprezynka nie jest tu rozwiązaniem lub jej brak.

Rozwiazaniem problemu jest prawidłowe spasowanie wszystkich elementów - bez względu jak je wykonała fabryka...

Wtedy nie ma znaczenia jaki tam bedzie simmer, bo nawet sznurek konopny uszczelni.

"Radość z jazdy zaczyna się tam, gdzie kończy się ekonomia.''

Autoryzowany dealer S&S Cycle

site-logo-badge.png

https://harley-parts.pl/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...